Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serhat92 Avatarı

Gerçek Adı
    SERHAT
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar engelli çalışan olupta rapor alınırsa sgk yla ilgli ne gibi sorunlar çıkabiir, yani ben Migrosta calısıyorum ve temposu agır geiyor sık sık sınava kadarda cıkmayı düşünmüyorum o üzden 1 hafta rapor alırsam hem dinlenme için hemde hastane randevularıma rahat gidebilmek için alsam ücret konusunda herhangi bir kesintim olur mu acaba

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesip kesmemek işyerinizin inisiyatifinde. Daha önce rapor alan arkadaşınız varsa işyerinin tutumunu öğrenebilirsiniz. Fakat kesse de kesmese de 7 gün raporunuzun 5 günlük kısmını sgk brüt maaşınızın 3te 2si olarak size öder.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayalet73;

arkadaşım peki kişi özürlü kadrosundan çalışıyyorsa bu 7 günlük veya daha fazla rapor aldıgında 2 gün işyeri verir parasnı kalan kısmını sigorta verir bu durumda iki günden sonraki raporlu günlerin sigorta primi yatmaya devam edermi yoksa sigorta dururmu yani kişi 10 gün rapor aldı 10 gün boyunca sigortası yatarmı benim çalıştıgım işyeerinde saglam kadrosunda çalışanların 2 günden sonra sigortalarının durduruldugunu duydum aynı şey özürlü kişi içinde geçerlimidir onu bilmiyorum özürlü kadrosunda çalışanın sigorta primini bildigim kadarıyla sigorta ödüyor bence durmaması lazım ama durup durmadıgını bilmiyorum bilen arkadaşlar ve siz yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    enguru Avatarı

Son Giriş
    19.07-2014
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buzluçay;
    özürlü kadrosunda olsanda olmasanda raporlu olduğun günlerin sigorta primini sgk mu yatırmaz.
    raporlu olduğun günlerin sigorta primlerini yatırıp yatırmamak işyerinin inisiyatifindedir.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kişi 10 gün rapor alır ve işyeri maaşını tam öderse primleri de tam ödemiş olur. Sorun ödemezse kısmında sanırım. Ödemezse haliyle prim de ödenmez. Bazı durumlarda özürlüler için işveren sigorta payını devlet öder fakat bu her özürlü ve her durum için geçerli değil bazı şartları var.