Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    özlmknc Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    00:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eşimin iş yerinde sigortalı olarak çalışmak istiyorum..eşimin izlemesi gereken yol nedir? özürlü kadrosunda mı çalıştırması gerekiyor..benim anladığım bana sigortayı ödemeye başladığında ben kendi işyerimizde çalıştığıma dair belgeyi alarak vergi dairesine mi gideceğim..yani demek istediğim işverenin (eşimin )yapması gereken yol nedir? araştırma içerisindeyiz yardımcı olursanız seviniriz

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

raporunuz varsa raporunuzla iş yerine engelli kadrosunda girişiniz yapılsın ordan hangi gün çalışmaya başladığınızla ilgili belgeyi alıp vergi dairsine gidiyorsunuz hastahaneye sevk ediyolar sizi şayet elinizdeki rapor 2012 tarihliyse direkt raporu alıp anaraya gönderirler...

Üye
    özlmknc Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2003 tarihli raporum var E..eski raporla giriş yapabilirim yani.. ondan sonra vergi dairesine gittiğim zaman mutlaka yeni rapor isteyecektir doğru anladım sanırım birde her iki kulağımda biri %90 diğeri %100 işitme kaybı mevcut..vergi indirimden yararlanabilirmiyim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Eşiniz ilk olarak iş-kur a kayıt yaptıracak ve diyecek ki ben iş yerimde engelli çalıştırmak istiyorum ssk priminin bir kısmını devlet ödüyor. İş-kur eşinizin müracaatı esnasında detaylı bilgi verecektir.
    Vergi indirim hakkı müracaatı için siz kendiniz müracaatta bulunacaksınız eşinizin tek yapması gereken size iş yerinde çalıştığınıza dair belge vermek ve İş-kur işlerini halletmek olacak.
    Kendi iş yerinizde ssk lı çalışan olduğunuz için iş-yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak Maliye ye vergi indirim hakkı için müracaat edeceksiniz.

Üye
    özlmknc Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz...