Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sharaton Avatarı

Son Giriş
    03.12-2008
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ozurlu memurluk sınavını kazanan bırısı yenıden rapor ıstenırse oran dustumuydu hakkımız ıptal mı oluyor?
    bır de gıdecegımız hastaneyı kendımızın secme hakkı var mı, yoksa kurum kendı mı yolluyor?

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlülük sınavı yapılmadan önce başvuru esnasında: sizi sınava sokacak memurlar sizden gerekli belgele alırken sakatlık oranını belirtir rapor sormadılar mı?

Rapora rağmen yeniden rapor isteyemezler. Sayet isterlerse başvuruda bulunduğun raporu gösterebilirsin; Ancak Amir şüpheli durum görürse elbette hastaneden yeniden isteyebilir. HAstaneden alacağınız raporda düşme olacağını sanmıyorumç

Üye
    sharaton Avatarı

Son Giriş
    03.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

basvuru yaparken raporun fotokobısını aldılar ama sınavı kazananlara tenı tarıhlı rapor ıstıyorlrarmıs ben baska hastaneden aldım gozden ama sımdı ankara numune hastanesıne sevk ewdecekler oran dusuk cıkar dıye korkuyorum oyle bır durum olursa ne yapmam ne lazım yardım mınıza tesekkurler

Üye
    sharaton Avatarı

Son Giriş
    03.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hala bır cevap vbeklıyorum sızlerden

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önceki hastaneden aldığın rapor elinde ve siz iyileşmedikçe oran düşük çıkmaz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Sınava girmek için beyan ettiğin raporun alınış tarihi neydi?
    Bence kurum yeni rapor istemez. Elindeki rapor iş görür. Ama olur ya isterse, o zaman hukuki süreç başlatmak zorunda kalabilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sharaton Avatarı

Son Giriş
    03.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporu alış tarihim; 23/07/2008 'de aldım Kırıkkale'den,
    Sınava başvuru yerim: Ankara.
    Burdada Numune Hastanesine salacaklar diyorlar. Pekı rapor kuruma verildimiydi olmuyor mu acaba?

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sınav yönetmenliğinde ne yazılıyor? Her kurumun kendi sınav yönetmenliği vardır. Belki ondandır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Elindeki rapor, yani sınava girerken kullandığın rapor geçerli sayılmalı. Aksi bir şey talep ederlerse ve mağdur olursan, hukuki süreç başlatıp hakkını alırsın:

• Kazanılmış haklar
      GEÇİCİ MADDE 1 –
      (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce;

a) 18/3/1981 tarihli ve 8/2620 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tesbit Şekli ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınan ve Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulunca nihai olarak karara bağlanan raporlarda yer alan çalışma gücü kayıp oranları,

b) 20/6/2006 tarihli ve 26204 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları ile Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan 6/1/1994 tarihli ve 21810 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınan ve Emekli Sandığı Sağlık Kurulunca verilen nihai raporlarda yer alan vücut iş görme gücü kaybı oranları,

c) 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi gereğince kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde istihdam edilen özürlülerin işe girişlerinde almış oldukları özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları,

ç) 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda verilmiş olan özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları,

geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

(3) Bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önceki mevzuat hükümlerine göre başlatılmış olan Özürlü Sağlık Kurulu Raporu ile ilgili işlemler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden evvel yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine göre sonuçlandırılır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sharaton Avatarı

Son Giriş
    03.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boga yanı ben acılan sınava muracat suresınde verdıgım rapor dur atamada yenıden ıstenmez o kullanılır yanı oyle mı suresız ve 3 ay once alınmıs bır rapor

Üye
    dostadoğru Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

sharaton kaygısız ol yeni rapor istemezler

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım ben de kamuda çalışıyorum 2005 yılında 2000 yılında almış oduğum sağlık raporuyla girdim. Bana göre sorun çıkmaz. Sorunn çıkarsada hukuki süreç başlatırsın.

Üye
    prograssive Avatarı

Son Giriş
    27.04-2011
    Saat
    20:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkaasım bene tapu kadastronun ozurlu sınavını kazandım ve gecen hafta basvuru yaptım bana da aynı sekılde zorluk cıkardılar fakat buradakı arkadaslar yol gosterdıler sana yapman gerekenı anlatayım
    oturan boga arkadasın yazdıgı gıbı 2006 da cıkan yonetmelık dolayısı ıle senden yenı rapor talep etme hakları yok etseler dahı yenı rapor alamıyorsun nasıl dıyeceksın soyle anlatayım bnden de yenı rapor ıstedıler gıttım bır kac hastane dolastım bana yonetmelık geregı raporun yenı tarıhlı oldugunu gecerlı oldugunu soyledıler ve ıl saglık mudurlugune gonderdıler gıttım oradakılerle de knustum bana su acıklamayı yaptılar raporumun yonetmelık tarıhınden sonrakı bır tarıhte alındıgından dolayı yenı rapor ıcın basvuramayacagımı eger ılla basvurmak ıstersem de ıtıraz dılekcesı ıle rapora ıtıraz etmem gerektıgını bununda uzun bır surec olacagını benden ıstenen surede yenı raporun kesınlıkle alınamayacagını soyleıler bu konuda raporu ısteyen kısılerın gerekırse kendılerını arayıp gereklı bılgıyı verebıleceklerını soyledıler bunları aynen kuruma ılettım sonra benı cagırdılar ve onlara gore eskı tarıhlı raporumu kabul etmek zorunda kaldılar
    umarım yardımı olur bu anlattıklarımın

Üye
    prograssive Avatarı

Son Giriş
    27.04-2011
    Saat
    20:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yalnız bu arada raporunda sürekli ibaresi istihdam için geçerlidir ibaresi ve çalıştırılıp çalıştırılamayacagın yerlerle ılgılı bılgılerın mutlaka bulunması gerekıyor dostum