Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muratoz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.12-2013
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, aramızda meslek camiamızdan arkadaşlarımız var mı diye bir araştırma yapmaktayım. Araştırmamın amacı meslek mensubu arkadaşlarımızın sayısını ve engel gurubunu belirlemek ve bu doğrultuda meslek odaları ile irtibata geçip pozitif ayrımcılık konusunda girişimlerde bulunmak.

Meslek mensuplarımızdan Engel gurubunu ve ünvanlarını da belirterek; bürosunu işleten, Denetmenlik yapan vaya bağımlı olarak çalışan arkadaşlarımızın paylaşımları çalışmamın verimliliği açısında önemli olacak.

Ben 2012 itibari ile SMMM ünvanı sahibiyim ancak bağımlı olarak çalışmaktayım.

Teşekkürler

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Merhaba ,

Pozitif ayrımcılık konusunu biraz açar mısınız ? Mesela hangi konularda olması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Meslek odaları ile tek tek irtibata geçmek zaman kaybı olur, direk TÜRMOB ile görüşmek en doğrusu diye düşünüyorum. Ayrıca meslektaşlardan oluşan Meslekte Birlik Grubu, Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği 'nin odalardan daha aktif çalıştığını düşünüyorum. Onlardan da görüş alabilirsiniz.
    Kolay gelsin şimdiden.

Ben Ortopedik engelliyim (polio) , SMMM ünvanım fakat bağımlı çalışıyorum. YMM sınavlarına çağrıldım, henüz sınava girmeye karar vermedim.

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

meslek maliyenin angaryalarını yapmaktan başka birşey değil. meslek gittikçe zorlaşıyor. angaryalar her gün artıyor. sırtımıza kamçı gibi vuruyorlar. bir allahın kuluda çıkıp birşey deyip dayanışma yapmıyor. geçenlerde odalar yürüyüş yaptı sonuçta bir şey olmadı. adamlar bir gece yönetmelik kanun tebliğ çıkarıp yayınlıyor. bizim türmob ve odalar maliye bakanlığı ile kavgalı olduğu süreçte hiç birşey olmayacaktır. yeterlilik sınavlarına giriyorum 3 dersim kaldı. bu mesleğe girdiğimede pişman oldum. saygılar

Üye
    herdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Bende meslek mensubuyum bağımsız olarak çalışmaktayım.2004 yılında aldım ruhsatımı her geçen gün teknoloji kolaylaştıracak umuduyla çalışsakta angarylar yüzünden çekilmez meslek oldu

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zor şartlarda smmm belgesini almıştım ancak mesleği yapmak nasıp olmadı şuan kamuda meslekle alakasız olarak memur unvanında çalışıyorum nalet bir meslek birine edilebilecek en kötü beduadır sanırım smmm olmasının istenmesi