Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Engelliler.Biz Organizasyonu] Bursa gezisi mükemmeldi...

• Konbuyu başlatan Gamze Elibol
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

Gamze Elibol

Bursa gezisinde yaşamış olduğumuz güzelliği nasıl anlatsam bilmiyorum...
Grubumuzdaki bayanlarımız çok tatlı baylarımız ise çok nazikti....
Sabahın erken saatlerinde başlayan maceramız gece 02:30 kadar sürdü...
Ben ilk yazan olarak fazla ayrıntıya girmeyeceğim çünkü diyer arkadaşlarımızada söz kalsın :wink:

öncelikle = cincin
sonra =gezginkral
sonrada = ayhan beye bizi bursada karşıladığı için
ve aramıza katılan diyer güzel dostlarımıza çok çook TEŞEKKÜRLER....

"Sizi ve engelliler bizi seviyorum"

Bu arada bilmeyen dostlarıma arabayı aldık otoparktan :D )))))

Merhaba

Hayatımın en güzel günlerinden biriydi. İnanın anlatamam mutluluğumu. İyi ki gitmişiz ya. Beni en çok sevindiren, kafiledeki arkadaşlarımın hepsi ile bir muhabbetim olması. Hiç kimsenin birbirlerine karşı yabancılık çekmediğini düşünüyorum. Saniyorum hepimizde mutluyduk.
Bursa güzel bir şehir ama bence biz bursa dan daha çok bizim ortamımızdan etkilendik. Yani bursa o an ikinci planda kaldı, çünkü bizi daha çok mutlu eden hep birlikte bir arada olmamız diye düşünüyorum. Şehir mekan o an önemli değil yani.
Bursa da beni en çok etkileyen yer tarihi eşyalar bulunduran Müzeydi. Tarihi eşyalar her zaman ilgimi çekmişdir zaten. Bu da benim için ayrı bir mutluluk oldu. Yemekler nefisti, boğazıma biraz düşkün olduğum için söylemeden geçemiyeceğim. Akşam üstü park cafede kurtlarımızı da döktük. Bu arada karşılama oyununa teklif edip isteğimi geri çevirmeyen çiğdem e çok teşekkür ediyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkürler, iyiki geldiniz, iyiki beraberdik, çok mutluyum.
:)
Hepinizi seviyorum.

Bu organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Umarım en kısa zamanda tekrar bir araya geliriz. :D

Öyle dolu bir gündü ki, eksik kalacak mutlaka anlatmaya
kalksam...
Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
(Süper kahraman cincin sana ekstra teşekkur :) )
Bursa da bizleri karşılayan dostlar sizlere ne söylesem az gelir.
Dedim ya yazamıyorum, şaştım kaldım kendime, neden yazamıyorum ki....
Bakalım belki sonra hele bi kendime geleyim....

Not: Ah coşkun dile düştüm ama olsun değdi doğrusu :wink:

BURSA’ NIN UFAK TEFEK TAŞLARI

Pazar sabahı 9.25 tam saatinde şiddetli bir yağmur eşliğinde Bursa’ya doğru yola çıktık. Hava mı çıldırmıştı yoksa bizler mi çıldırmıştık karar veremedim. Ne hava vaz geçti inadından, nede biz.
Büyük bir inatlaşma ile yola devam ettik. Darıca’ dan arabalı vapura hiç sıra beklemeden bindik. Hemen ayak üstü yolluklar açıldı. Arkadaşlarımızın kendi elceğizleriyle yaptıkları birbirinden lezzetli börek çörek gibi malzemelerin çoğunu büyük bir iştahla imha ettik.
Arabalı vapurdan, çıktık yola devam. Bir ara gezginkral ’ın büyük oğlu acil durum sinyali verdi. İyi ki de vermiş meğerse her kes kritik noktadaymış. Genel bir rahatlamadan sonra tekrar yola koyulduk.
Artık Bursa görünmüştü. Telefonla gerekli kontaklar kuruldu ve Bursa B.Şehir belediyesinin bahçesine park ettik.
Yerel gündem 21’ in merkezinde sevgili Ayhan Bey bizleri karşıladı. Büyük bir toplantı salonunda masa etrafına oturduk. Kısa bir tanışma ve programın açıklaması yapıldı.
Açlık krizlerimiz tutmuş bir durumda çiçek ızgara adlı köfte salonuna geçtik.Çok güzel bir salon her şey düşünülmüş. Hizmet kaliteli, yemekler nefisti.
Gezginkral ile birlikte engelliler.biz adına bir çiçek yaptırıp Sevgili Ayhan bey’ e takdim ettik. Sevgili Ayhan bey de gurubumuzu çiçekle onurlandırdı.
Yemekten sonra okulu kırmış öğrencilerin çoşkusu ile caddeleri geçerek müze ye geldik. Bursa gurubunun da katılımı ile 45 kişiye yakın küçük bir ordu teşekkül ettirmiştik.Müzeyi iki gurup halinde gezdik. Müze kelimelerle ifade edilemeyecek kadar güzeldi.
Müze çıkışı aynı çoşku ile belediyenin önüne geldiğimizde, bize tahsis edilen engellilere ait otobüs hazırdı. Hemen doluştuk. Bursa’ nın en güzel yerlerinden şehri seyrettik.
Şehir turumuz bittikten sonra Yıldırım belediyesinin yanında bulunan Park Cafe’ ye geldik. Büyük bir salonda masaları birleştirerek işgali tamamladık.
Mavi gurup eşliğinde şarkılar söyledik. Radyo medcezir den sebahattin bey’ in nefis şiirlerini dinledik.
Şiir dinletisinden sonra tekrar müzik ve orda ip koptu hemen hemen hepimiz ortadaydık ne halay bıraktın ne oyun havaları bir kıymık kurt bile kalmayacak şekilde bütün kurtlarımızı döktük.
İstemeye istemeye de olsa ayrılma vakti gelmişti. Vedalaştık Bursa gurubunu İstanbul’ a davet edip. Arabamız bindik ve 20:30 gibi yola çıktık. Usta şoförümüz ve co pilotumuz maharetlerini konuşturarak eskihisar’a geldik. Uzun bir kuyruk bekledikten sonra 12:30 civarında İstanbul tarafına geçtik.
Eve glediğimizde 1:30 olmuştu yatmam 2’ yi buldu yatmak ama ne yatmak. Vücudumda hiç tanımadığım yerlerden feryatlar geliyordu. Sabah uyandığımda ise ütülenmiş gibi yattığımı fark ettim sabaha kadar milim kıpırdamamış öylece uyumuştum.

İyi ki gitmişiz değdi doğrusu

Sevgili Ayhan Bey inanılmaz güzellikte bir insan tanımakla şeref duydum. İnanılmaz güzel ve güzel olduğu kadar bir o kadarda dakik bir program hazırlamıştı. Çok büyük bir zevk aldık. Çok sıcak bir karşılama ve buluşmaydı.

Bu güzel organizasyon ve gösterilen sıcak samimiyet için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Çok teşekkürler Sevgili Ayhan Bey sağ olun var olun.

Sizin şahsınızda bu güzel güne büyük katkısı olan.

Bursa Büyük Şehir Belediyesine,
Yerel Gündem 21 Yönetici ve çalışanlarına,
Radyo med cezir Sebahattin bey’ e,
Çiçek Izgara salonuna,
Müze yetkilileri ve görevlilerine,
Park Cafe Sahibi ile Yönetici ve personeline,
Gurup mavi’ ye
Bizlerle tanışmak için gelen ve samimiyetlerini esirgemeyen Bursa’ daki arkadaşlarımıza.
Sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi sunarım.

Engelliler.biz organizatörlerine teşekür etmezsem haksızlık olur.

Başta ayrık otları gibi yaşayan bizleri biraraya getiren oturanboğa' ya

Bursa gezisi için insan üstü gayretlerini esirgemeyen,

Sevgili cincin'e,

Bizleri hiç yanlız bırakmayan eşsiz insan gezginkral ' a,

Ustalıkları ve nezaketleri ile gönlümüzü feth eden sevgili kaptan şoförlerimize

Bizlerle beraber olan sevgili oya tekin ve çiğdem yüksel ' e,

Engel tanımadan gurubumuza katılan değerli arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Herkese çok çok teşekkürler.
Helal olsun; hiçbişey durduramıyor sizi... :)

merhabalar....
ben ANKARA dan Dilek....
ferit abi döktürmüşsün yine.ama bilki bu gibi şeyler beni üzmeye başladı...sanırım yalnız değilim bu konuda.sitede ist. ve bursadan birçok arkadaş var.acaba bu yüzden mi bu tür geziler sadece bu illerde düzenleniyor.ANKARA başkent biliyorsunuz.neden buraya da bir gezi (mesela bir Anıtkabir gezisi) düzenlenmiyor?bunu organize edebilecek kimse yok mudur?
madem başlık SİTE ÜYELERİNİN BULUŞMA ORGANİZASYONLARI dır,burası için de birşeyler organize edilebilinir...
bunu ısrarla teklif ediyorum...
böyle oraya gittik güzeldi demekle olmuyor bu işler görüyorsunuz... =)
bizde isteriz Bizleri tanımanızı.....
mutlu kalın..........

Çağırdın da gelmedki mi? dilemma aşkolsun.. Yakında

Dilekcim,bu organizasyonları niye bizden bekliyorsunuz.Sizler bu gurubun üyeleri değil misiniz? siz niye İstanbul'a gelmiyorsunuz veya Ankara'da bir araya gelip duyurmuyorsunuz.Ankara üyelerimiz bakımından zengin bir ilimiz.
Biz 18 kişi gittik ama Bursada 45 kişiydik.Biraz gayret arkadaşlar.Emin olun o havayı solumak apayrı bir zevk.

Re: hoşgelmişsiniz...

mrdrali' Alıntı:
meraba arkadaşlar... ben yıldırım belediyesinden Ali... dün geldiniz ama ben sizi karşılayanlar arasında olamadım... deniz ve hülyada gün boyunca yarama tuz bastılar...

neyse artık... bi dahaki sefere belki ist.da belki yine burda... ama mutlaka bi yerde görüşmek üzere...

kendinize iyi bakın...

Merhaba Ali, foruma üye olmuşsun üstelik üye olmakla kalmamış mesaj bile yazmışsın...
Teşekkur ederiz...

Helal olsun sana Cin Cin.Yine bir numarasın beni İzmir'den getirdin ya sen ama iyikide getirdin.Ve Çiğdem.Canım dostum iyikide beni ikna ettin bu geziye.Zaten hepinizi tanımak istiyordum ama bu geziyle bir arada tanıdım ve inanılmaz güzel anlar yaşadım sizlerle.Kısa bir İstanbul tatilinde bana Bursa'da sıcak bir karşılamayı hep bir arada olmayı yaşatarak tatilimi amaca ulaştırdınız.Ve müthiş bir motivasyon ve enerjiyle İzmir'e döneceğim yaşadığım güzel saatlerle.Hepinize tek tek teşekkür ediyorum geziye katılan,geziyi oraganize eden,ve Bursa'da bu geziye emek veren herkese.

Bunların devamında ben nasıl İzmir'den gelebiliyorsam, sizlerde gelebilirsiniz her yerden.Ve gelmelisiniz bu anları bir arada yaşamalı hayatınızın içine katmalısınız.Sanalda yaşadığımız beraberlikleri Reelde yansıtmalı,gerçek yaşama koymalısınız.Engelliler Biz'in ayrıcalığını Reelde de göstermelisiniz.
Hadi bakalım yeni organizasyonlarda yeniden bir arada olmaya. :wink:

SELAM

ARKADAŞLAR
MESAJLARINIZI OKUDUKÇA BURSALILAR OLARAK BU İŞİN İÇİNDE YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKMAKTAN GURUR DUYUYORUM ( KENDİ ADIMA)
İNANIN BEN ÇOK KEYİF ALDIM SİZLERLE TANIŞMAKTAN HEPİNİZİ ÇOK ÖZLEYECEGİZ ...

MUTLUĞUNUZU MEMNUNİYETİNİZİ GÖRMEKTEN ÇOK MUTLUYUM SABAH GELİR GELMEZ SABIRSIZLIKLA MESAJLARINIZI BEKLEDİM

VE HEPİNİZİ ÖPÜYORUM HÜLYA'NIN DA SELAMI VAR

süper gezi süper bir organizasyon

Hepinizi çok çok seviyorum...
Harika insanlarsınız

çok güzel birgündü.....Akşam yattığım yeri hisssetmemişim bile. Ama sabah kalktığımda mutluydum.. Herşeye değdi bence...
Ne söylesek az bile bu organizasyon için.. Bizim yerimize Ferit ağabeyimiz çok güzel açıklamış zaten. Emeği geçen herkese, başta Cincin'e...Bursa'da Ayhan beye, gamzeciğime, Aysun'uma, süper pelerinli adam gezgine ve tüm dostlarıma teşekkür ediyorum....

Yağmur ......Kar.... .... bizi asla durduramazzzzz

yeniden merhaba....
evet...böyle bir tepkiyle karşılaşacağımı ya da bu şekilde bana geri döneceğinizden adım gibi emindim...
elbette çok isterim.ön ayak olmak,organize etmek.fakat burada bile henüz çok da tanınmıyorken, sohbet odasında çoğunlukla selamım bile alınmazken (ki bu kesinlikle sitem değildir.) nasıl olurda insanları buraya davet edip tolapmamızı sağlayabilirim..!? kim kaale alırki beni*?*!!!
fakat site yöneticilerimiz olan siz arkadaşlarımın böyle bir organizasyon düzenlemesinın daha yapıcı ve teşvik edici olabileceğini düşünüyorum.hatta bundan eminim....
ayrıca; organizasyonlara katılamıyorum.evet.fakar bunu çok istediğim için bu konuyu gündeme getirdim.katılamamamın elbet nedeni var.engelli olmama rahmen, gerçekleştirmem gereken planlarım ve oranizasyonlarım var.çalışan biri olmamdan kaynaklı, bütün bunları haftasonları gerçekleştirme fırsatım olabiliyor ancak...
keşke vaktim olsada sizlere katılabilsemmm....
burada, Ankarada sizlere katılmak isterim...
hatta burada olduğunu bildiğim arkadaşlarıma bu düşüncemi elimden geldiğince söylemeye çalışacağım....
Anlaşılacağımı umuyorum...
mutlu kalın

Foğraf mı ? o da ne

Sevgili aykan baştan sona kadar kamera ile filme alındı gecemiz.

Arkadaşlar merhaba.
Bursa gezimiz tek kelimeyle harikaydı. İnanın gezinin başında, bu kadar keyif alacağımı hiç düşünmemiştim.Şuan yorgunluktan zor çalışsam da herşeye deydi.Öncelikte organizasyonumuzun başı cincin''e,Hiç yerinde durmayıp oraya buraya koşturan gezgin'e,Bursa ayağını organize eden Ayhan bey'e ve oradaki tüm dostlara teşekkürler.Ve tabii katılımcı arkadaşlarımın hepsine de teşekkürler.Eminim onlar da benim kadar mutlu döndüler evlerine. :p Gezilerin devamını da beklediğimi söylemem edemicem...... :wink:

muhteşem bir gün

merhaba arkadaşlar herşey çok güzel anlatılmış ama anlatmakla olmuyor yaşamak gerekli.dün tek kelimeyle muhteşem bir gündü herşey eksiksizdi.keşke sizlerde aramızda olabilseydiniz ve hayatı bir de o atmosferde yaşabilseydiniz.ben gerçekten yaşadığımı hissettim ama dönüş saati yaklaştıkça ayrılmanın hüznünü yine yaşadım yine yüzüme ve eminimki çevremede yansıttım :cry:
herzaman her an birlikte olabilmemiz dileğiyle hoşçakalın.
bursadaki sevgili dostlara ve istanbuldaki inatçı grubumuza çok teşekkür ederim. :lol:

Biz bursa lılar olarak sizleri memnun etmişsek ne mutlu bizlere :D

Sevgili dostlarım
Gezimiz tek kelimeyle kusursuz ve muhteşemdi.Çok sıcak bir ortam vardı.Bu gezide mutluluk,hüzün,dostluk,sevgi,saygı,gözyaşı, kahkaha ne ararsanız vardı.
Otobüste geçirdiğimiz vakit,feribotta yağmur altında yaptığımız kahvaltı,Bursadaki arkadaşlar,yemek,ayak bastığımız tarih kokan güzel Bursa,meydan cafe ve çalışanları,mavi müzik grubu,şarkıları,o bizleri hüzünlendiren,ağlatan şiirler,kestane şekeri,hatta ve hatta yağmur bile çooooooooooook güzeldi.Dönüşte otobüste o kadar çok bağıra bağıra şarkı söylemişiz ki sesim kısıldı.
Bu geziyi anlatmak o kadar zor ki ancak yaşamak gerekerdi.
Bu organizasyonda emeği geçen ve katılan herkese teşekkürler...

