Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    peşinatlı veya peşinasız alanlar varmı bilenlerden bilgi rica ediyorum

Üye
    pyraz Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben çiçeği burnunda devlet memuruyum ama bundan önce 8 yıla yakın süredir bankacılık sektöründe çalıştım ayrıyettende konut kredisi kullanmış biriyim merak ettiğin bir şey varsa bana sorabilirsin.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

80 tl değerinde fazla pahalı olmayacak şekilde bir ev almak istiyorum hiç peşinatsız alma şansım varmı 1033tl maş alıyorum ailemde herkezin kendini idare edecek kadar kadar geleri var krediye uygun olmayan ev almak çok zorlaştı vade süresi çok kısıtlı bu şartlarda ev alabilirmiyim şimdiden size teşekkür ederim

Üye
    pyraz Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peşinatsız ev alman mümkün gözükmüyor çünkü bankalar satın alacağın eve ekspertiz gönderiyorlar ve onların belirlediği satış tutarının azami % 75'i kadar kredi verebiliyorlar 80,000 tl ederinde ev için 20,000 tl peşinatın olması lazım ayrıyettende ödüyeceğin taksitlerin aylık belgeleyeceğin gelirinin %60'ını aşmaması gerekir.

Üye
    ironbm Avatarı

Son Giriş
    01.12-2014
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yalnız şöyle de bir durum var, ekspertiz değeri sizin eve ödeyeceğiniz bedelden daha fazla da olabiliyor. Atıyorum siz evi almak için 100 bin liraya anlaştınız ama ekspertiz değeri sonucu eve 120 bin değer biçtiler. Böyle bir şeyin olması zor ama oladabiliyor, eğer evini satan acil satıyorsa ya da sıkı pazarlık yaptıysanız... Böyle bir durumda yüzde yetmiş beşinden fazlasını kredi olarak alabilirsiniz. Ama yine de bu kesin bir şey olmadığından peşinat olmasında fayda var. kredi faiz oranlarını şurdan takip edebilirsiniz: Banka Konut Kredisi Hesaplama

Doğrusu konu açılalı epey olmuş ama ev almak isteyenler bir süre faiz oranlarını takip ederse daha iyi olur. Çünkü dönem dönem yükselebiliyor ya da düşebiliyor.

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cevap için teşekkür ederim şuan beklemedeyim emeliğimin sonucunu bekliyorum eyer olumlu sonuç alırsam mümkün olduğunca bankadan uzak durcam başka şekilde ve ödemelerle ev almayı düşünüyorum deniycem daha doğrusu faizsiz eyer kesin olumlu sonuç alırsam arkadaşlara tavsiye edecem