Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Ben garanti bankasından kredi çekdim işlemimi yapan bayan size kart cıkartırayım da taksitlerini atemeden yatırırsınız dedi kart aidatı varsa isdemem dedim iki adet telefon ve elektirik faturası otomatik ödeme talimatıverirseniz üçretsisdedi 15 -03 -2013 de kulandım krediyi ve bana garantiparacard gedi.
    temmuz da birincidönem hesap işletimn üçreti diye hesaptan 49tl cekmişler
    Bankaya gittim bana krediyi kullandıran bayan önceki söylediklerini hiç sölememişgibi otomatik faturanı iptal etmişsin diye hesap işletim üçreti kesmişler dedi faturalı hattımı bazı özeldurumdan dolayı numaramı değiştirmişdim dedim haziran ayında hem degiştirdigim numaranı faturasını hem yeninumaramı faturasını atemeden aynı hesaptan ödedim dedim yok efendim otomatik ödemeni iptal ettirmişsin diye baya uğraştım sanki ben laf anamıyormuşsumda diyecıkıştı paracard tımı iptal edindedim kartı iptal ettirsenbile iki adet fatura her ay yatmasa gine keserlerdedi tüketici haklarına başvurum dedim kedisinden emin birşekilde git başvurdedi. ben bu kesilen 49 tl giri alabilirmiyim.

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tüketici haklarına başvurun , garantı telefon bankacılıgını arayın bu yollardan bırıyle bir ıhtımal alırsınız

Üye
    Aretias28 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geri alman zor, heleki garanti bu konuda en katı bankalardan birisi. diğeride Finansbank. yaptıklarıda maalesef herzaman yaptıkları bişey. sen bilmediğin içinde kandırmaları kolay olmuş. faturayı o bankadan ödeyip ödememen değil mesele. otomatik ödeme talimatın olması şart ücret almamaları için. bende geçen halkbankasından kredi çektim. tabi hiç bahgsetmiyor ama hesap nosu falan derken şüphelendim kendim sordum hesapmı açıyorsunuz diye evet dedi. sonradan yine peki hesap işletim ücreti olup olmadını sordum ayrlık 5 küsür dedi. yani kendim takip etmesem peşine düşmesem bilgi almak için hiç haberim bile olmayacak ve her ay benden para kesecek. birde ben kredi borcumu yatırıcam, ama benim haberim olmadan 5 küsürünü kesecek ve kredim eksik ödenmiş olacak. sonra her ay 5 er lira eksik yatırdıkça hem kkb puanım çok düşecek hemde birsürü faiz ödemek zorunda kalıcam haberim olmadan. ama sen yinede tüketici hakem heyetine mutlaka git şansını dene. genellikle tüketici lehine karar veriyor onlar ama bankanın buna uyma zorunluluğu yok tabi. tüketici hakem heyetinin kararı yargı yerine geçmediğinden bankayı çokta bağlamıyor yani, itiraz edebilir de veya uğraşmamak için paranıda iade edebilir. yani zor ama şansını deneyebilirsin.

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı sorunu bende Yapıkredi Bankasında yaşadım daha önce maaş hesabımdı bu hesap, işten ayrılınca o hesapta bir miktar param vardı hiç sesleri çıkmıyordum hesaptaki miktar azalınca sizin gibi bir defada hesaptan 49+ 10 tl para kestiler bende o günden sonra o hesapta para bırakmıyorum.Eğerki o hesapta 1 gece para kalırsa tekrar kesinti olacağını söylediler.

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Aretias28 : Arkadaş ihdiyacım vardı kredi kullandım kandırılmakdiye birşey yok BANKACILIK Kanunda boşlukvar.

Bugün trt1 yayınlanan pragramında tükedici hakları ve piyase denetim genel müdür yardımcısı Ramazan ERSOY.
    kunuşmasında söyledigine göre cekilen tükedici krediye pağlı olarak acılan hesaptan alınan üçrettir ama yeni cıkacak konunda bu kesintiye yeni düzenlemeler getiriyoruz dedi.

Üye
    Aretias28 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kandırılmak derken alınmana gerek yoktu. yani bir şekilde o parayı hesabından çekip amaçlarına ulaşmışlar anlamında dedim. size bir hakaret yok burada neden alındınızki?

Üye
    kanber Avatarı

Gerçek Adı
    Kanber
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hesap işletim ücretini bütün bankalar alıyor.

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Mesele kartı iptal etsenizde hesap işletim ücretini yine ödersiniz demesi.

Aretias28;
    Ben alınmadım da.
    Sizin krediyi hesap acmadanmı verdiler hesap işletim ücretini peşinmi aldılar tükkümanda neyazıyor
    kaç liraya kaç lira fayiz yazıyor vadesi kaç ay..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Hesapta paraniz varsa hesap isletim ucreti kesilir bunun kartla ilgisi yok ister paraniz faizde olsun ister olmasin alirlar.benim banka ortalama 8-10 lira kesiyor aylik.

İ

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Erdoğan Bey;
    konu kart değil hesap.Sizin bankaya gitmeden kredi taksitlerini yatırabileceğiniz bir vadesiz mevduat hesabı açılmış adınıza.Siz o hesapta para bırakıyorsunuz bankada kredi taksidini son ödeme tarihinde o hesaptan çekiyor.Vadesiz mevduat hesabına hesap işletim ücretini tüm bankalar uyguluyor,sadece maaş ödemesi yapılan hesaplardan alınmıyor.
    İlla işletim ücretini ödemem diyorsanız o hesabı kapattıracaksınız,ama bu seferde kredi taksitlerini her ay bizzat banka şubesine giderek gişeden yatıracaksınız.

Üye
    avşar41 Avatarı

Gerçek Adı
    avşar
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şikayetvar - Tüketici Şikayetleri, Şikayetim var bu adrese şikayetlerinizi yapın bakın bakim işiniz nasıl en geç üç gün içinde çözüme ulaşıyor

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ufuk Bey;Teşekürler vermiş oldugunuz bilgiler bende zatentaksitlerimi kolayca yatırayım deye söylemiştim oyuzden paracard isdemişdim evet sizinde belirtmiş oldugunuz şubeden kart gelmeden bir taksit yatırmışdım 2 saat beledim aklıma geldikce aylık 8.5 tl nin birşe degil diyediye kendime teselli veriyoru.....
    Birde ikinci 6 ay icin iki fatura otomadik ödeyeceğim ozaman ne cıkartacaklar.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bankalar,yalan ve insan kandırmakta çok ustalar.Adı lazım değil bir bankada yurt dışına öğrenci sınavına para yatırabilmek için mecburen kredi kartı aldım.Açmadan önce şartlarını falan sormuştuk bize yıllık kart ücreti olmadığını söylemişlerdi.Şubat 2013 te kredi kartı aldık ve bu ay 30 tl yıllık kart ücreti ödedik.Hani yıllık kart ücreti yoktu diye sorduğumda efendim 1 temmuz dan itibaren yıllık kart ücreti almaya başladık dediler.Bize öyle bir şey söylememişlerdi ve daha bir yıl olmadan yıllık kart ücretini aldılar bizden.Çok uzun 5-7 sayfadan oluşan ve küçük puntolarla yazılmış net olmayan okuyanın hiç bir şey anlamadığı sözleşmeleri okumaya zamanımızın olmaması,zamanı olanında okuduklarından bir şey anlamaması veya onların okutmaya müsaade etmemeleri hep biz müsterilerin zararına oluyor.Sözleşmelerin çoğunda banka istediği zaman istediği değişikliği yapma hakkını saklı tutar maddesi,istediğimiz zaman sizi değişik kelime oyunlarıyla kandırır istediğimiz gibi kazıklarız demekten başka bir şey değil !

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Avşar41;Teşekürler vermiş oldugunuz lik için şikayetimi yazdım ama 49 tl öderlermi bilmiyorum.....

Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında,

Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.

Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır.

Saygılarımızla,

T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

Üye
    Aretias28 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    banada hesap açtılar hemde hiç bilgi vermeden. ben biraz uyanık davranıp kendim sordum hesapmı açıyorsunuz diye evet dedi ama hesap ücretinden hala bahsetmedi. yine biraz sonra kendim sordum hesap ücreti varmı diye aylık 5 küsür dedi. bende en son işlemlerim bitmek üzereyken şube operasyon yöneticisine anlattım durumu bizzat. böyle bir konuda nasıl bilgi verilmez falan diye sitem ettim. oda bi hesap numarası verdi kredi ödemeleriyle ilgili. bu hesaba yatırırsam hesap işletim ücreti kesilmez dedi.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon