Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben geçnsene almanya ya gittim. ulm şehrine balı küçük bi kasabada kaldım vve orayı çok bğendim. oraya yerleşmek istiyorum nasıl vatandaş olurum. yurtdışındaki arkadaşlardan yardım bekliyorum...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Öyle kolay basit değil Alman AB vatandaşı olamk,orada doğup büyüyüp daha sonra vatandaşlığa geçmek isteyene bile baya zorlu sıkıntılı süreçten geçiriyorlar.Ayrıca Almanca bilmeniz ve Alman tarihçesinden haberinin olması lazım ayrıca sınava tabisin yine ayrıca orada önce yaşaman lazım öyle vatandaşlığa geçmek kolay bir iş değil kısacası siz unutun vatandaşlığa geçmeyi...

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evlen git

Üye
    TAÇLI Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    heryer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nolur gitt gidiş paran benden

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Gidemez gitsede turist olarak gidebilir oda gittiği kişinin durumu geliri iyiyse eğer 3 aylık gidebilir yerleşmesi çok zor yada evlenipte gitmesi daha zor kursa gideceksin tamam öğrendim dersen sınava gireceksin eğer sınavda başarılı olupda 70 ve üstü alırsan anca ozaman gidebilirsin.Oraya gidincede bitmiyor yine orada oryantasyon kursuna gidiceksin yine sınava gireceksin ona göre oturum alıyorsun.Ne yapacan güzelliğini gelirin varsa kal ülkende oradakiler buraya kaçmaya çalışıyor yaşam çok basit kolay doğru ama sosyal yaşantı aile yaşantısı ve çalışma hayatı borum b.k...Ne biliyon diyecek olursan bende Almanya'ya gidip kaçanlardanım

Gezme amaçlı güzel heryer orman kanun nizam var başka bi b.k yok bi restoranta yemeğe gidiyorsun ne yesek ulan içinde domuz etimi var ulan içinde domuz yağımı var...

Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1 ay sonra 10 günlüğüne danimarka ya gitcem akrabalarımın yanına ne gibi haklardan yararlanabilirim

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Maaş alırsın,Uçak biletin ücretsiz,orada otobüs,tren vapur ücretsiz,gideceğin yere evden alıp gideceğin yere götürüp getiriyorlar,alışverişe sen gitmezsin liste yaparsın verirsin evine getirirler...

Töbe... töbe...

Üye
    World WaR Avatarı

Son Giriş
    26.01-2014
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    ay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

atildertli;
    Turistik hakların hepsinden yararlanabilirsiniz.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

en basiti evlenmek ve almanca öğrenmek, ama almanyadan çok daha rahat yaşanrısı olanlar var...

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evlencem bulun hemen )

Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm biz 4 ay sonra danimarkaya akrabalarımın yanına gitcez ben öğrenciyim babam emekli sNDIĞI ONUN ÜZERİNDE görünüyom bide orda görünmek istiyom galiba onların araştırdına göre burda bi yere dilekçe yazıyomuşun sağlık güvencen ordada geçiyomuş bunun hakkında bilgisi olan varmı

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arkadaşı birisi sınır dışı etsin, yoksa ben edicem )

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

en iyisi afrika ülkelrinden birine gittt? hayat çok ucuz orda

Üye
    World WaR Avatarı

Son Giriş
    26.01-2014
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    ay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

''Evet belçikada kriz var.hatta diger ulkeler nazaren daha fazla.Zira buranin en büyük bankasi batti.Paralarda amerikan kagitlarinda buhar oldu..
    Ama belçikada hayat aynen devam ediyor.issizler ayda 1100 € aliyor+çocuk parasi.çocuklar universiyeye gidiyorsa zaten her sey devlete ait.birde maas aliyorsun.Hayat sartlari turkiyeden daha ucuz!benzin 1 euro civari,ben lpg kullaniyorum.0.30€ cent.Arabam zaten amerikan arabasi.motoru 3800cc.100 litre lpg 30€.bana 1 ay yetiyor!
    Hastaneler gine herkese esit.özel hastane diye bir kavram yok.Hala hastanelerde turkiyeden gelip burada yeni çikan metodlari ogrenen doktorlara rastliyorum.Burada ne kadar krizde olsa,hala bir teknoloji merkezi.
    Bunlari anlatmamim nedeni.belçikayi övmek ,turkiyeyi batirmak degil.Sadece neden Turkiye'nin 79 sirada oldugu.Ama sagolsun nanaka gibi arkadaslarin sayesinde,onuda anlatmak zor;daha dogrusu anlatilani anlamak!Keske ulkemizdede her genç universiteye gitme sansi olsa.Her hastanin hastaneye kabul edilmesi,her insanin evinde çocuguna verecek sütû olmasi.En önemlisi insana verilen deger.Insanin zamanina verilen deger.Ben istanbulda okurken gunde 4 saatim yollarda geçiyordu.hatta otobusten inip yaya gidiyordum.zira daha hizli.1975 seneleri.Simdi acaba daha mi iyi.
    zaten ankette butun bunlar ele alindigindan Turkie 79 siraya gelmis.kim istemezki ilk 10 da olmayi
    Belçikadan daha iyi ulkeler kesin vardir.Iskandinav ulkeleri,luksemburg,isviçre.hatta hollanda bile daha iyi.Ama musade etde hayat belçikada turkiyeden çok daha kolay ve iyi.Zaten iyi olmasa biz turkler buraya gelmek için ulkemizi kotuleyip burada oturma izni almayi istemeyiz!Bildigim bileli buraya iltica etmek isteyenlerin sayisinda turkler 1.sirada!
    Sen bile elinde olsa.hayat boyu çalismadan sana verilen 1100 € u almak için Belçikaya baliklama atlarsin
    ''

Yaşanacak en iyi ülkeler! (Türkiye ise 79. sırada)
    ---------------------------------------------------------------
    Böyle bir yorum okudum forumun birinde.
    Belçikada güzelmiş. Çalışamayana 1100€ veriyorlarmış. O vergisi yok. Bu vergisi yok. Yokoğlu yok...
    ---------------------------------------------------------------
    ''Milletvekilleri ve bakanlar konusunda belçika ile turkiye arasindaki farklarda zaten neden turkiyenin 79 sirada oldugunu anlatir.
    milletvekili veya bakan farketmez,çogu isine yani meclise veya bakanliga metro hatta hava musaitse bisikletle gider!Eger bakan arabada ise kesinlikle
    onunde veya arkasinda refakatçilar bulamazsin.Trafiktede bakanlarin bir ayricaliktaligi yoktur.Herkes gibi kirmizi isikta durur.Bakan için yollar kesilmez!!!Belçikaya ilk geldigim yillarda çalistigim bir cafeye içisleri bakani her sabah kahve ve croissant(açma) yemeye gelirdi.Elinde çantasi ve yanliz.Benim çok tuhafima gitmisti.tabiki simdi normal karsiliyorum.
    En önemlisi burada bir bakan ayni memur gibi çalisir.Turkiyedeki gibi kisa zamanda zengin olup köse dönmeleri imkansizdir!Devletin verdigi ihalelerde kesinlikle dost,parti veya akraba gibi vasiflar çalismaz.Buradaki insanlar arasindaki esitlik çok ônemlidir.Hile veya hata yapan bir bakan varsa hemen istifa eder.Ister bir tren kazasi ister yolsuzluk gibi bir ima.Zaten bizle avrupa arasindaki en büyûk farkta budur.Onurun için istifa etmek.Avrupadaki baska bir olay.Bu ansanlar onuruna çok duskun.Bir adamin parasi yoksa açliktan bile olse bunu kimseye farkettirmemeye çalisir.hele elini baskasina hayatta açmaz!!!O yuzden burada çalismayan veya yanliz yasayan kadinlara maas baglanir.Hiç kimseye muhtaç olmasin diye.
    Burada dolar milyonerleri bulamazsin.Vergiler sayesinde insanlar arasindaki uçurum azaltilmistir.Zaten çogu patronda firmasinda isçi gibi çalisir.(orta olçekli firmalara kadar)
    Ne derseniz deyin.ben buradaki insanlar arasindaki esitlige hayranim.Adamlar çok guzel bir sistem kurmuslar.Ama bu sistem nereye kadar dayanir.Bilemem.Zira bu esitligi saglamak için zenginlerin ve firmalarin ustundeki vergi yükû nereye kadar dayanabilir.Zira çin burayida mahfetmek uzeredir.Firmalarin çoguda kapanmaktadir.
    ''

Aynı kanunlar Türkiyede neden işlemiyor???????????

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    wordvar, belçika' ya gittim gerçekten güzel bir yer. görünüsünü çok beğendim avrupanın başkenti dendi. Ama her ne olursa olsun türk olmakdan ve türkiye' de yaşamaktan çok memnunum.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon