Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 165 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sosyal yaşamda aktif engelliler hükümetin engelli politikasından şikayetçi, pasif evde oturan bakım parası alıp yaşamını idame ettirenler ise destekçi. Fark burada kanımca. Bizzat engelini dış etkenlerden ötürü aşamayanlar politikaları irdeliyor ancak evinde köyünde duran adam irdelemiyor, çünkü onun için sorun teşkil etmiyor. Çok insanın gözünde ki kriter engellilik değil ideoloji.
    Yani çoğunluk oy verdiği partiyi destekliyor engellilik arka planda.

Üye
    mustafa2014 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.06-2014
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

. /arkadaslar görüşünüz neyse icinizde kalsin gecmise gore simdi daha iyi ama her yerde herzaman siyaset baydi

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında engelliler bir önceki bakanlık zamanin da daha iyi şartları vardı lakin hu son yönetmelik ile engellilerin geleceği şaibeli durumda bazı problemler çıkartılmasa yada dedikleri gibi pozitif ayrımcılık falan yapılsa belki ama bence akp engellilere engel çıkartıyor örneğin milletvekii sakine öz hanımın verdigi 2022 ve muhtaç aylığı için bunuda torba yasasina katalim teklifini akp vekil leri red etti halbuki torba yasada buda görüşülüp yasa haline gelirdi ama unutmayın ki engellileri insan cil olarak yaklaşan pek kimse yok çünkü kimse nin öyle bir derdi ve sorunu yok ama eğer imkani olan insanlar varsa direk Başbakan Erdoğan ile görüşüp 2022 maaşı sıkıntısı gündeme getire bilirler.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

1 ) herkes hak ettiğini yaşar lakin herkes ihtiyacına göre ister. kimi az ile yetinir kimi daha fazlasını ister kimi ise hiç bulamaz . bu başlıkta ortak bir sonuca yada tartışmadan bir sonuca ulaşmak zordur çünkü herkesin ihtiyacı farklı . ortak bir sonuç almak istiyorsak akp nin engellilere ne yaptığını değilde , engellilerin eksiklerinin ne olduğunu iyi belirlemek lazım

2 ) dedim ya hak ettiğini yaşarsın . eğer kıyas zihniyetin senden aşşağı olan biriyle kendini kıyaslamak ise akp hükümetinin engelli politikaları son derece süper olur . ama kıyas zihniyetin kendinden daha yüksek olan biriyle kendini kıyaslamaksa akp hükümetinin engelli politikaları rus parasıyla 5 para etmez .

3 ) kıyas zihniyetinizi ne belirler ? şükür ... tamam şükredeceğiz ama kendimizden aşşagıdakini mi bakarak yoksa yukardakine mi bakarak ? ( şükür aşşağıdakine bakılarak yukardakine ne kadar yakınız o duruma göre edilir kıssaca şükürü yukardaki birey belirler ) tabiki şükrederken asıl isteğimiz olan yukardaki bireyin sahip olduğu haklara sahip olma isteğidir aklımızdan geçen ama elimizdekilere bakarak kendimizi kandırırız bizden daha kötüleri var diye ve bu hikayeye o kadar inanırızki insan olmayı unuturuz . oysaki insan olmak bizden aşşagıdakilerin de bizim haklarımıza sahip olmasını istemektir , elimizdekine şükretmek değil .

4 ) benden dah iyi haklara sahip engellilerin yaşadığı ülkeleri görünce akp nin engelli politikalarını hiç beğenmiyorum . eskilerin yaptıklarına ise ' onlar zaten eski kötüyle kıyas olmaz ' diyorum . 2014 yılında benimle aynı günü yaşayan ve benden daha iyi haklara sahip olan engellidir benim kıyasım . hala geçmişden örnek verenler ise kendini kandıranlardır ...

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi hatırlıyorum kaldırımlarda zor yürürken şimdi tekerlekli sandalyeyle istediğim yere gidiyorum.hastaneye giderken kapımdan alıp tekrar kapıma kadar bırakıyorlar.ayda 3000 ytl lik iğnem var kuruş ödemeden alıyorum.daha bir cok şey var.

Üye
    ahmet gunes Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: muzy1 Mesajı Gör
    kalıbımı basarım ki her 10 engelliden 8'i akp yi desteklemektedir.. kalan azınlık her zaman daha çok bağırmıştır, ve etkisiz olmuştur

Kalıbınızı boşuna basıyorsunuz, niye mi? Alın size anında bir anket:
    Yukarıda yazmış olduğunuz yorumunuza kadar toplam 45 adet yorum yazıldı..
    Sizin tabirinizle,

AKP yi destekleyen yorumlar : 14 adet

AKP yi desteklemeyen yorumlar: 27 adet

Tarafsız yorumlar : 4 adet

demek ki neymiş, size göre 'bağıranlar azınlık' değilmiş..

