Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2sene önce gaz tabancası aldım arabada taşıyorum.
    göz yaşartıcı sprey aldım çantamda taşıyorum.
    bu sene maddi olarak biraz rahatlarsam taşıma ve bulundurma ruhsatı alıcam.
    trafikde geçen gece geliyorum bi araba yol karanlıktı
    epey sıkıştırdı beni arabanın içi de at hırsızı kılıklı adam doluydu.
    zaten nerde kuş serisi araba kullanan varsa direkt çıkarıcaksın silahı
    öyleki durma noktasına kadar sıkıştım yolda.
    yani böyle durumlarla herkes karşılaşabilir,
    kesin sıkarım bacaklarına tehdit hissedersem
    3-5 tane bana güven veriyor sadece kendimi koruma amaçlı almayı isterim açıkcası.
    sevgiler..

Üye
    gazi78 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LÜTFEN DİKKAT fevzi bey ile biz 10 yıldır aynı şirkette çalışıyoruz. şu an için şirketimizin ismini vermeyeceğim ( bir daha saçmalarsa yazarım iyi düşünsün ) kendisi sevdiğim TOKAT,lı bir arkadaştır. yanlız bazı konuların ne kadar hassas olduğunu idrak edememektedir.
    feyzi bey , cocarbilgin arkadaşımızın sorduğu soruya cevap verebilmek için bu konuya girdim fakat yanlış yerlere çekmeyin ve ortamı germeyin lütfen. Bu sitede BİLGİ PAYLAŞIMI YAPALIM.her kes saygı çerçevesinde cevap versin veya vermesin teşekkürler.

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    6

klasik türk insanı isde(gazi78). sitede hemen kendini belli ediyor.yok iki tane sıkarım yok ruhsat alirim.insan gercekden maddi konuda rahatladıkdan sonra bu tür işlere atiliyor bence.simdi size sormak istiyorum ne olduda kapkaç terörü bir anda bitdi sanki bicak kesmiscesine yok oldu.herkes silahlandı ondanmi oldu acaba........

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar burada arkadaş son derece basit bir soru sormuş o soruyu aydınlatacak bir cavabınız varsa onu yazın.
    Bireysel silahlanmaya karşı olup olmamak ap ayrı bir konu gerekirse o konuyu ayrı bir başlıkta hep birlikte tartışırız ama burada arkadaşın sorusuna cevap olmayacak yazıları yazarak ortamı germeyelim lütfen.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Halil;

Konu sulandırmada veya konu saptırmada üstümüze yok.
    Sade bir soruydu. Hakkı olup olmadığını sordu.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Silah Bulundurma ve taşıma ruhsatı verilemeyecek durumlar:
    Psikiyatri:
    - Psikiyatri hastalığı olanlara
    - Kişilik bozukluğu olanlara
    - Alkol uyuşturucu bağımlılığı olanlara
    - İmpuls kontrol bozukluğu olanlara silah ruhsatı verilmez.
    Ortopedi:
    - Üst extremetelerden 2 sini de kaybetmiş olanlara
    - Kas iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olanlara
    - Protezi olup kullanım uyumluluğu gösteremeyenlere silah ruhsatı verilmez
    Nöroloji:
    - Serebrovasküler hastalık geçirip silah kullanmasını engelleyecek sekeli olanlara
    - Miyotonik rahatsızlığı ve ileri derede miyopatisi olanlara
    - Epilepsi hastalığı olanlara
    - Ellerde tremoru olanlara
    - Mental retardasyonu olanlara
    - Demansı olanlara
    - Üst extremitielerde periferik sinir bozukluğu olup, silah kullanmasına engel teşkil
    edeceklere
    - Denge kaybına neden olan serebeller sistem rahatsızlıkları olanlara silah ruhsatı
    verilmez.
    Göz:
    - Düzeltmeli veya düzeltmesiz olarak bir gözün görmesi 2/10’dan aşağı, her iki gözün
    görme toplamı 12/20’den az olanlara
    - Silindirik değerlerin toplamı –5 ten ve +3 den daha yukarı değerdeki refraksiyon
    kusurları olanlara
    - Gece körlüğü olanlara
    - Ptozis-hemiptozis olanlara
    - Diplopi ve paralitik şaşılık olanlara
    - Görme alanı defekti olanlara
    - Renk körlüğü olanlara silah ruhsatı verilmez.
    Görmeyi zamanla azaltabilecek (katarakt, makula dejenerasyonu, retinopatiler)
    hastalığı olanlara yılda bir kez göz muayenesi istenir.
    KBB:
    - Her iki kulak için ayrı ayrı fısıltıyı 2.5 metreden duymayı engelleyen işitme kaybı
    olanlara

Dahiliye:
    - Vücutta aşırı düşkünlük yapmış herhangi bir dahili hastalığı olanlara silah bulundurma
    ve taşıma ruhsatı verilmez.

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ: http://www.ibtf.ibu.edu.tr/yonetmeli...lah_ruhsat.pdf

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar her kafadan bir ses çıkmış kimi sıkarım bacaklarına kimiside hiç bulaşmayın demiş...
    Öncelikle arkadaşlar Ateşli olan bütün silahların tamamı tehlike arz eden (KURU SIKILAR DAHİL)ve kesinlikle bilinçsiz ellerin eline geçmemesi gereken son derece tehlikeli savunma araçlarıdır ve kesinlikle oyuncak değildir ve sırfı zevk olsun diye, meraktan veya belime takıp etrafta gezineyim forsum olsun benden korksunlar diye alınmaz öncelikle bunu bilin ve ona göre satın almadan önce :
    1-Benim gerçekten bir silaha ihtiyacım varmı ?
    2-Şahsıma karşı tehlike unsuru oluşturabileceğini düşündüğüm bir şeyler varmı ?
    3-Silah kullanabilecek potansiyele ve iradeye sahipmiyim (DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ)
    4-Bu silah ile başıma olası bir vukuat meydana gelirse kendimi karşımdaki insana öldürücü bir zarar vermeden öncelikle yıldırabilecekmiyim ve yıldıramasam sadece etkisiz hale getirmek için öldürücü olmayan noktalarına ateş edebilecek kadar soğukkanlılığımı koruyabilecekmiyim..(BUDA ÇOK ÖNEMLİ)
    5- 4. maddeyi uygulamak için kesin eğitim alacağım diyebilecekmiyim kendime?
    6-Ateşli bir silahı kullanmak için kişinin belli bir psikolojinin üstünde olması ve psikolojisini o an koruyabilmesi çok önemlidir.
    7-Ateşli bir silahı kullanmadan önce mutlaka poligon eğitimi almalıyım
    8-Şahsi irademe güvenebilirmiyim panik anında nasıl bir tepki gösterebilirim.?
    9-Vukuat anında öncelikle soğukkanlılığımı koruyup sinirlerime hakim olabilecekmiyim?

Arkadaşlar silah oyuncak değildir ve SİLAH HATAYA GÖZ YUMMAZ. bunu mutlaka kafanızın bir köşesinde kazımanız gerekir...Kullanırken saklarken çok dikkatli olmanız gerekir.Ev ortamında ebeveyn varsa kesinlikle bulamayacağı yerlerde saklanması gereklidir. Sizin dışınızda yerini kimseye söylememeniz gerekir
    Yukarıdaki maddeleri uygulayabilecek potansiyele,iradeye sahip arkadaşlar isterlerse ben engelliyim tek başıma yaşıyorum veya kenidimi olası bir vukuat karşısında savunamayacak bedensel engelim var diyorsanız ve gerçekten ihtiyaç duyuyorsanız silah ruhsatı alabilirsiniz.. fakat eğer kendine güvenmiyorsanız ve sırf evde bir kösede bulunsun diye istiyorsanız hiç bulaşmayın....

SİLAH BULUNDURMAK VE TAŞIMAK ÖNCELİKLE GÜÇLÜ SAĞLAM İRADE SAĞLAM PSİKOLOJİ, SABIR,SOĞUKKANLILIK VE SAKİN BİR KİŞİLİĞE SAHİP OLMAK İSTER.BU ÖZELLİKLERDEN BİR TANESİNE DAHİ SAHGİP DEĞİLSENİZ EĞER BAŞINIZA İŞ AÇARSINIZ.

Asıl konuya gelecek olursak eğer solaklar için üretilmiş silahlarda bulunmaktadır sağ elini kullanamayanlar için....

Aklıma gelmişken yazayım bazı arkadaşlar kurtlar vadisine fazla kaptırmış kendini sanırım Gerçekler dizilerde izlediğiniz polat alemdarların ellerinde oyuncak yapıp mafya vari sağa sola ateş ettikleri gibi değildir öyle topuklarına 2-3 tane sıkarım görür gününü demeye benzemez bu işler...

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Silah almaya kesin kararlı iseniz mutlaka faturalı dükkan ürünü olan sıfır makine alın..Oradan buradan kaçak köçek kullanılmış ne olduğu kimden geldiği belli olmayan merdiven altı satılan silahlarıvea kurusıkıdan bozma sahte silahları sırf ucuza kapatayım diye sakın olaki almayın başınıza çok büyük dertler açarsınız..Her silahın kendine özgü kurşunda bıraktığı BARİSTİK (Boş kovanda iğnenin bıraktığı iz) dediğimiz iz vardır bu sayede silahın kime ait olduğu sabıkası varsa bütün ceremesi gpt raporlarında ortaya çıkar..Almış olduğunuz makine daha önce cinayete,soyguna,gaspa ve hırsızlık olaylarına karışmış olabilir .Bu yüzden ikinci el veya yasadışı yollardan(yasadışıya zaten sakın girmeyin) silah edinmeden önce tekrar düşünün başınızı yakabilirsiniz yapmadığınız suçun üstünüze kalmasına neden olabilir ve hayatınızı karartırsınız...........

Üye
    adem76 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadas varmiymis boyle bir kolaylik falan bilen soylesin bilmeyende karismasin kim isterse sartlaritutarsa alir

Üye
    CengizYurek Avatarı

Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    Belirsiz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babam doğuda polis olduğu halde ben bile taşıma alamıyorum. çevrede herkes bizim devlet görevlisi olduğumuzu bildiği için bu olaylı günlerde evden dışarıya zorunlu ihtiyaçlarımızı gidermek için gidiyoruz.
    Taşıma ruhsatını herkes alamaz ! Öyle parayla alırım havasına girmeyin. Bu öyle sahte rapor çıkartırıp engelli olarak devlet işine girmeye benzemez. dakikasına atarlar içeri ne olduğunu anlayamazsınız.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

taşıma ruhsatı almak için gerçek bir tehdit olmalı örneğin kuyumculuk gibi sürekli fazla miktarda parayla uğraşan birinin soyulma ihtimali yüksektir bu nedenle sabıkası ve ruhsal durumunda sorun yoksa taşıma alabilir bulundurma almak daha kolaydır yalnız unutmayın taşımanında bulundurmanında yıllık vergisi var silah gereklimi konusuna gelirsek ben tskda bulunduğum sürece beylik tabancamı daima gemi silahhanesinde bulundurdum benim için o dönemde gereksizdi lakin şuan herhangi bir olayda kendimi hiçbir şekilde savunamam 10 yaşında bebe gelse eline sopa alsa evire çevire döver bu nedenle silahımı yanımdan hiç ayırmıyorum
    NOT: silah tsk döneminden kalma o nedenle ruhsat nasıl alınır bilgim yok

Üye
    benn Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

evet arkadaşlar varmı parapleji olupta silah ruhsatı alan...ben de meraklandım..fiziksel engeli olan alamaz diyor yönetmelik ama özel bi durum var mı bilen

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki tetraplejiler alabiliyormu?

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Paraplejik omurilik felci, üst extremlerde sorun yok.
    Var mı bulundurma ruhsatı alabilen ?
    Güncel bir bilgisi olan var mı ?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12