Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm arkadaslar ben bir markette kasiyer olarak calışmaktayım ortalama aylık elime gecen miktar 900-950 tl civarı ve ben bu işten cok sıkıldım artı cok yorucu 9 bucuk saat calışıyorum bulundugum ilde engelli adına iş imkanı oldukca var sizce ben kalıyımmı yoksa kendıme işmi bulayım yorumlarınızı bekliyorum sayın arkadaslarım hayırlı gunler

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dogru söyleyeni 9 köyden kovarlar . ben yinede dogruyu söylüm mü sana eziyet etmiyolarsa biraz disini sıka biliyorsan cıkma cünkü cıkarsan bir daha 9b köyüde gezsen iş bulamasın . diyelim ki 17 köyde iş buldun allah bilir onunne gibi eziyetleri olacagını bilmiyosun bu günlerini ararsin demedi deme

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eziyet etmiyolar ama cok yorucu basımı kasımaya vaktım yok nasıl olacak bilmiyorum

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka görüşler yokmu

Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

archive;

ben çıkma taraftarın degilim ama bu arada kendine daha az yorulacın bir iş bulabilirsin bu arada nankörlük degil bence sen 760 tl ye çalışıyorsan o senin sorunun demekki o kadar verim veriyorsundur

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Şuanki işimden önceki işim de çalışanlar asker emeklisi ve doktor sağlıkcı çalışanlardı,senin aldığın şuanki maaşını ben 3 sene sonra almayı hak kazandım ve çalışma saatim 14 saatti.Telefonlara bakacam diye işe alındım haftada 2 gün gece kalıyordum bütün odaları topluyordum,çöpleri boşaltıyorum,masaları siliyorum,wc leri temizliyorum,yerleri süpürüyorum pas paslıyorum çalışma yerimiz baraka olduğu için etrafın temizliğini yapıyordum en son sabah çaylarını demliyordum kahvaltılarını hazırlıyordum akşam 18:00 de iş alıyordum sabah 08:00 de teslim edip çıkıyordum.Hele o wc temizlerken miğdem kalkıp kalkıp oturuyordu hayvan yapmazdı o yaptıklarını hele o bayanlar wc si yokmuydu pedlerini çıkardığı gibi atardı çöpe o çöp poşetini alırken o kokudan bayılmamak mümkün değil.Cumartesi pazarın yok izin yaptığın gün belli değil senelik izine çıkardım diğer arkadaşın acil işi olurdu beni senelik izinden çağırırlardı.

Gündüz çalıştığım zaman sabah kahvaltılarını kaldırıyorum bulaşıklarını yıkıyorum çay dağıtıyordum bardakları ulu orta buldukları yerlere bırakırlar ortalıktan bardak toplardım,öğlen yemeği zamanı yemeklerini dağıt geri bulaşıklarını topla misafir gelir çay getir kahve getir telefonları gelir o sırada telefon çalar bağladığın kişi telefona bakmaz görüşmem lazım acil der telefondaki kişi koş aradığı kişiyi bul o sırada çay kahve ne oldu diye ararlar.Öteki laf sokar yemeği kendim aldım yemeğin sonunu yedim ben bu işleri yaparken yedikleri yemek tabaklarını öyle bi bırakırlar ki kafayı yememek mümkün değil,bu sırada çay biter farketmezsin çay getir derler olmadı bütün bunlar yetmezmiş gibi başka bölgelerden göreve gelirlerdi çay varmı derler yemek kaldımı derler birisi gelir wc de tuvalet kağıdı bitmiş der ötekisi gelir havlu kağıt bitmiş der ötekisi daha ben bulaşıkları yıkamadan yemek kaplarını kaldırmadan acıktım diye dolaptan yiyecek ne var diye ortalığı karıştırmaya gelenler anlayacağın götümden ter akardı öyleykende memnun kalmazlar şikayet ederlerdi,

Evinde karısına söz geçiremeyen lavuklar masanın tozunu almadınmı yerlere pas pas yapmadınmı wc ler temizlenmemiş,sabah yumurtayı çok haşlamışsın benim yumurtam az pişsin rafadan olsun benim peynirimi kesmeden yıka benim zeytinime pul biberi atma benim zeytinim kekikli olsun çayı kaç bardak attın demli olmuş çayı kaçta demledin acımış zehir gibi olmuş...

Daha saymadığım yazmakla bitmeyen onca işkencelere rağmen hiç başka bir iş aramadım hep şükrettim hep daha iyisini yapmaya çalıştım işimden kendimi soğutmadım taaaaki özel yaşantımla ilgili bir sorun yaşayana kadar.Tam iş arayışına başlamışken çok sevdiğim bir abim resmi bir kurumda iş ayarladı ameliyat olacaktım ameliyatı felan herşeyi iptal ettim,şükürler olsun sabah geldiğim saatim belli akşam çıktığım saat belli cumartesi pazarım var resmi tatilim var,diğer işimde bayram nedir bilmezdim hepte benim nöbetime denk gelirdi yılbaşı bayram tatilleri aile yaşantım yoktu resmen.

Uzun oldu bilmem okuyup birşeyler anlarmısın kendine pay biçermisin... ömer arkadaşada soruyorum ben nekadarlık verim veriyormuştumda bu işkenceyi çileyi çektim ???

Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

archive;

neye karşı nankörlük bunu diyince bende dedimki acaba işveren bizi çalıştırıyor diye ona köle olmamız gerek,hıı sen eger 900-950 tl ye evli kirada oturan biri olursan açlık sınırında nasıl geçinirsinki fazla almış oluyorsun

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

caqla1907;

dogru sölüyosun kardeşim ama hep şunu düşünüyorum ya yapamassam pirince giderken evdeki bulgurdan olmuyayım sonra acıkcası cok korkuyorum ama denemeden korkunu yenemessin deyimi

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Markette çalışmak ağırdır anlayabiliyorum ama şükretmelisin ki bir işin var.Dışarıda iş arayan,bulamayan,bulsada çalışamayan birçok insan var.
    "Emek olmadan,yemek olmaz" demişler atalarımız.Sen o işte çalışmaya devam ederken bir taraftanda kendine uygun işler aramaya devam edebilirsin.Ama iş bulmadan işinden olma derim ben.Evde yatmakla,gezmekle kimse kimseye para verip,sigortasını ödemiyor.Biz engelliler için paradan daha önemli olan sigorta ve emeklilik... Ve emekli olurken boşta gezdiğin 1 günü bile arıyorsun.

Sen sen ol işinde sebat et ve işine sahip çık.İnsanoğlu doyumsuzdur hep fazlasını ister... İşsizsindir ne iş olursa yaparım dersin,iş bulursun beğenmezsin.Yani azla yetinmeyen,çoğu hiç bulamaz...

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

bende 9 saat calışıyorum wc gitmek yanındakiyle konuşmak müzik dinlemek (kulaklıktan ) izin almak YASSAK

şu durumda bir çok iş ilanı var ama içi boş kardesım onlara aldanıpta işinden olma hem orda alıştıgın bir ortam vardır sıfırdan başlamak kolay degıldir..

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

archive;

ben bi kurumsal şirkette kasiyerim cok yoruluyorum artı tek calışıyorum fakat ordkilerede soruyorum bazı arkadaslar hiç durma bazılarıda ayrılma diyor kararsızım bilmiyorum

Üye
    bymoruk Avatarı

Gerçek Adı
    Alexander
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bence sabit kalmamak iyidir elinedaha iyi fırsat gecerse degerlendr derim

Üye
    serkan_1979 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelıkle engellılere yaptıralan işler denetlenmelı çalışma saatlerı denetlenmelı bunu denetlıyecek mercıhlerın olması lazım sana iş buldum ne halın varsa gör demenın mantıgıyla olmaz bu işler

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

archive
    kardeşim cok dogru sölüyosun katılıyorum fakat iş bulmadan kesinlikle cıkmam bide antalya gibi buyuk bir kenteyım engelliler adına iş olanagı oldukca iyi neden bi yere baglı kalayım deyılmi üstelik mutsuz yorucu giriş çıkiş saadtleri belirsiz bir işte dogru deyılmi koca markette tek başıma kasiyerlik yapıyorum üstelik en kötüsü fazlam cıktıgında markete acıgım cıktıgında maasşımdan kesiliyor öle işte sizde benim yerimde olsaydınız napardınız

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5