Öyle bile olsa;
    Esas olan sadece çoğunluk ve ona dayalı hâkimiyet değil, toplumun çeşitli
    kesimlerinin düşünce ve eğilimlerini de dikkate alan davranıştır.
    Dünya buna Demokrasinin değeri diyor, neden acaba..

Üye
    ASLAN_KEDİCİK Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- Akparti döneminden önce buradaki kaç arkadaşınız memurdu_? Parmakla sayardınız...
    Şimdi ise her adım attığınız yerde memur arkadaşımıza rastlamak mümkündür... Bir engelli için 2000-2500 lira maaşla hayatı sürdürmekten daha mutlu ne olabilirki...

2- Eskiden Doktora gitmek vardı şimdi eve ayağınıza gelen doktorlar var...

3-Eskiden çok cuzi bir maaş alırken bunlar ciddi oranda artırıldı...

4-Eskiden engelli para alırken şimdi bakanda bu maaştan faydalanıyor...

Görmemekte ısrar edebilirsiniz...Sevmiyoda Olabilirsiniz oyda vermeyebilirsiniz...Lakin yapılanları görmezden gelemeyiz...

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

bakınız bu iktidarın engelliler için yaptığı güzel icraatleri var ama şunu unutmayın her iktidar yanlış yapabilir ne olur kabullenin

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

1 ) eskiden mağra adamları eti pişirmeden yiyorlardı şimdi suda doğalgaz ateşinde pişiriyorlar .
    2 ) eskiden ineğe tapıp güneşe secde ediyorlardı şimdi çok şükür camilerimiz var
    3 ) eskiden at üstünde 3 ayda avrupaya gidiliyordu şimdi uçakla 20 saatte amerikaya bilet var
    4 ) eskiden çarık giyiyorduk şimdi converse ayakkabllarımız var
    5 ) eskiden dünya öküzün boynuzundaydı şimdi şimdi milyonlarca öküz yuvarlak dünyanın üzerinde
    6 ) eskiden kılıçla savaşıyorduk simdi güdümlü füzeler var
    7 ) eskiden ebem kız idi şimdi her arife en az bir fatihası var

anlamamakta ısrar edebilirsiniz . tarihi bulunduğu zamanla ve şartlarda değerlendirme yeteneğinden yoksun olabilirsiniz . ama kıyası kötü yada eski ile yapmayın kaybeder kendinizi kandırırsınız . kıyas sizden daha iyilerinin durumu ile yapılırsa başarı sağlanır

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Bazıları mutlu bazıları değil.
    Herkesin doğrularını da değişemeyeceğimize göre ;

Bence engelliden çok engelli kullanana bakmak lazım.Bugün yeşil kart'ı nasıl kaldırıyorsan bu rapor alanları ve maaş bağlananları hepsinin hakikaten böyle bir durum var mı yoksa başka bir durum mu diye?Al işte 2009 da rapor aldım.Vergi indirimi için başvuru yaptım.Kararsız kaldıkları için bir daha rapor almaya gönderecekler beni.Yani afedersiniz de kalıp mı bu engellilik?Arkadaşın dediğin gibi koyuyorsun cetveli geçti geçmedi muhabbeti.

Ayrıca Türkiyede ne düzgün ki siyaset yada yaşam düzgün olsun.İnsanlar fazla uyanık,politikacıların durumu zaten belli falan filan

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

yahu eskiden super mario oynuyorduk şimdi ps4 boyle bır mantık varmı eskı sole sımdı bole ..o zamandan bu zamana neler degıstı....

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

eskiden engelliydim %40 raporum vardı AKP geldi engelim düzeliyor galiba %19 oldu çok şükür bir on sende daha kalsa engel falan kalmayacak

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugir;

yanlış anladın herhalde bazı arkadaşlar 2000 li yıllardan 2014 kıyaslıyoda ona örnek sundum

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Benim için 12 yıl önce neyse hayatım 12 yıl sonrada o, çünkü benim ailem mükemmel bir aile asla bana benim engelli olduğumu hissetirmediler... Ama şimdi eğri oturup doğru konuşalım AKP hükümeti engelliler için YAPILMASI GEREKEN ama yapılmamış olan birçok şeyi yaptı, ordaki YAPILMASI GEREKEN'e dikkat edelim bu bir (+) olmamakla birlikte hayata geçirilmiş olması hoş bir şey...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    burdaki sorunları mecliste engelli komisyonu varmı kim bilmiyorum ama.burdakileri ordan birine duyurmak aktarmak için birşey yapılamazmı...benim en büyük sorunum işsizlik lise mezunu olamamk.nerde kamuya yada özele.iş ilanı olsa lise mezunundan başlıyo...geri kalanda beden işçisi arıyo ben zaten ortapedik rahatsızı biriyim nasıl beden işi yaparım 2 saat ayakta kalsam ben o gün ayağımın üstüne basamaz hale geliyorum...ben devletten bana yatarak para versin istemiyorum..benimde yapabileceğim işler var..

Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon