Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    likes76 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler ben engelli kadrosundan işe girdim istenilen belgelerden biri diploma tasdiki noterden bir ücret alıyorlarmı engellilerden cevaplarsanız

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

noter ücret alır,ama ne kadar aldığını bilmiyorum.adı üstünde noter.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benden alındı. Noterde engelli indirimini de ilk defa okuyorum. Normal tarifeden ücret ödemiştim.

Üye
    Yaşamak_Direnmektir Avatarı

Gerçek Adı
    BaRaN
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Arkadaşım sana yaşanan bi olay aktarım yorum senin nasıl bir devlette yaşadıgımızı.....

Felçli Yasemin vekalet vermek için tekerlekli sandelyesiyle Noter'e gitti. Merdivenleri çıkamayınca bir memur imza için aşağı indi ve tarihe geçecek bir insanlık ayıbı yaptı.
    Beşiktaş tekerlekli sandalye Takımı'nın da oyuncusu olan Yasemin Can (21), hastaneden yazdırdığı ilaçların takibinde bir arkadaşına vekalet vermek için 6 ay önce Beyoğlu 23. Noteri'ne gitti. Genç kız noterin ikinci katta olduğunu gördü. Özel durumu nedeniyle bu merdivenlerden çıkamadığı için kuzeni ve kız kardeşini yukarıya gönderdi. İki görevli aşağı indi, Yasemin Can'ın işlemlerini yaptı. Ama noterlikten aşağıya inme bedeli olarak 6 YTL 77 YKr fazla para alındı. Kardeşlerin itirazı üzerine Beyoğlu 23. Noteri Muhsin Bilge, 'Bir noterin yerinden kalkıp başka bir yerde işlem yapması durumunda yol ücreti altında bu paranın alınmasının normal olduğunu' söyledi..gariplikler ülkesi türkiye....dua ile kalın

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bakkal peynirde engelli indirimi yapıyor mu gibi birşey olmuş bu.
    Engelli notere neden para vermesin ki? Buradaki mantığı anlamadım ben.

Üye
    türkan34 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli notere para veriyorda 1 kat aşağı indi diye extra para alınmasının mantığı ne çözemedim

Üye
    tosunu Avatarı

Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

LİKES 76 LA KARDEŞİM ENGELLİ KİŞİLERE BELLİ BİR HAKLAR VARDIR NERDEN ÇIKARDIN NOTER PARASI İNDİRİMİ PARASIZ OLACAĞINI BİR BAŞKASI YAZMIŞ RAPORUM %65 ADAM %90 yapmaya uğraşıyor neymiş vergisiz araba alıp türkiyeyi gezecekmiş bir başkası böbreğinde taş var engelli raporu alacakmış bir başkası elektrik indirimi istiyor bir başkası dijitürk indirimi istiyo UFUKALP arkadaşın dediği gibi bakkalda peynir markette gazoz indirimi vesaire zesaire bu nedir LA işin suyunu cılkını çıkarmayın kardeşim bu türk milleti hep böyle zaten yan gel yat aman şu parası aman bu parası ammada çok seviyor bu millet çalışıp çabalamadan yada 50 LİRALIK bir şeyi nasıl 5 LİRAYA alırım bu tepkim neden diye soracaksınız benim % 40 OLAN 1991 tarihli raporum var bir kaç zamandır belediye gibi şeylerden yararlanmak istedim eski dediler yeni istediler şimdileri hastane müracatımda sonuç %25 niye iyileştiğim içinmi neden rahatsızlığım devam ederek ameliyatlar olup halen tedaviler görüyorum peki şimdi neden bu oarnlar düşürülüp yasa yapıyorlar neden başta saydığım nedenlerden dolayı işin cılkı çıkıyor insanlar saçmalayıp rapor konularında abartılı şekillerde bir şeyler istiyorlar tabiii birileride çıkıyo rapor vermemek için almasınlar diye oranları aşağı çekerek bizleride mağdur ediyorlar

Üye
    justvatu Avatarı

Gerçek Adı
    hakkı
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tosunu iyisinki raporun % 25 git itiraz et benim rapor % 40 evet % 90 yapip araba alacagim diye konuda açtım babanin arabasini almıyorum hakkim olani aliyorum ilk rapor cikartacagim zaman senim gibi cahil ve fesat bi kac kişi yanlış yönlendirdi atanamazsin dedi(ekpss hakkinda hic bilgim olmafi için ) % 40 al dedi kandım aldım ben yarin heyete girsem emin ol astim, şeker, böbrek tüm hastaliklarimla % 90 alirim ki ilk raporumda doktor dedi o a
    Kadar alabileceğimi ozamanki akilsiz kafayla baskalarinin sözüyle almadim ben simdi yuksek oran alabiliyorsam ve bunun sonucunda araba almak hakkimsa alabilirim eger sende ben hakketen engelliyim rahatsizligim var alabilirim diyorsan itiraz et al oranini yok alamiyorsanda baskasinin dediklerine ziplama çalan çırpan bir ton insan var senin milletvekillerinde cogu kiside dahil sen gelmiş burda bir engellinin indirim sormasini araba almasini dert edinmissin !!!
    Rapor alamiyorsan da boşuna ağlama hakkinsa zaten alirsin değilse alamazsın.(torpille tanidikla alan vardir tabikide o sekilde alabilirsin ama orasi artik alanin nefsine, şerefine ve vicdanına kalmış. ..

Bide utanmadan hem diyor belediye gibi seylerden yararlanmak icin raporuma eski dediler kalkmis burdaki engelli surda indirim hakkim varmi diye soruncada alay eder gibi cevap yazarlar eger devlet bir indirim hakki tanimissa adam öğrenir ve kullanmak ister nasil sen belediye icin kullanmak istedigin gibi ondandir ki doktorun vermediği orani burdaki engellilerde suçu arama git doktora konus sağlık mudurlugune git oralara itiraz et al oranini yok güvenmiyorsanda GÖLGE ETME!!!

Yasaklı Üye
    pesimist57 Avatarı

Gerçek Adı
    XFactor
    Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Noterler devlet kurumları değildir. İndirim beklemeyin. Yaşamak direnmektir arkadaşın anlattığıda ilginç bi olay....Noterlerin çoğu anlaştığı kurumlara hiçte para almadan işlem yapıyor. 6 TL nin hesabını yapar noter insanlıktan çıkmış noterdir.

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

o işlemi yapan kişinin karakterinde sorun var. tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş keyfinden çıkmıyor değil. toplam yol ücreti 6-7 liraysa bende evime çağırayım

engellilerde herşeyde indirim istiyor. forumu araştırınca daha abuk subuk indirim olayları da var.

Üye
    justvatu Avatarı

Gerçek Adı
    hakkı
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Indirim bekleyenlerden degilim ama böyle bir hakkım var mı diye soranlarada cemkirenlerdende değilim lafim tosunu gibilere diger arkadaslar alinmasin.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olduğumdan beri 9 kez noter işim oldu birinde noter evime geldi (o zamanlar sedye dışında taşınma ihtimalim yoktu) diğerlerinde ben arabada bekledim noter katibi yanıma gelip evrakları imzalattı ne indirim yapıldı nede tek kuruş fazla ücret alındı

Üye
    ay&güneş Avatarı

Gerçek Adı
    aysun
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tosunu;

çokkkkkkkkkkkkk çokkkkkkkkkkkkkkk haklısın......... hak edene engel oluyorlar boyle yapmakla... bu arada senın basına gelen benım basımada geldı zamannında 40 verdılerse mucadelenı yap ve almaya calış. benım olumlu oldu.çünkı hakkımı yedırmemek ıcın cabaladım.

Üye
    NAKLOV0636 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    31.12-2015
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    KARS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tosunu kardeş bak ağzınla söylüyosun sende yararlanmak istemişsin çoğu şeyden raporun eski diye kabul etmemişler yeni rapor oranında tutmuyo yani anlaşılan sen yararlansaydın oooo herşey hakkımızdı versinler derdin burda

yararlanamadığın için sağa sola laf savuruyosun kardeş

neylersin menfaat dünyası

selam ve dua ile

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet 29,50 lira ödedim.daha yeni gittim 19.09.2014'de

Sayfa 1 / 2 12 SonSon