Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    abicim haklısında memurluğumla oynamalrından korkuyorum.Şu anda sicil notumu nasıl öğreneceğimi ve ne yapmam gerektiğini bilmem lazım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Haksız bir değerlendirme olduğunu düşündüğünüzde, olumsuz sicile dava ederek itiraz edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla süreç şöyle işleyecek:
    - Olumsuz sicil verilirse, bu size yazılı olarak tebliğ edilecek (edilmezse zaten dava konusu yapar kazanırsınız)
    - Tebliğin ardından kötü sicile gerekçe olarak sunulan konuların gerçek dışı olduğuna dair dava açabilirsiniz. Yaptığınız çalışmaların bu sicil notunu hal etmediğine dair bilgi/bege sunarsınız mahkemeye...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Sevgili Human01,
    Aday memurun fiili çalışması şartıyla 1 yılın sonunda sicil amiri olan kişi ona not verir,vereceği not 70 ve üzeri senin adaylığını kaldırmaya yetecektir.
    Şayet bir cahil cesareti gösterir ve düşük verirse otomatikmen amirden rapor istenir.
    Her halukarda sicilini stajerliğini kaldıracak şekilde verecetir.
    Velev ki vermedi;
    2.yıl sonunda kaldırılır.Oda olmadı siciline verdiği düşük not için dava yolu;

Memurlar.Net (Sicil)

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim arkadaşlar.yüreğime su serptiniz.

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Ferit abi demişki hiç bir amir kin gütmez. Ferit abi her amiri kendi gibi iyiniyetli sanıyor herhal. Öyle bir kin güdüyorlarki insan bir insanın bu kadar kindar olabilmesine şaşıp kalabiliyor.

Ben ODTÜ de çalışıyorum. Mail atarak sicil notlarımı öğrendim geçtiğimiz günlerde. Sizinde daha doğrusu artık bütün memurların kendilerine verilen sicil notlarını öğrenme hakları var diye biliyorum.

Benimde başıma benzer bir olay geldi.
    Önceden çalıştığım birimde beni ayakta yapılan işlere verdiler oysa raporumda oturarak çalıştırılabilir diye yazıyordu. hemen itiraz ettim tabi. Önce suratlar asıldı ufak tartışmalar oldu. Ben personel daire başkanı ile görüşünce sorun tatlıya bağlandı. Beni oturarak çalışabileceğim başka bir birime verdi kendisi. Ama tabi her personel daire başkanı bizim işyerimizdeki gibi anlayışlı olmayabilir.
    Sonucu bize bildirirsen sevinirim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlardan bazıları da ''amirin fakat sicil amirin olmayabilir'' gibi sözler etmişler ki bu pek geçerli değil malesef ülkemizde.
    Aday bir memurdan saygısızlık,itaatsizlik vs tavır ve davranışlar gören bir yönetici,pekala o aday memurun sicil amirine gerek rica gerekse baskı uygulayarak sicil notunda etkili olabilir.
    Aday memur arkadaşlara her zaman amirleriyle güzel ilişkilerde bulunmalarını,haksız uygulamalara maruz kalsalar dahi tartışma yoluna gitmeyip saygıyı elden bırakmadan tatlılıkla sonuca gitmeye çalışmalarını tavsiye ederim.Tartışma haklılığınızı yitirmenize sebep olmaktan başka hiç bir işinize yaramayacaktır.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12