Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelliler için cezaevi ortamları nasıl bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim..

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bizzat ben geçirdiğim trafik kazası sonucu 12.5 ay cezaevinde kaldım. Geçirdiğim kazada da kendim de omurilik felçlisi olarak tekerlekli sandalyeye mahküm kaldım. Cezaevi ağır engelli biri için çok çok zor. Anlatılmaz. Ama ben çok şanslıydım. Çünkü bana arkadaşlar yardım ediyorlardı. Yanlız bunu da iyi bilin ki, herkes cezaevinde yardım etmez. Türkiye'de engellilere tek uygun cezaevi, metris R tipi cezaevidir. 138 kapasiteli, odalar 2-3 kişilik ve sanırım 28 sağlık çalışanı varmış. aslında beni buraya göndereceklerdi ben istemedim. aileme çok uzak olduğu için. Ama evi istanbul ve çevresinde olanlar için çok iyidir. Gerçi cezaevi iyi olmaz da.. diğer cezaevlerine göre... son çıkan yasayla Türkiye genelinde 400'e yakın bakıma muhtaç ve cezaevi şartlarında hayatını yanlız idame ettiremiyen ve toplum güvenliği açısından tehlike oluşturmayacak kişiler serbest bırakıldı. Ben bu yasadan faydalanarak 1 şabat'ta cezaevinden çıktım..

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok gecmiş olsun ALLAH bırdaha nasıp etmesın kaza senınde omur b oyu hapıs etmıs gercı tekerleklı sandalyeye kader dıyelım ALLAH a emanet ol baska arkadaslar yokmu bılgısı olan

Üye
    hapiste engelli Avatarı

Gerçek Adı
    Hapiste Engelli
    Son Giriş
    28.04-2014
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Hapiste Engelli diye bir blogumuz var. Oraya bakabilirsin... Hapiste Engelli | Engelli mahpusların durumları, ihtiyaçları ve hakları…

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cezaevinde mahpus yatmış arkadaşlarımız deneyimlerini aktarısa çok seviniriz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...