Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çetin kardeş sen hiçbir kağıdı avukata sormadan imzalama. Tazminatını ihbarını almış olsanda işe iade istemli dava açarsın.Önünde uzun bir süreç var ve bir ay içinde dava açman gerekiyor. Bu sebeple yerine getirilmesi gereken prosedürler konusunda yardımcı olması için avukatla görüşmen en mantıklısı. Bu işlemleri tabiki kendinde yapabilirsin hatta davayı kendin açabilirsin. Ama uzun ve takibi zor bir süreç. Mesela bir celp'in harcını yatırmazsan davan düşebilir. Bilgin yoksa ki ben olmadığını anladım avukatla görüş diye ısrarla tavsiyede bulunuyorum.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mantık olarak, ibranameyi, tüm haklarımı aldım diye imzalasanız bile bunun ispat yükü işverendedir. Yargıtayın da bu konuda içtihatları var. Hesaplama ve mahkeme süreçlerini bilmiyor iseniz kesinlikle iş hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukattan tavsiye alın. Şahsi fikrim 1000 kişi çalıştıran bir işverenin hakkınızı yemeyeceği yönünde olsa da burası Türkiye her şey olabilir. İş hukukuna göre tazminatsız kesin fesih şartları oluşmamış ise yani siz tam kusurlu değilseniz (ki bu yazdıklarınızdan anlaşılmıyor) ihbar dahil tazminatınızı öderler. Haksız olarak işten çıkarıldığınızla ilgili elinizde tutarlı deliller varsa da işe iade davası açar ve muhtemelen kazanırsınız. Sonuçta işsizlik ödeneği hakkınız da olur.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Sakın bordro ile birlikte ibraname imzalamış olmayasınız.
    Öncelikle burada dört kişinin hatası dediğiniz,size isnat edilen suçu paylaşmalısınız,siz yapmadım dediğinize göre paylaşmanızda bir sakınca yoktur.
    Bunu sormamdaki sebep;işverenin bazı hallerde tazminatsız olarak iş akdini tek taraflı fesh hakkı olduğudur.yüz kızartıcı suçlar gibi,hatta işyerinde kavga dahi tazminatsız fesih sebebi sayılmıştır.
    Haksız yere çıkarıldım diyorsanız,evet noterden ihtarname çekeceksiniz,ama süreci bir avukatla takip etmeniz her zaman yararınıza olacaktır.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Afedersiniz 30 işçi olayı nereden çıktı anlamadım. Minimum 2 işçi olan yerlerde bile çalıştım. Kıdem tazminatımı alamaz mıydım yani? Çalışan sayısı 30 sa kıdem tazminatı var. Yoksa yok. Olur mu öyle şey ya? Sigorta denen bir şey var.

Üye
    CETİNSS Avatarı

Gerçek Adı
    çetin
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hırsızlık yapmadım kızlara asılmadım kavga etmedim sadece bir hata yapıldı bunuda patron bana yükledi ve tazminatımı verdirmek istemedi yüz kızartıcı bir sucup yok

hata yapsam bile ben bir insanim hata yapabilirim 12 sene hiç hata yapmadım 1 hatada beni attılar çok zoruma gidiyor

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Yanlış yapılan hatadan dolayı personel çıkarılmaz.Ben ne hatalar gördüm,görmezden gelip kulak ardı edilip,düzeltiliyor...kaldıki oraya kaç senenizi vermişsiniz...Hata dediğiniz,işle ilgili mi? düzeltilme şansı yok mu?. Yüz kızartıcı suçlar dışın da hatadan dolayı,engelli pesonel işten çıkarılmaz diye biliyorum,sadece ihtar verir,3.ihtar da direk tazminatsız çıkarabilyor...
    Bence Avukata danışıp,onun doğrultusun da hareket ederseniz sizin için daha sağlıklısı olur..
    İnşAllah bir an önce sorununuzu çözersiniz..Allah cc.yar ve yardımcınız olsun..

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

CETİNSS arkadaşım anlaşıldı. patron seni tazminatsız atmaya çalışmak için ufakta olsa hata yapmanı beklemiş anlaşılan. hata bahane plan şahane.

Üye
    CETİNSS Avatarı

Gerçek Adı
    çetin
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bügün işyerine çagırdılar 2 ay sonra tazminatının yarısını verelim dediler ben kabul etmedim müdür patronla konuşup yarin haber vericegini söyledi avukata felan başvurma yarin sonuca söylerim dediler
    bakalım ne olucak

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Seni oyalıyor olabilirler. Yasal itiraz süreni doldurmadan bir iş avukatıyla görüşmen kesinlikle senin mefeatinedir.
    Sana yapılan uygulama belkide hiç yasal değil tazminatından başka şeylerde elde edebileceğin durumlar olabilir.
    Buradaki önerilere kulak ver avukatla görüş avukatın muhatap olsun işyerinle.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bencede avukatın muhatap olsun

Üye
    CETİNSS Avatarı

Gerçek Adı
    çetin
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yarin başvursam olur demi daha dün çıkardılar belki ikna olur ama yarin olmassa kesinlikle iş mahkemesine bakan iyi bir avukat görüşücem

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Evet yarını bekle,ancak yarın da yok öbür gün falan diye oyalama taktiği uygularlarsa asla dinleme ve oyuna gelme,derhal avukata başvur.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sana acımayana sende acımayacaksın arkadaş yarın onların aramasını bile beklemem ben olsam soluğu avukatın yanında alırım gerekli işlemleri hemen başlatırım.

Üye
    zeynepp18 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun.
    işçi statüsündeyse çalışmanız yani 4857 sayılı iş kanununa tabiyseniz çalışma bakanlığı istanbul bölge müdürlüğüne gidip orda dilekçeyle şikayette bulunabilirsin. evrak üstünde inceleme yapılıyor. haklarınız tespit edilirse ödeme yapması için işverene yazı gönderiliyor. daha sonra yani tespit edilen alacaklarını ödememen durumunda mahkemeye gidersen. bölge müdürlüğünün tespit ettiği şeyler bilirkişi raporu olarak kabul ediliyor.

Üye
    CETİNSS Avatarı

Gerçek Adı
    çetin
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben o işyerine işşi ve iş bulma kurumu girdim tam 12 sene çalıştım iş kanununa tabi oldugumu nasıl ögrenicem

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon