Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir sorudan okumuştum ankarada kot taşlama da çalışan arkadaşımızın sska sız şalışması... benim de aynı şey başımdan geçti bir şirkete iş baş vurusu yapmıştım beni iş başlattılar 3 ay sonra sskanı yaparız dediler fakat yapma dılar ben orada 5 ay çalıştım daha sonra beni beni iş alan degilde bir sekreter ve patronun şöförü işten çıkardı oysa patronun kızı ik müdürüydü neyse bende çalışma sosyal güvenlik bakanlıgına şikayet ettim ve beni çalışmış oldugum şirketten arayıp siz bizde degil bizden önceki şirkette çalışmışsınız dediler yani ben şikayetettgimde şirket el degiştirmiş bakanlıktan gelen yazıda şikayetinizde ısrarcıysanız iş mahkemesinde 5 yıl içinde dava açma hakkınız saklıdır diye yazı yollanış 5 yıl dolmadı daha hiç bir delil yok sadece beraber çalıştıgım arkadaşım var kime sorduysam sen haksız çıkarsın dediler

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Elinizde çalıştığınıza dair bir belge yokmu?,örneğin;aldığınız maaş miktarlarını gösterecek bir belgeniz varmı?

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

falim,
    İş Mahkemesine giderek çalıştığınızı ispatlamaktan başka çareniz yok. Çünkü bu gibi durumlarda -sizde de olduğu gibi- ssk, iş müfettişleri duruma müdahil olmuyor. SSK, Davayı kazandığınız taktirde çıkan karara göre ilgili yaptırımları işverene uygulatıyor. Sizin burada yapmanız gereken ilgili yıllarda birlikte mesai yaptığınız personeli, arkadaşları, imzaladığınız, yazdığınız, yani sizin çalıştığınızı tevsik edici bir doneyi iş mahkemesine hazır edebilmek. Yoksa çalıştığınızı iddia etmekten öteye birşey yapamazsınız.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elimde hiç belge yok yalnızca muhasabede para aldıgımız gider çekleri vardı imzalı onundışında belge yok zaten şirkette el degiştirmiş yani hakkımızı arayacak hiç delil yok canerler marketlerdi şimdi kiler marketler olmuş zaten onlar aradı bizde çalışmamışsınız nediye şikayet ettiniz dediler oysa onlarda eski şirketin devamı anlaşma geregi ama anlamazlıktan geliyorlar beraber çalışmış oldugum arkadaşımdan başka hiç belgem yok

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o gider pusulası ispat için yeterli
    mahkemeyi mutlaka kazanırsın
    mahkeme masraflarını işveren öder
    5 ay sigorta pirimi az değil
    emekli olurken 1 gün bile çok önemli
    ayrıca seni öyle kafasına göre çıkartamaz
    tazminat bile alırsın

sigortası olmayan bi işçi iş kazasına uğramıştı.
    kamyon şöförüymüş şirket adına benzin aldığı yerdeki kaç litre benzin aldığına dair imzaladığı adi bir kağıt parçasından şirkette çalıştığı ispat edildi

mutlaka dava aç

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yalnız benim imzaladgım gider çekleri şirket muhasebesinde bende birşey yok bunu nasıl isbat ederim murat-hanci@hotmail.com ben burdayım