Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    seldom Avatarı

    Gerçek Adı
    selda
    Üyelik Tarihi
    13.12-2010
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    15:35
    Mesaj
    27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yine bir hastane arkadaşımızla ilgili bir konu danışmak istiyorum, burayla birebir ilgili değil ama sonuçta insani bir mevzu, yardımcı olursanız sevinirim...pazar gecesi hasta arkadaşımız vefat etti malesef, eşi özel sektörde çalışıyor, vefat izni 3 gün perşembe gel diye memleketinden aradılar bugün, daha eşi bugün defnedildi...gerçekten eşin vefatında ölüm izni 3 günmüdür??? ona göre geri dönecek yarın...

  2. #2
    Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

    Gerçek Adı
    ümit
    Üyelik Tarihi
    15.01-2011
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Mesaj
    542
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    benim bildiğim 5 gün olması gerekiyor.

  3. #3
    Üye
    k.ergun Avatarı

    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    07.12-2011
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Mesaj
    316
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    İş Kanunu madde 46 ve 55 e göre eş, çocuk, ana-baba ve kardeş vefatında üç gün ücretli izin hakkı vardır. Kanunun bu maddelerini okuyunuz. Bakınız.

  4. #4
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    7.508
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Kanunen 3 gün olabilir ama el insaf ya hu !
    Hangi insa eşini toprağa verip de ertesi gün işe gidebilir?
    3gün ücretli mazaret izni + toplam 2 haftaya tamamlayacak kadar ücretsiz mazaret izni olmalı.
    Ama işte işverenler için işçi sadece ve sadece para makinası birer robottur,duyguları yoktur.

  5. #5
    Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

    Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Üyelik Tarihi
    08.11-2005
    Son Giriş
    Saat
    Mesaj
    688
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bende 3 gün diye biliyorum.hatda cumartesi pazarlarda bu 3 güne tabidir.

  6. #6
    Üye
    Anti Oksidan Avatarı

    Gerçek Adı
    @vni
    Üyelik Tarihi
    19.08-2007
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    2.658
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    657 sayılı yasaya göre çalışan devlet memurları için 5 gündür...

    ama Ufukalp'in de dediği gibi özel şirketler çalışanlarını birer robot olarak gördüğü için özelde 3 gün ile sınırlı...