Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 165 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fatihH32 Mesajı Gör
    MeTePe;

o rampalar benim gördüğüm okul ve belediyelerde var

Güldürdün beni...

Ben Ankara'da yaşıyorum. Şehir merkezindeyim... 500metre çevremde 6 tane "isim yapmış" ilköğretim okulu var. Hiç birinde asansörden vazgeçtim, rampa bile yok.
    Kamu kurumları dersen, çoğunda hiç bir düzenleme yok... Koydukları uyduruk asansörlerin çoğuna standart tekerlekli sandalyeler bile giremez.

Yollar, kaldırımların engellilere göre düzenlenmesi belediyeler için zorunluluktur. Kaldırımlarda engelliler için yapılan rampalardan benim 2500cc motorlu araba zor geçiyor.

Al bak... görme engelliler için yapılan yol!

Resim 1361124701 - AKP'nin engelliler ile ilgili politikalarını nasıl buluyorsunuz?

Bir uygulamanın oturması için, önce talep olması, sonra o kültürün oluşması gerekir. Öyle yasa çıkartmakla falan iş bitmez.
    Engellilerle ilgili ciddi düzenlemeler 1995 yılında başlamıştır. Yürürlüğe girmesi hala devam etmektedir.

Yani hiç de zannettiğiniz gibi bunları AKP falan çıkartmadı. Ama hakkını yemeyelim, AKP, kararname, yönetmelik vs. şeklindeki dağınık mevzuatı tek bir yasa altında topladı ve kapsamını biraz genişletti. Bunun dışında herhangi bir ciddi uygulaması olmadı. AKP döneminde en fazla yapılan şey engelli ve bakım maaşlarındaki patlamadır. Ama şimdi de bunu kısmanın yollarını arıyorlar.

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    AKP döneminde en fazla yapılan şey engelli ve bakım maaşlarındaki patlamadır. Ama şimdi de bunu kısmanın yollarını arıyorlar.
    herkese evde bakım dagıttılar şimdı toparlamıyolar okadar gereksız kışıde var kı evde bakım, adam dışarda fınk atıyo ama evde bakım alıyo bu nasıl iş .

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    23
    Blog Mesajları
    5

Kaç senedir oy kullandığım okulun 3. Katındaydı sandığım asansör felan yok. Bu sene 1. Kata indirilmiş 15 merdivenle 1. Kata çıkılıyor.

Üye
    .Filozof Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Katılıyorum. Geçende kaymakamlığa maaş için başvurdum.18 yaşından büyük olduğum halde babamın sigortasını ve arabasını sebep göstererek kabul etmediler başvurumu.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

şunu söylemek istiyorum ihtiyaç sahibibi olan engelli yada sağlam garibanlara zorluk çıkarıyorlar ama vatansızlara vatan haini olanlara devlet hemen yardım ediyor.suriyelilere sağlık bedava iken bizlere ücretli yaa biz de mi suriyeli olmak zorundamıyız sağlığı bedava getirmek için

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar lutfen herkez elini vicdanina koysun allah askina engelliye sosyal ekonomik yonden ne icraatlari oldu diyorumya bir tek evde bakim altinda verilen parRa baska varmi elde tutulan yahu 2 yildir vergi indirim ucretleri bile ayni be 3 derece engelli biri calissa patrona 190 tl engelliye 28 tl Yahu kaldir engelliden vergiyi sifirla ne olur yani. Ver elk indirimi .Engelliler zaten zor sartlarda emekli olmak icin ugrasiyolar baglanma iranlarini yukselt.Sehirleri ulasilabilir yap cezayi agirlastir. Engelli kadrokarini tamamla.Sehit gazi yakinlarina sagladigin faizsiz konut kredisini engellilerede sagla.Bunlar sadece aklima gelenler bak biz engellileri nasil rahatlatiyor yalanmi arkadaslar.Ama nerdeee.bos hepsi hikaye engelli politasi

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

peki bir şey soracam akp kurulmasaydı oyunuzu kime verecektiniz

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

akp olmasaydı : chp ve mhp siyasal tabanı hariç kurulacak başka bir partiye oy vereçektim . o an akp kuruldu ona verdik . mutsuzmuyum ? hayır . yarın seçim olsa kime oy veririm ? tabiki akp . akp nin engelli politikalarını beğeniyormuyum ? hayır rus parasıyla 5 para etmez .

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

yani engellilerin kurduğu partiye niye oy vermezsiniz

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu su parti hangisi olursa olsun bir kere engelliler dernekleri parca parca bunlar herkez tek bir butun olmali tum engelliler tek bir cati altinda toplanmali yani guclu birlik olmak lazimki sesimiz duyulsun.yoksa parti su parti fark etmez hak istenmez alinir derler.engellilerin oyu animsanmayacak kadar fazladir.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ne güzel istekleriniz var maşallah herkese evde bakım maaşı bağlansın, maaşlar artırılsın, kolay emekli olalım ama bu kadar maddi imkan bizi kesmez elk, su, doğal gaz indirimli olsun ulaşım beleş olsun, faizsiz konut kredisi verilsin e tabi bunların yanında bide faizsizin taşıt kredisi verilsin bi zahmet depoyuda doldursunlar yani her engellinin en az 3,000 lira maaşı olsun ama tüm indirimleride engelliye versin pardon ama bunu hangi ekonomiyle yapacak bu devlet gerçi sağlıklı köleler var bizim için çalışsınlar ne yapalım demi onlarda sağlıklı olmasalardı isteklerde biraz mantıklı olun aklı olan hiçbir devlet tüm engelli kadrosunu bir yılda doldurmaz aksi halde 15 yıl boyunca kimseyi işe alamaz 15 yıl sonra hepsi birden emekli olur

Üye
    alptug06 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    21.11-2014
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye devede nerem doğruki demiş,
    Malesef ülke olarak yozlaştık iyice herşeyin üç kaatı var en baştan en sona kadar,Ben şahsen üç dönemdir akpartiye oy verdim,
    İlk dönem süresince köy hizmetlerinde işçi olarak çalısan babamı tayin yaparak emekli olmak zorunda bıraktılar hiç kızmadık darılmadık çünki bir telsize 20 küsür kişi bakıyordu hepside işçi memurun aldıgı aylıgın iki katını alıyorlar ve ikramıyeler cabası çoğu emekli oldu ,her yer buna benzerdi önüne gelen devlete dayamış sırtını yan gelip yatıyordu üretmeden.
    Ben o dönemin başında enğelli maaşı alıyordum üç aylık maaşım 50 dolar yapıyordu oda 70 tl civarındaydı bu paranın yarısını biriktirip yarısına pc alma hayalim vardı,en son aldıgım maasım 1200 küsür oda ortalama 600 dolar yapıyordu,düşünün bir pc için kaç ay para biriktirdigimi şimdi ise tek maaşla pc alabilirsin,

Buna benzer bir sürü yaşanmışlıklar var diyeceğim iyi gelişmeler oldu fakat insanımız çok suistimal etti malesef ve en son dönem bu ay postaneye gittigimizde maaşımızın kesildigini ögrendik sebep aile gelirinin belirtiln miktarı geçmesi ama biz yine kızmadık inanın seçim olsa yine oy veririm üzüldügüm tek nokta baba elin e bakmak oldu devletimiz bu kadar zor şartlarda en iyisini hakedene verme çabasında inancım bu yoksa bindigi dalı kesmezdi emin olun

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

adres degışıklığı, rapor yukseltme, uzerınıze bımalmı aldınız yoksa durupdurupkenmı kestıler ?

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: perseküsyon Mesajı Gör
    İlaçlarımı raporla ücretsiz alabiliyorum.
    ben alamıyorum bağkura borcum olduğu için bunada bir çözüm bulsunlar bağkura borcu olan ve aynı zamanda raporlu ilacı olup bu ilaçları kullanmak zorunda olan napsın

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kardesler konuyu saptirmayalim soyleyin akp hukumeti 12 yilda engelliye sosyo ekonomik ne yaptisenin karnini pc doyurur ama kusura bakma 3 cu derece engelli 3 ayda 800 kusur ne yapsin eger geriye donerseko zamanlarda bir tup kac para simdi kac para a dan z ye kac sey fiyat zamlandi diyorumya memfati olan konusur Merak etmeyin evde bakim diye verilen paralari kisacaklar bakin nasil 2022 maaslarni engeli bakim ucretine dahil edip kesmeye baskadilar merak etmeyin yok oyle herkeze yokya 765 tl evde bakim eee 2022 birde ustune ohh ne alayok oyle sadece size tek maas yeter dicekler o zaman konusursunuz.Demirci ben nediyorum sen nediyosun konuyu tam saptiyosun engelli aile bireylerine bagli yasamadan hayatini idame etmeli sosyal devlet anlayasi budur.Demek senin bir elk indirimi alman 20 yil faizsiz konut kredisi alman 30 yil gerek turkiye refahta demekki.

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon