Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pari85 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kamuda Engelli memur olarak çalışıyorum. Yaşadığım şehirde üniversite kazandım. Fakat işyeri sıkıntı yaratıyo ne yapmalıyım haklarım neler? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bu durum tamamen idarenin elinde. Müdürün kendi insifiyatini kullanarak seni izinli sayarak okuluna gönderebilir ama bu durumun kanuni bir tarafı yok.Eğer izin verirse müdür risk almış olur. tabi risk almak istememekte haklıdır. imkanın varsa ikinci öğretimi deneyebilirsin.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

İkinci Öğretim Okumaktan baska çaren yok bence. sonucta kamuda memursun. nasıl gitmeyi düşünüyosun okula? mesai saatlerınde cıkamayacağına göre hadı 1 qün 2 qün izinlisin sonrası. ikinci öğretim düşün. olmuyosa açıktan üni oku.

Üye
    pari85 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli memurların okuma hakkı yok mu?

engelli olmayanlar bile okuyabiliyo....

arkadaşlar sonuçta bizim işyerimizde okuyanlar var, özürlü olmayanlar bile okuyo

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ıyıde hem okul hem ıs aynı aynda yürürmü aynı saat dılımınde kardeşşşşşşş

Üye
    pari85 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet aynı saat, ama onlar okuyabiliyo

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Farklı alternatif sunayım: Varsa Gece Nöbeti gibi yerlerde görevler alabilirsin. Yoksa gece nöbeti veya buna benzer gece mesaisi olan bir yere gecici tayin isteyebilirsin...

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

e nası verim alsın senden ilgili Kamu Kuruluşu...haftanın hangi saatlerinde hangi günlerinde işyerinde olmaman gerekli...hani ortalama olarak ...

bildiğin üzere engelli personele bakış açısı malum .." hep idare ediyoruz bunları " deniyor...

bak olaya eğitim hayatın geleceğin olarak bakma...bir engelli olarak memur olman sevindirici..ideallerin var hedeflerin var...he risk almak istersen ben buraya (çalıştığın yere) ait değilim diyorsan istifanı sun eğitimine devam et..bunuda yapamayacağını az çok tahmin edebiliyorum...alacağın eğitimle kadro ve maaş olarak da yükselmen lazım bunu da anlıyorum...ama tercihini yapmalısın...

o kurumda senle birlikte başka personellerde var...sana yapılacak bir ayrıcalık öncelik diğer perseoneli rahatsız edecektir...bu riski hiçbir yönetici amir müdür ALMAZ...çok sevilen sayılan bir personel olsan bile zor diyorum...

nazarımda çok şeyler başarmışsın...helal olsun diyorum ayrıca sana...memur olmak kendi ikametindeki üniversiteyi kazanmak her babayiğidin harcı değil...

Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadalar olaylara çok yüzeysel bakıyorsunuz. Özürlülülerin okumaya hakkı yokmu gibi bir savunma yapmak hiç te doğru bir davranış değil. memurun çalkışma sekli ve şartları bellidir. gündüz örgün okumanında şarları bellidir. Hiç bir kurum amiri 'git okuluna arta kalan zamanda gelir çalışırsın demez. Diyemez. bu hem diğer memur arkadaşlarının hakkına tecavüz olacağı gibi aslında hiç te etik değil.memur günde sekiz saat çalışır. ve mesai saatleri içerisinde okula gitmek ne kadar doğrudur bunun mukayesesini yaptınız mı. illa da gündüz örgün okuyacam diyorsan hani anadoluda bir laf vardır YA KARDAN VAZGEÇECEKSİN YA YARDAN.

Üye
    frankenstein Avatarı

Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya ikinci öğretimi yada açıköğretimi okumak ideal seçenekler olacaktır Kamuda çalışan bir memur için

Üye
    pari85 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saolun arkadaşlar zahmet oldu

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konunun tek çözümü ikinci öğretim şu cümleyede sinir oldum engellinin okuma hakkı yokmu yok kardeşim bu şekilde yok mesai saatinde okulda olup birde maaş alacaksan yok varsada o hakkı kaldırdım: ))) şikayetten çok çözüm üretmek gerekirken tamam engelli olabiliriz bu kadarda kalkan olarak kullanılmaz.
    Dip not sınav hakkın kesinlike saklıdır istediğin gibi izin alabilirsin.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Konuya engelli memur olarak bakmak deilde çalışan bir memur olarak bakıp değerlendirmek gerekir diye düşünyorum daire başkanın şube müdürün kim varsa en üst düzeyde sizin birim de onun sizi idare etmesiyle alakalı çalışmadan para kazanan memur çok idare edebilirler sizi örneğin 8 e kadar mesainiz falan varsa sana 3 gün veya hergün nöbet yazarlar sen de arkadaşlarını idare etmiş olursun olmayacak iş deil sonra okuma hakkı engellenemez diye biliyorum böyle bir yasa falan var mı bi araştır netten falan bulursan böyle bir yazı çıkar yazıcıdan koy masasına başkanının bizim birimde mesala ikinci öğretim okuyan vardı dersleri gündüz de oluyodu gidiyodu desrsne dersi bitince geliyodu işine idare ediyorduk biz karşılıklı iyi niyet oldukdan sonra idare edilebilir zaten biliyorsunuz engellinin evden çalışması diye bir yasa hazırlğındaydı devlet kolaylık yapılabilir kaldıkı normal insan ben çok gördün yükseklisns yapan memurlar müdürler herşeklde idare edilebilir bir kişiyle batmaz çökmez devletdeki birim........kaldı ki mesai içinde ne kadar çalıştığımız malum..vs. vs. uzar gider

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşım hem üniversite okuyayım hemde memur olrak çalışayım dersen bu haksızlık olur. sonuçta sen devlet memurusun eğer kendini yükseltmek istiyorsan açıköğretimde oku hem okursun hemde çalışırsın. senin bu dediğine hiçbir kurum sıcak bakmaz.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üniversiteler sıcak bakar aynı üniversite hem okuym normal veya ikinci öğretim problem olmaz diye düşünüorm işin içinde olduğum için çok gördüm örneğini ama başka kurumda atıyorum hastanede bilemem ama birimdeki amirlerine bağlı istedikten sonra idare ederler etmeleri lazım.... bir kişiyle batmaz sistem..)) sen gelmeden öncede devam ediyo sen gittkden sonra da devam edecek..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon