Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yagmur6 Avatarı

Gerçek Adı
    yagmur
    Son Giriş
    23.03-2012
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    20 aydır aynı iş yerinde çalışıyorum, ilk 16 ay aylık maaşım 3.250,00 tl-son 4 ay aylık maaşım 2.000,00 tl. fakat prim ödemelerimiz asgari ücretten gösteriliyor. ben çalışmakta oldugum şirkette iki ay maaş alamadım, devamlı maaşlarımızı ertelediler, maaşım verilene kadar işe gelmeyeceğimi sözlü olarak beyan ettim. sözlü beyanımdan 21 gün sonra 2 aylık maaşım hesabıma yattı ve maaşların yattı gün beni işe gitmediğim günden itibaren çıkışımı verdiler. bu süre içerisinde iş yerine 5 gün ara ile gittim. şimdi benim herangibir hakkım var mı yok mu? bana yardimcı olurmusunuz?

Yasaklı Üye
    cılgın-x Avatarı

Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beş gun ara ile gitmen iyi olmamış.. Cunku buyuk ihtimalle o gitmedigin gunleri tutanakla belgelemişlerdir.. ve sen şikayet etsen bile işe gelmedigini bahane edecekler aslında işine gidip onların eline bu kozu vermesen iyi olurdu sanrım senin yapacagın şey sgorta primlerini askeri ucretten yatırdıklarını ispatlaman bunun icin maaş bodronla kuruma başvurabilirsin buradan yakalayabilirsin diye duşunuyorum..cunku bodro ve kuruma yatırılan primlerin farklı cıkacagı icin kurum soracaktır iş verene neden boyle oldu diye..

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bordro vermemiştir 650 lirayı bankaya yatırıp gerisini bankaya yatıran adam bordroyuda asgari ücretten düzenlemiştir 2 aylık maaşını alamayan çalışan otomatikman tazminatını alarak çıkış hakkını eline almıştır keşke zamanında çıkış isteseniz yada maaşın hesabınıza yatırılmasını noter kanalı ile işverene bildirse idiniz.
    Şimdi yapmanız gereken iş mahkemesine tazminatınız ve yatmayan primleriniz için dava açmanız çok büyük ihtimallede alırsınız.