Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bende tam bir yıldır özel kurumsal bir işyerinde çalışıyorum sürekli ayakta yorucu bir iş bacaklarımda varis başladı bel fıtıgım var vardiyalı olarak gece gündüz çalışıyorum buda uyku bozuklugu başlattı artık uyku problemlerim başladı benim için çok zor oluyor artık ayakta çalıştıgım için çok yoruluyorum istifa etmeyi düşünüyorum kıdem tazminatı ihbar tazminatı ve işsizlik maaşından yararlanmak için ayakta ve agır kaldıramaz gece çalşamaz raporu alıp işyerine verirsem veya nasıl bir yol izlemeliyim sol gözümden sakat oldugum halde bu durumda gecede çalışıyorum böyle bir durumda nasıl bir yol izlemeliyim bilgisi olan arkadaşlar bir yol gösterirlerse sevinirim şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

4857 sayılı yasanın 24. maddesi: "İş sözleşmesinin konusu olan işin yapılması işin niteliğinden doğan bir sebeple işçinin sağlığı veya yaşayışı için tehlikeli olursa. " işçi haklı nedenle işten ayrılabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar belirtimş oldugum rahatsızlıklarıma birde ankilozan spondilit diye bir hastalık daha eklendi bu durumda ne yapmam lazım kıdem tazminatı ihbar tazminatı ve en önemlisi işsizlik maaşı almam için nasıl bir yol izlemeliyim rapor alsam örnegin tek bir doktordan yeterli olurmu şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Üye
    sivaslı Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı problem bende de var.Ben işitme engelliyim ve markette reyoncu olarak çalışıyorum.Çok yoruluyorum bir de üstüne işitme problemi olunca ne kafa ne beyin kalıyor.Müşterileri duyamamak da cabası...Raporumda tam duymayı gerektiren işlerde çalışamaz ibaresi mevcut.İşsizlik ödeneği için ne yapmalıyım?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

İşçinin 4857 sayılı yasanın 24. maddesinde sayılan durumlardan biri dolayısıyla haklı fesihte bulunması hem kıdem tazminatı hem de işsizlik ödeneği hakkı doğurur.
    Ancak ihbar tazminatı alamazsınız.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bu konu hakkında bilginize ihtiyacım var bende bir işyerinde özürlü kadrosunda yaklaşık 2 yıldır çalışıyorum sol gözüm sakat ileri derecedede bel fıtıgım var saglam gözümdede miyop astigmatım var işim agır sürekli ayaktayım çok zorlanıyorum ankilozan spondilit diye bir hastalık teşhisi daha kondu agrılarım çok oluyor

nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardım kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı ikisinide alabilirmiyim almak için nasıl bir yol izlemeliyim
    hastaneye başvuru yaparken nasıl bir rapor istemeliyim tek doktorun raporu yeterli olurmu yoksa heyet raporumu çıkartmalıyım işyerinden yazıylamı başvurmalıyım rapora

bilgisi olan arkadaşlar yardımızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim yardımınız için

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık problemlerinizi ispatlayacak bir belge lazım çalışma bakanlığınada şikayet edebilirsiniz elinizde sağlık raporu var ise daha kolay olur ...
    Avukata verin dicem yüksek yüzdeler alıyorlar buda size uyarmı onu bilmiyorum ...

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

liljan rapor çıkartacam ama nereden nasıl başlamalıyım ona karar veremedim acaba işyerimi sevk yazısı verecek yoksa benmi direk hastaneye gidip çıkartmalıyım avukata verme konusu erken liljan eger beni dikkate alıp haklarımı vermezlerse o zaman düşünürüm hayat ikilem bir tarafta dogrular bir tarafta yapılması gerekenler şuan dogruları yapıyorum

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

buzlu çay senin raporunda zaten çalıştılamayacağın durumlar yazar özürlünün çalışma prensipleri diye bir araştır bakalım varmı öyle bir ibare ...
    işçinin sağlık nedenlerinden fesih edilme durumları var ama raporunu görmediğim yok bişi diyemiyorum
    iş yeri sevk etmiyor artık biliyorsun vizite kağıtlarıda yok sen izinli bir gününde sağlık kurulu başvurunu yapıp raporunu al sağlık kurulundaki işlemleri yapan görevliler yönlendiriyor .
    personel müdürünüz yardımcı olmuyormu size bu konularda

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yok liljan benim raporda çalıştırılamayacagı alanlar boş işaretlenmemiş personel müdürümüz saldım çayıra mevlam kayıra misali birşey

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hımm raporda yazsaydı iyiydi...
    o zaman şöyle yapalım net bilgiler olması için ben şirketimizin personel müdürü ve sigorta danışmanı ile senin sorununu konuşup hemen cevap yazayım olurmu

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tmm liljan çok sagol bekliyorum

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ankilozan spondilit Bu bir meslek hastalığı olarak kabul edilmiyor her şartta oluşabilirmiş yani evde eğiri oturarak bile bu hastalığın oluşmasına sebep olabilirsiniz .
    Siz tekrar rapor alıp çalışamayacağınız alanları size engel olan şartlarla ilgili olarak net belirttireceksiniz ...
    Ama öte yandan bu seferde iş yeriniz sizin sağlık şartlarınızın çalışma ortamına uygun olmadığını belirtip sizi çıkarmak isteyebilir ki bu seferde başka presedürlerle uğraşmak zorunda kalıcaksınız
    kısa bir zaman bence bekleyin derim ben .

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tmm liljan çok sagol

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Zaten arkadaş da kıdem tazminatını alarak ayrılmak istiyor.
    İşveren sağlık şartları nedeniyle işten çıkarırsa kıdem tazminatını da vermek zorunda.
    İleri derecede bel fıtığım var diyorsunuz,ayakta durmayı gerektiren işlerde çalışamaz raporu alabilirsiniz.
    Bu durumda işveren ya oturarak çalışacağınız bir ortam hazırlayacak ya da kıdem tazminatınızı ödeyecek,başka seçeneği yok,hele hele tazminatsız çıkarma seçeneği hiç yok.