Bursa gezisi mükemmeldi

Sevgili arkadaşlarım
Hepinizi harikaydınız....
Bursa harikaydı.....
Karşılama mehter takımıyla olmadı amaaa :wink: çok sıcak ve harikaydı....
Ferit abi gezimizi çoook güzel anlatmış onun üstüne yazacak bişey bulamıyorum.
Katılan tüm arkadaşlarıma,Bursa grubuna başta Ayhan arkadaşımız , Medcezir arkadaşıma ve Grup Mavi ye çok teşekkür ederim.
Ve tabii Sevgili Gezginkral sana çok ama çok teşekkür ederim , herzaman yanımızda destekçimiz olduğun için :D

bursa gezisi...

Dilekcim
İnanmayacaksın dönüşte bir sonraki proje nasıl olsun diye konuşmalar başladı ve ilk konuşulan yer Ankara idi.Bu zamanla olacak bir çok gezinin başlangıcı oldu Dilekcim bir bakarsın Ankara dayız, bir bakarsın İzmir de ,bir bakarsın Bolu da.... Tüm arkadaşlarımızla tanışıp kaynaşmak isteğimiz.

Süprizlerimizi bekle :D

Konya danda Hz. MEVLANA nın [size=6]GEL[/size] dediğini duymuyormusunuz :wink:

Ben de gezinin Bursa ayağını mükemmel bir şekilde düzenleyen ve organize eden başta Ayhan bey olmak üzere tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Onlar olmasaydı bu gezi olmazdı.
Yeşil Bursa'nın misafirperverliğini çoook güzel yaşatmışsınız, sağolun. :)

teşekkürler engelliler.biz

Sevgili dostlar güzel bir başlangıcın neticesinde güzle dostluklarla birlikte güzel mesajlar,insanı onurlandıran övgü dolu mesajlara dileklere ve içten gelen samimi duygulara canı gönülden zikrettiğiniz üzere ben de Bursa grubu adına teşekkür ediyorum.
Pazar sabahı gözlerimi açtığımda yağan yağmur beni biraz kaygılandır sa da sadece Allaha bir süre yağmurun durması için dua ettim yüce rabbim dularaımı kabul etti ve yağmur öğleden sonra dindi.
ve ben derin bir oh çekerek rahatlamaya çalıştım,zaten olabilecek aksiliklerin hesabını yaparken gergin başlayan son 3 günüm yapılan organizasyonun sonunda tatlı bir rahatlığa bıraktı yerini.
çünkü gelecek olan arkadaşlarım insan üstü bir gayret göstererek istanbul dan bursaya ziyaret yapacaklar ve ben onlara kılavuzluk yapmaya çalışacaktım.
sorumluluğu ağır ama zevkli bir görevdi buradaki dostlarımın da gayreti ve mücadelesi sonun da aldığım mesajların sayesinde şimdi rahatladım diyebilirm.
pc olan bir arıza nedeni ile bu gün gündüz siteye ziyaret yapamadım ve şiddetli bir şekilde merak da ediyordum.
sizler le tanışmanın verdiği keyifle başta grubun organizasyon ayağı sevgili cincin,ve grubu ayakta tutan motivasyon kaynağı sevgili gezgin,grubun abisi ferit abi olmak üzere İstanbul dan zahmet ederek bursaya gelen istanbul grubu en önemliside izmirden istanbula ve o yorgunlukla bursaya gelen sevgili oya tekin sizin nezdinizde bütün bir grupla olmak bir zevkdi sevgili gamzeninin ve cincinin dediği gibi sizleri mehter marşı ve kırmızı halı ile karşılayamadığım için özür dilerken bir günü bizimle paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı sevgi ve saygılarımızı sunuyor ve söz verdiğim gibi ULUDAĞDA MANGAL PARTİSİNDE BULUŞMAK ÜZERE diyorum
EN ÖNEMLİSİ DE BU BULUŞMAYI SAĞLAYAN ORTAMI HAZIRLAYAN SEVGİLİ OTURAN BOĞA,YA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM BÜTÜN ENGELLİ DOSTLARIM ADINA
dostluklarımız daim gezilerimiz heyacanlı geçsin.

teşekkürler engelliler.net

yarınlarınız engelsiz gönülleriniz sevgi ve dostlukla dolsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt