Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    justvatu Avatarı

Gerçek Adı
    hakkı
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ay&güneş;

Hak edene nasil engel oluyor indirim varmi vs. Diyen bir engelli anlamiyorum ? Senin raporunun düşük olması baska bi engellinin suçu mu? Doktor vermemişse doktorun problemi ki bak itiraz etmiş almışsin alakasi yok yani baska bir engellinin yararlanmak istedigi indirimle HAK EDENE ENGEL OLUNMUYOR!!! EGER GERCEKTEN HAK EDIYORSA HAK ETTIGI HER NEYSE ALIR!!!

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Fazla para alınması tabiiki terbiyesizlik de. Noterde engellilere indirim almak bir hak mıdır? Noter işlemlerinde indirim yapılması nasıl bir pozitif ayrım yaratır anlamadım.. İstemek talep etmek tabiiki hak ama pazarda patates satan esnaftan indirim istemeye kadar gitmesin.. Abes oluyor biraz..

Üye
    cakmakmehmet2001 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 hafta önce benden 35 lira aldılar. fakat engellilere ayrıcalık var mı bilmiyorum. özel kurum olduğu için indirim olmaması lazım.

Üye
    tosunu Avatarı

Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Justvatu bak benim parmak bastığım noktayı anlamamış ve işine gelmemiş abidik gubudik yazmışsın bir daha anlatayım anlayabilirsen şayet insanımız bedava işleri yattığı yerde emek vermeden alıp cebe koymasını çok seviyor sen sıralamışsın şeker, tansiyon, böbrek ,astım , %90 alırım almalıyım benim hakkım dersin ben bilemem buradan tabi %40 olmuş raporun bir kere o kadar rahatsızlığın var ise %90 hakkın ise senin ben çevremden ve hastanelerden başka yerlerden edidiğim bilgilere göre 90 olması gereken raporunun hastalıkların görüle görüle kolay kolay 40 durumuna inmemesi gerekir ya sende tuhaflık yanlış bir şeyin oldu yada başka bir şey zaten son 5- 6 yıldır yasa yapanların yanlış uygulamalarıdır şimdi senin anlayamayıpda veya işine gelmediği için yazdığın abuk sabuk cevaba gelelim ben raporumu yükseltip vergisiz araba alarak türkiyeyi dolaşmak istiyorum diyen senmişsin bak kardeşim senin gibiler sayesinde diğer kalan bizler mağdur oluyoruz nasılmı adam yazmış böbreğimde taş ,bir diğeri kolumda çatlak oluştu ,bir diğeri ,parmağım çıktı kırıldı ,bir diğeri ,kalkıyor adam bir engelli buluyor adamı kandırarak onun üzerine araba alarak ticaret yapıyor yani vergi ötv gibi indirimleri ödemiyor yurt dışından veya içinden arabalar alıyorlardı tabii engelli ne yapsın 3 5 kuruşta ona verince adam bir şey anlamıyorsa kendiside mağdur oluyor ses çıkarmıyordu aynı zamanda yada eleman dediğim gibi engellilik durumu olmayıp kalıcı olmayıp geçici rahatsızlığı gibi neymiş 2022 maaş alacak şimdi burda bir şey ayırt edelim anlaman için bunada mualefet edersin gerçek olup sahtekarlık yapmayan engelliyi ayırt etmek gerek hakikisine lafım yok adam doktorunu bulup parayla veya tanıdık olarak gidiyor engelli raporu alan kişiler çok sen ve senin gibilerde çıkıyor işleri öyle bir abartıyorlar yok şu indirimi yok bu indirimi hakkınsa zaten karşı değilim raporu 40 tan 90 na yükseltip vergisiz araba alacağım türkiyeyi gezeceğim bu saydığım luzumsuz ve senin gibi abartılı işler yapan kişlerde tüm insanlar tarafından tepki çekiyor bunun sonucunda milletmeclisinde çıkıyor adamlar bu sahtekerlık ve yanlış yapanları engellemek için oturdukları yerde yasalar çıkarıyorlar şöyle her yıl bu son 14 yılda defalarca bu engelli yasasını maddeleri mevzuatı yüzde oranlarını düşürerek değiştirdiler ne oluyor sonuçta daha önce %40 sınırını alnlar şimdi 25 30 u anca alıyorlar 60 almış 70 almış sende diyorsun 90 lık durumum böyle düşüyor işte ben şunu belirtmek istedim bunlardan dolayı benim gibiler mağdur oluyor nasılmı ben rahatsızlığımdan ötürü 1991 yılında aldığım özürlü %40 raporu ile sonraları bunula çalışmaya başladım önce düşünememiştim birde özürlü kimlik almak istedim sosyal hizmetlere gittim rapor eskidir ve sürekli yazmıyordur dediler yeni bir rapor daha almam gerktiğini belirttiler 2008 yılıydı tabi ben rapor için gittim gerekli muayeneler tekikler ve heyet kurulunda doktorlara anlattım dediğim gibi son mevzuatlara göre açmışlar kitaba bakmıyor bile doktorlar ordan çıkan sonuç %25 olmuştu aradan geçen zaman sonra 2014 te yaygınlaşan indirimler den hizmetlerden yararlanmak amacıyla yine yola çıktık aradan geçen sürede daha zorlaştırmışlar ve dolaylı olarak mevzuatlara yöneltiyorlardı insanları il sağlık müdürlüğüne gitmem gerkiyordu başka bir hastaneye gönderdiler gittim ve doktor muayaenesinden sonra heyet gördü beni 29 eylül 2014 sordu bir birşeyler anlattım rahatsızlık seviyemi anlattım çıkan sonuç %25 ti sen bana iyileşmişsinki %25 almışsın diyorsun ilk aldığım %40 rapordan bu yana geçen sürelerde ameliyatlar olup ki 4.de biraz daha bana artısı oldu tabi kalın barsağın alınmasıyla yıllardır süren ve halada tedaviler oluyorsam devam ediyorsa rahatsızlığım iyileşmişmi oluyorum iyileşen bir kişi hastanelerde o kadar kalın kalın dosyaları mevcut olup ameliyatlarmı olur aynı rahatsızlıktan bu durum başta iyi raporu olan bir insanın raporu neden düşüyor iyileştiğinden ötürümü düşüyor varmı bunun cevabı saçmalık değilmidir bu geçen doktora sordum bu durumlarla ilgili doktora adam sustu cevap veremedi haklısın dedi yüzde yüz nedenide burda yazdığım metnin başındaki olumsuzluklardan başka bir şey değil bunda yasa yapanların rolü büyük tabi millet abartılı şeyler istemese sahtekarlık usulsuz işler yapamasa bunlar olmayabilirdi pek hala evet justvatu bana ağlama vırt zırt demekle olmaz ben sinirlenip ben fazla okumadım cahil diyorsun ama senin okuyup biraz olsun kültürün var olduğunu hissediyorum genelde engelli indirimleri bazı haklardan yararlandıkları şeyler bellidir herkes bir şeyleri aldıkça özür durumuna göre falan ben var olanı kullanmak için vede hak ettiğim için buna itiraz ediyorum ama adam çıkmış vay noter indirimi vay klima alacağım vergisini vermeyim sen klimayı devletin satış yaptığı bir yerdenmi aldın da buna bağlı olarak devlet kendi inisiyatifinde vergi almayacak yada ücretsiz vercek ilaç alırsın protez alırsın sesaire hastalıkla ilgili bir şeyler kullanmak amacıyla alırsın sgk veya devlet memuru olarak indirimli yada ücretsiz bir şeyleri alırsın ben bunlara itiraz etmiyorum alay ediyorsun demişin kesinlikle alay etmek için değildi düşüncelerin yazdıklarımda işte abartılı durumlardan sahtekar insanlardan yanlış haksız yasalar ve uygulamalrdan mağdur olduğum beni yıpratıyor ve böyle boş işler isteyen uygulamada olmayan şeyleri isteyip sınırları zorlayanlara tepkim var çok sinirlendiriyor bu durumlar beni tabii dediğin gibi çalan çırpan çok yine diyorum alay etmele hiç alakası yok sizlerde iyi bir düşününde bu dediklerimi yazarken ona göre yazın sen ne kadar hak ediyorsan üstelik vergisiz araba peşine düştüysen alabilirsen al itirazım yok benimde o kadar hakkım var ama sizler gibilerin abartılıların ve sahtekarların sayesinde hak ettiğimizden geride kalıyoruz bunları iyi okuyun ne demek istediğimi anlayıp cevap yazacaksanızda ona göre yazın anlamadan değil yada işinize gelmiyor belkide yazdıklarım

Üye
    Myserty94 Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    23

Ben engelli raporumu çoğaltmak için rapora gittiğimde 4 nüsha için 52 lira vermiştim.
    Ne yazık ki ücret alınıyor.

Üye
    tosunu Avatarı

Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evet virtigo kardeş ben bir yere cevap yazdım sende okuyorsan umarım demek istediğimi anlıyorsundur fazla para alındıysa elbet yanlıştır ama ben bu noter işini yazan arkadaştan anladığım şuydu noterde engelli indirimi olmalı neden çok para ödedim demiş vatandaş noter engelli indirimi yokmu diye feryat ediyordu iyide arkadaş noter engelli indirimi nerden çıkıyor hani bir deli taş atarda kuyuya bin akıllı çıkaramazmış taşı biri biryerlerden habire birşeyler atıyor ortaya aman şurde bize ücretsiz aman şurda bize vergisiz bunları bu formun dışındada ben çalışıtğım ve başka yerlerde duyuyoruz kardeşim devlet kendisinde ve belediyelerde bir takım şeyleri ücretsiz veya indirimli tarifeler yapmış su faturası, otobüsler ücretsiz şehirlerarası otobüsler indirimli devlet tiyatroları ücretsiz deniz taşıtı oda devlete ait olanları trenler ücretsiz devlet olduğundan telsim ve ttnet indirimleri gibi bunlar devlet kendi bünyesinde ve devletin nazı sözü geçtiği firmalara yaptırdığı indirimlerdir noter devlet kuruluşu değildir vergi indirimi yapsın arkadaş vergi indirim yapılmadığından bahsediyordu yazdığını yanlış anladıysam o başka tabii evet dediğin gibi pazara git patates soğan indirimi iste markete git peynir indirimi iste vesaire vesaire saçmalamayın kardeşim tepkim çok çünkü bu şekilde abartan kişilerin ve yanlış yere ve sahte raporlar alarak bir şeylerden menfaat sağlayan kişiler sayesinde hak ettiğimiz raporları alamıyoruz olmaz böyle

Üye
    justvatu Avatarı

Gerçek Adı
    hakkı
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tosunu ;
    1. Ben araba alip turkiyeyi gezecegim diye konu acmadim ben kendim ile ilgili bir konu acmistim onun icindede raporumu yukseltip araba almayida düşünüyorum dedim sen genelleme olarak konuştuğun için bende söyledim
    2. Olarak benim raporum sadece "ŞEKER HASTALIGINDAN" diger hastaliklarim dahil degil raporda disardan doktorla görüşmedim bizzat üniversite hastahanesinden muayene tahlil vs yaptilar böbrek icin su kadar % alirsin astim için bu kadar % alirsin dedi doktorlar ayri ayri bunlari toplaminida balthazarda gore hesapladim % 90 cikti yani hak yiyerrk birsey yapmayacagim
    3. Yatttigi yerden para kazanmaya milletimiz hevesli olabilir dogrudur fakat sen bir engelli indirim istemesiyle bunu ayni sekilde degerlendiremezsin.
    4. Benim hastaligim gunden gune ilerledi seker komplikasyonlar yapti diger organlarada vurdu raporum dogal olarak artacak ki doktorlarda öyle diyor ama sende diyorsun benimde hastaligim artti ama % 40 iken su kadara düştü yanlış vermiş olabilir bir arkadasimizda yazmis ama o itiraz edip hakkini almış peki sen niye itiraz edip hakkini almiyorsun yoksa sende alacagina inanmiyormusun ??? Hastaligin ilerlemis ise alirsin yok alamiyorsanda gelipde burdaki engellilere sataşma
    5. Ben okumadim cahil lik ettim derken " rapor oraniyla ilgi birşey okumadan sagdan soldan bazi kisilerin sözlerine dinlediğim icin dedim "
    6. Ben birseylerin pesine felan düşmedim benim rahatsizligim devlet tarafindan belirlenmis eski kritere görede engelliydim yeni kritere göre de engelliyim bende gerçekten sana kötü sözler söylemek istemiyorum (küfür degil yanlis anlama) ama sen eskiden engelliydin simdi degilsin ( mevzuatlara göre) bence sen bunu düşün ben gerçekten kötü niyetle birseyler demek istesem bunun uzerinden sana gunlerce aylarca laf söylerim ama ben öyle genelleme yaptigin için üstüne gelecek kadar da kötü biri değilim ben hakkim varsa almak için ugrasirim eger birileri cikar laf eder yada vermezse dilim döndüğünce lafimi gücüm yettigince gücümü kullanirim onlari asarsa Yaradana havale ederim
    Son olarak benim yazdigin konuyla hiç ilgim yoktu fakat genelleme yapman yanlıştı mevzuatlar insanlardan dolayı cikar haklisin fakat sahtekarlari önlemek için oranlarla oynandı sende biliyon piyango bircok gercektrn engelli olan kisilerede degdi ama itiraz edip hakkini tekrar alan abla gibi sende ben onlardanim diyorsan itiraz et hakkini al ama ricam kimse engelli biseyde indirim var mi yada istedi diye mevzuatlarlada oynamaz yani kizacaksan bunlara degilde digerlerine kız (beni de genellemeye katma yapmadığım şey soylenirse zoruma gider hic hoş sözler kullanilmaz ricamdir!.)

BEN SAHTEKAR DEGILIM ADAM GIBI KONUS! bunca araba alan engelliye sahtekar demiş olursun hakkim olmasa zaten alamam bak senin hakkin degilki raporun artmiyor soyletme şimdi raporun % 90 olup parasi da varsa herkes araba alir sende buna dahilsin yok ben almam dersen yalanci sahtekar sen olursun ASIL!

Virgo; kardesim cok haklisin ona birsey diyen yok zaten dediklerin doğru ama bak ne güzel kibarca seviyeli demişsin ama burda bazi arkadaslar dalga gecerek söylüyorlar unutmasinlarki o kişide bir engelli sizden bizden sen inaniyormusun parasi cok olan insan indirim vs ister ihtiyaci varki diyor yani ama önemli olan insanlik kirmadan incitmeden söylemek bu forumda onun için var zaten .

1.Profilde zihinsel yazan hastalik kardesimin hastaligi ona bakarak bana ne demek istedigini anladim yine saygisizca konuşuyorsun
    2. Kendini ele vermek ne? Actigim konulara bakabilirsin yada yazdığım senin dedigim adam ben değilim ve yukaridaki yorumumdada dedim arkadasim ben sadece üslubunu sevmedim ve şunu dedim bak burdaki engelli kişi indirim demesiyle senin alamadigin raporla ilgisi yok bunu karıştırma dedim
    3. Dedigin gezecegim diye yazan birinin yazisinj bende okudum kızdım fakat ona kızıp baska bir enggelli surda kdv indirimk surda vs indirimi var mı dediğinde incitici , hor görücü, dalga gecer gibi sözler kullanmadim belki veremeyecek durumdadır
    4. Senin dediklerinin belli bir kismina hak veriyorum fakat sen şunu anlamiyorsun herkesi bir tutma genelleme yapma senin rapor oranini düşük olmasinin en büyük nedeni sahtekarlarin çok olması bunlardan dolayı duzenlemeler yapildi hak edende mağdur oldu sen bunun icindemisin bilemem ama SUNJ BILIR SOYLERIM HAK EDEN HAK ETTIGINI ALIR ER YADA GEC ALAMIYORSADA HAKKI DEGILDIR.!

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Diploma sureti için gittim bende 30 tl ödedim.

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2

Yaşamak_Direnmektir;

Abim Durumu çok güzel özetlemiş. diyecek başka bir şey olduğunuda sanmıyorum.

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun verdim notere 80 lira diploma ve sağlık raporu için

Üye
    ay&güneş Avatarı

Gerçek Adı
    aysun
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    justvatu mesajımda anlatmak ıstedıgım şuydu.... ( yüz buldun astarını isteme ) idi... hayatı beleşe getırmeye calısırken evdekı bulgurdan olacak mıllet... türkçesi midyata pirince gıderken evdeki bulgurdan olduk.... baska Ata sözü varda oda bende kalsın...
    Konu ay&güneş tarafından değiştirilmiştir (24.10-2014 Saat 00:00 ).

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12