Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halil16 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    25.06-2014
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi diyosunda arkadaşım türkiyede engelsiz engelliler olduğu sürece bu maaşlar yüklenmez adamın sadece sol baş parmağı kesılmiş geri dikilmiş adam engelli diye emekli oluyor 1200lirada maaş baglıyolar diğer engelli kardesımde doğuştan bacakları tutmuyor yada buna benzer sebeplerden dolayı engelli oluyopr verılen maaş 750/900 arası yani avrupayla burayı kıyaslamanın bir alemı yok 60/70 yıllarda türkleri delimi kovaladıda almanyaya fransaya gidip orda bok dökerek yada sokak süpürerek çalıştılar yani türkiyedeki bakış açısı böyle ordakı bakış acısıda farklı yani bütün halk dürüs olsa inanın bu kadar düzen bazlar olmaz ülkede yani hep dışarıyı gün nickli arkadaşa soruyorum ENGELLİ OLUPTA TEK SORUN ARACMI YADA TELEFON TATİLMİ YAZLIĞIM OLSA NE YARAR KENARDA PARAM OLSA NE YARAR ÖNEMLİ OLAN INSANLIK?? YALANMI SEN AVRUPADAN TÜRKİYEYE FERRARIYLE GELSEN NE BUGATTİYLE GELSEN NE SEN HİÇ DOGUSTAN BACAKLARI TUTMAYANA BU YAZDIKLARIMI VERSEN KABUL EDER YADA BAÇAKLARINIMI VERSEN KABUL EDER ??? hersey para degıl dostum önemli olan insana insan gibi davranmak avrupada sorsana bana para vereceğinize engelimi kaldırın diye ??????

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gün;

kardes seni siddetle kınıyorum ,,
    siz avrupa da yasayanlar parayı fazla alabilirsiniz...
    ama ac oglu acsınız ev al biliyorsun daire ala biliyorsun tatile gidebiliyorsun dogru ,
    ama bunların tapusu hep baskasının üstüne yapıyorsunuz
    avrupada tanıdıgım cok kişi var bir genaral maası da ala bilirsin bir devlet memuruda görsen avrupada hemen aglamaya başlıyorsunuz yardım edin diye

oysaki afrika da yasayan biride ola bilirdin filistinde yasayan biride ola bilirdin
    biliyormusun her ne olursa olsun ben memleketimi cok seviyorum
    engelli calısanlara daha cok tesvik ediyor
    ben artk calısıyorum ve cok mutluyum oysaki sen belkide calısmıyorsun
    orda burda zaman geciriyorsun kim bilir
    tilyarda alsan sizlere zere kadar özenmiyorum...

Üye
    Gün Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    05:17
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalpsizsevgilim;

cahilliğin bukadarı kalpsizsevgilim üyeye burdaki imkanlar turkiyede olsa önce senin gibileri yararlanmak için can atar onun için konuları iyi okumadan cevap yazıyorsun sorun benim ev araba alıp tatil yapmam değil sorun turkiyeyi avrupayla kıyaslayan arkadaşlara yazdım birde avrupadaki her ülke aynı degil sen diyorsun benim avrupada cok tanidiğim var ama kendin gel yaşa ozaman anlarsın bunu yaşayan bilir tadan bilir örnek fransa turkiye gibi tup deyiştir Hollandada aynen . Almanyada suyu marketten alıyorlar suyu cok kirli bide başka bir eve taşindiğinda mutfak dolaplarını cıkarıp götürüyorsun ama benim kaldiğim avrupa ülkesi öyle degil hiç bir avrupa ülkesine benzemez . Evin arabanin tapusu benim dir hiçte başkasinin adina değil sen biliyormusun ben burda ne kadar çalışıyorum ne kadar vergi veriyorum. sen biliyormusun. Bunlari ala biliyorsam karşiliğinida veriyorum ay benim cahil akılsız vatandaşım burda sanıyorsun sana bedavadanmı araba veriyorlar ev veriyorlar . Devlet memurunu göruyormuşuz açız yardım et diyormuşuz ulan aptal benmi dedim devlet yasasında işi gücü olmayana yardım etsinler ev kirasını devlet versin . Benmi dedim hastaneler okullar bedava olsun senin turkiyede emeklin açtir ögrencilerin parasi olmadiği için universite okuyamıyor okuyanda doru dürüst iş bulamıyor onun için senin gibileri açlıktan beyin hücreleri ölmuş onun için mantıklı düşünemiyorsun senin başbakann avrupaya girmek için kendini yırtıyor avrupa okadar kötü olsa senin başbakanın girmez şimdi diyeceksin bu tayibi sevmiyor ben akpliden daha çok tayibi seviyorum daha dün açlıktan avrupaya borç ödemekten öluyordunuz ozaman siz kimin tapusunda idare ede biliyordunuz avrupanin verdiği paralarla ülke ayakta kalıyordu

halil16 Hanlis okuyorsun konuyu annamadan yaziyon avrupada engellilerin yasam sevyesini normal insanin sevyesini getirmeye celisiyor yani normal bir insan nasil yasaya biliyorsa engelininde engellilik durumunu minimum sevyiye indirmek icin elinden geleni yapiyor . sen bana diyorsun avrupada sorsana bana para verecegine engelimi kaldirin bak burda gine turkiye yi kiyasliyacam turkiye senin engelini versin birak turkiye senin engelini geri vermesini engelliler icin kaldirimlari bir duzetsinler engelliler sokaka cikamiyor be .Sen gelmissin bana tınomıno anlatiyorsun gine söyluyorum burda mesele benim arabam var evim var tatil yapiyom degil burda bu imkanlar var turkiyede yok burda sadece avrupada ne imkanlar var onun hakkinda konusuyorduk sen ve kalpsizsevgilim konuyu nereye getirdiniz kisacasi biz guzel turkiyemizde bunlar olsa biz kendi engelli vatandaslarimiz yararlansa iyi olmazmiyidi ikinizde he diyeceksiniz ozaman daha ne ben burda baskasinin tapusundan yararlaniyorsam bu benim utancim degil turkiyenin utanci ülke ülke olsaydi kendi insanini baskasina muhtac ettirmeseydi bu son cumleyi sana yazmadim kalpsizsevgilime yazdim

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gün kardeşim herkesin kendine göre çizdiği bir hayat yolu var o yüzden polemiğe girmeye hiç gerek yok. allah ü teala herkesin rızkını bir yerde yaratmış senin orda benim burda ötekini başka yerde ama az ama çok bir şekilde geçiniyoruz hamdolsun. benim zerre olsun avrupaya özentim ok. neden derseniz orada çocuğun yaşı 18 oldumu kendi geçimini sağlamak zorunda aile bağı diye bir şey yok. türkiye bu konuda çok farklı aile içinde birinin başına birşey gelse tüm aile destekler elinden geldiği kadar ki bu şekilde türkiyeye kaç tane ekonomik kriz vurduysa aile bağları sayesinde bu krizlerden genelde çıkılıyor. aile bireylerinden biride engelli olsa aile seferber olup bir şekilde bakım işlerini yapıyor devlette bunu bildiği için maaşları genelde az tutuyor. avrupa standartları ile türkiye bir değil birde; avrupada bir kafeye otursan nescafe 5 euro türkiyede 1 tl ye içersin ben meyveyi kilo ile alırım sen tek tek alırsın vs. gibi birçok örnekler verilebilir

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

gün burada avrupadaki engellilerin hayat kalitesi tartışılmıyor önce bunu anla 1000 euro maaşla almanyada geçinirsin türkiyede rahat edersin gürçistanda krallar gibi yaşarsın birde şu avrupayı tek ülke olarak görmekten vazgeçin örneğin italya ve almanya arasında çok fark var

Üye
    Gün Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    05:17
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

helal sana demirci bende onu diyorum avrupa ulkelerini karistiriyorlar benim kaldigim ulke en iyisi ustune yok ama gel kalpsizsevgili annamiyor

okan01;
    Bazi konularina katiliyorum allah ü teala senin kini orda benimkini burda vermis cümlemize versin. ama ben de meyveyi kiloyla aliyorum ben alman degilim burda butun turkler kiloyla aliyor bende ozaman böyledeyim sen orda eti bir kac kilo yada bir kac gram aliyorsun biz burdaki turkler tam bir koyun aliyoruz 25 veya 30 kilo geliyor nescafe 5 turkiyede 1 ben ne kadar maas aliyom sen nekadar ben ayda ne kadar biriktire biliyorum sen nekadar onun icin böyle seylerle bana yazmayin cunku kaybedersiniz benimle yazismada .Burda su sukadar burda bu bukadar önemli degil cunku burda alim gucu var ve artida biriktire biliyorsun allah cumlemize versin benim hava atacak hic halim yok ben su kadar biriktiriyorum söyle var böyle var bende sadece turkiyede insanlarin hakkiiiiiiiiiiiii verilmiyorrrrrrrrrrr sen neticeye bakacan kimin elinde ne kaliyor turkiyede calisan bir iscininmi yoksa avrupada calisan isininmi istersen sen kendi ve esinin maasini ve giderini söyle bende kendimin bak bakalim kim daha cok nescafe iciyor kim kiloyla meyve ala biliyor sizden ricam böyle seylerle gelmeyin bana cunk kedim bili utaniyor ben bunu ala biliyorum sen alamiyon diye ama yazdiginizdan dolayi alta kalmamak icin yaziyorum böyle bir yapim var cevap vermesem duramiyor onun icin sizden rican böyle seyler yazmayin

Burda aile birligi aynen turkiyede hicte öylededigin gibi degil sen burdaki ulkenin kendi olan insanlariyla biraz karistiriyon alman lar oyle ingilizler oyle fransizlar oyle turkler kurtler araplar vs onlar öyledegil

benim yazdigim forumda avrupadaki engellilerin Hayat kalitesi tartisiliyordu canim bu bölume nasil dustum onu anlamadim yeni uyeyim ondan sen önce bir arastir ozaman yaz . sen yazdiklarimi okursan almanyanin fransanin hollandanin ne farki oldugunu ben sende once anlatim avrupa tek ulke olmadigini

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

dagılın polizei gelıyo

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli avrupa avrupa diyoruzda allah aşkına bizim birey olarak hiçmi kabahatimiz yok (doğuştan yada çok genç yaşta engelli olan arkadaşlar hariç) adam 45 yaşına gelmiş kaza geçiyor çalışamaz hale geliyor 1 gün dahi sigortası yok devlet beni emekli etmiyor diye feryat ediyor 2000 lira maaş alıyor işverenle anlaşıyor işveren sgk ya 500 fazla prim yatıracağına eleman 100lira fazla maş alıyor sonra iş kazası geçirince 2000 maaş alıyordum devlet 1000 lira üzerinden iş görememezlik ödeneği veriyor nerde devlet nerde millet diye isyan ediyor esnafa iş yaptırırken yada mal alırken 3 kuruş aşağı iş yaptırıyım diye fatura istemiyoruz böylece esnafın vergi kaçırmasını sağlıyoruz hiç düşünmüyoruz ki bu devletin vergi kaybı bizim maaşımızada yansıyacak hak arama işinde bile benciliz toplu ulaşım bedava olsun diye bağırıyoruz demiyoruzki bizde herkes gibi bilet atalım ama o araçlar bizimde rahatça kullanacağımız şekle getirilsin devlete hiçbirşey vermeyelim ama herşeyin en iyisini alalım istiyoruz öyle bir ülke yeryüzünde yok bende engelliyim ama maaşım çok iyi zamanında eşek gibi çalıştım adam akıllı prim yatırdım şimdide onun karşılığını devletten alıyorum

Üye
    Arif-Emre Avatarı

Gerçek Adı
    Arif -Emre(oğlum.)
    Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 18 yıl Almanya da Yaşadığım için Almanya hakkında bilgim var oğlumdan dolayı. Öncelikle şunu söyleyebilirim oradaki sistem burdan çok pratik ve engelli aileler için çok rahat. Bu işlere direk devlet değilde bağlı bulunduğunuz sigorta BAKIYOR.siz fiyat sorduğunuz için uzatmayacağım , ordaki sistemde kademe kademe belirliyorlar. Mesela en düşük 210 euro, 2. Sınıf 410, 3. Sınıf 700 euro alıyor.tekerlekli sandalyesinden tutunda fiziksel Gelişimi için gerekli özel oyuncak ve ortopedik ayakkabılarına kadar karşılıyor ve bence bu konuda muhatap olduğunuz expretler çok anlayışlı ve işini bilen insanlar ...

Askıda Üyelik
    butterflyeffect Avatarı

Son Giriş
    08.06-2017
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    31

Evın varsa maas 1000 euro ve ek aylık kıra yardımı 250 euro ve saglık sıgortası yardımı 90 euro toplam...en dusuk bu ben en fazla 6 ay calıstım bu maası alıyorum rahatım

GONUL ISTERKI HIC HASTA OLMAMAK AMA AVRUPA INSANA INSAN OLDUGU ICIN DEGER VERIYOR BU GERCEK

OZELIKLE ALLAH BU HOLLANDA DEVLETINE ZEVA VERMESIN HIDAYETIYE KARSILASTIRSIN

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

@butterflyeffect

3750lıra toplamda. bızımkıler para vermeyıp bırde 48lıra ıstıyorlar ustune.

Askıda Üyelik
    butterflyeffect Avatarı

Son Giriş
    08.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    31

bir okadarda aktivite var resm atoyelerinden tutt meditasyonlar, kisisel gelisim kurslari sporlar yuzme platezgibi ve yoga sayamadiklarim hepsi bedava...gonullu isler mesala huzur evlri..yada kucuk miktarda calistiin ekstra geiryapmak icin 2 euroluksaatligi oyalama isleri bn bunara kotu derrsm nankor olurum nankor

Üye
    Eşref orkin Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

(GÜN) kardeşime katiliyorum....sabah öğle aksam ekmek simit yese bile o para 3 ay yetmez??? 3 Ayda 849 ile gecinipte para biriktiren varsa lutfen yöntemini banada soylesin

Evliyim bir kizim var ben gecinemiyorum ancak koklamam lazım o parayi...resim meditasyon yoga yüzme benim bunlara ihtiyacim yok eve ekmek lazım...3ayda bir verilen para (butter..) eminim makyajınızı bile karşılamaz...

Askıda Üyelik
    butterflyeffect Avatarı

Son Giriş
    08.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    31

paranin bereketi de onemli degerli musty haram kazanilmiyorsa sukur ediliyorsa o para bereketli gelebelir 2000 tl maas alan birinden bence....makyaja okadar para odemiyorum bu arada ....kiziniz var ne mutlu size ben evli degilim cocugum yok sizin bi hazineniz var kiziniz

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    para engelliyiz bozuyor anladık bunu Demekki türkiye en iyisini yapıyor az maaş vererek benim gibi (polio sekeli) engelsiz görerek

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon