Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    RİCH Avatarı

Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar kamu da görev yapıyorum, engelli sınavıyla işe yerleştim, maliye ye vergi indirimine başvurduğumda ise rapor oranım düşürüldü, vergi indirimi alamayan engelli personel idari izinlerden faydalanamıyormuş doğrumu bu bilgisi olan var mı. örneğin valiliğin verdiği kar tatilinden yararlanamazmış gibi. zaten engelli kadrosuyla atanmışız vergi indirimiyle bunun ne ilgisi var. kanun da bu konu ile ilgili açıklama var mı?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Engelli kontenjanında görev yapan tüm kamu personelleri valiliklerce verilen idari izinlerden faydalanabilir.
    Vergi indirimi kişinin tercihine bağlıdır ve konuyla alakası yoktur.

Üye
    RİCH Avatarı

Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Personel ama bize öyle demiyor vergi indirimi alamadığımız için olmaz diyor bu konuyla ilgili bir açıklama bir kanun var mı bildiğiniz çok saçma şeylerle uğraşıyoruz

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bu izine esas olan kanun falan değil,valilik iznidir.
    O halde valilikçe duyurulan metin ne ise ona uymak zorundalar.
    Örneğin aşağıya alıntıladığım metnin neresinde vergi indirimi yazmaktadır?

''Hava sıcaklığının mevsim normallerinin çok altında seyredeceğinden kuvvetli don ve buzlanmanın özellikle aracadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, tedbir amacıyla 31 Ocak Salı günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli özürlü personel ile hamilelerin idari izinlerinin 01 Şubat Çarşamba günü de devam etmesine karar verilmiştir".

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim sana kim diyorsa vergi indirimi olmayan idari izin alamaz diye.. sende ona söyle derhal istifa etsin görevinden ve o makamı boşuna işgal etmesin. valilik idari izin verdiği gün ve 3 aralık tarihinde işe gitme kimse bir halt yapamaz..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

İŞİN GARİP TARAFI vergi indirimi yoksa nasıl engelli kadrosunda çalışıyor ? gecelerin prensi nasıl bir halt yapamazlar vergi indirimden yararlanmadan engelli statüsünde olamaz zaten bu durumda engelli izinlerinide kullanamaz tespit edildiği durumda ya normal kontenjena geçirilir yada işine son verilir...

Üye
    sedatmir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek kelime ile uydurmuş sana bu bilgiyi veren.Bu modellerden çok var kamu kurumlarında bilmiyorsan bilmiyorum der insan uydurmak niye.Arkadaşım vergi indirimi sadece ve sadece adı üstünde vergi indirimi içindir.Raporumuzu değerlendiren bir üst kurul değildir biz talepte bulunmadıkça değerlendirme şansı bile yoktur.Benimde %40 lık raporumu %39 a düşürdüler işleri bu zaten o kurulun vergi muafiyetini engelleyerek vergi gelirini arttırmak. Bende devlet memuruyum özürlüyüm hastaneden aldıgım rapor buna kanıttır ve bu raporu kimse yok sayamaz ama hiç kimse.Engellilerin hakettiği her ayrıcalıktan faydalanırsın bu raporla maliyeye başvurmuşsun raporun %1 e düşürmüş hiç ama hiç önemi yok sadece vergini normal çalışan gibi ödersin hepsi bu.Engellilere idari izin verilen günlerde işe gitme kimse bişey yapamaz.eğer gideceğim dersen ve bahsettiğin kişi sorun yaratıyorsaki buna hakkı yok kim olursa olsun dilekçe yaz ver şu tarihte engellilere tatil ilan edildiği için ve engelli oldugum için idari izinli sayılmak istiyorum de at önüne yazılı olarak oda sana dediğini cevabı versin git müdürüne ver o cevabı sonra oda çözmesse il müdürlüğüne git ögrenirler neyin ne olduğunu hakkını yedirme sakın

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim maliye senin raporu düşürmüşmü düşürmüş adamlarla uğraşırsan seni bir hastaneye sevk ederler yüzde 40 alamazsan o zaman olan olur %1 değil binde bir olsa bile prosedüre göre engelli değilsin HE ŞİMDİ İŞİMİ GARANTİYE ALDIM KİMSE ÇIKARAMAZ BENİ düşüncesiyle hareket etmek yanlış bir durum...

Üye
    sedatmir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporuma itiraz etsem hakem hastaneye göndersede ordada rapor %1 çıksa bile hiç birşey yapamaz sadece vergi indirim talebiniz red edilmiştir der hepsi bu.maliyenin verdiği rapor onayı sadece vergi indirimi ve erken emeklilik sağlar ,engelli için başka hiç bir işe yaramaz.Hastaneden alınan %40 ve üstü sürekli rapor ile Engelli özürlü kimlik kartı alırsın,özürlü olarak özel yada kamuda çalışırsın.Ve engellilere tanınan tüm sosyal haklardan faydalanırsın.Kim diyor engelli değilsin sende yanılma istersen xxxman arkadaşları.Kamuda yad özel sektörde engelli raporu olup maliyeye hiç başvurmamış yada başvurup olumsuz yanıt almış engelli sayısı çok fazla.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim bende onu diyorum işte vergi indirimi %40 raporu olan insanlara veriliyor demi? maliye sana vermemiş sen engelli değilsin diyor şimdi bu kurum senin engelli statüsünde çalıştığını biliyor fakat verği indirimin yok bu bir çelişki değilmi? adamları gıcık edersen ben bunun engelli olduğundan veya sahte raporla çalıştığından şüpheliyim diyip bi hastaneye gönderebilir mi gönderir BU HASTANEDE RAPORUN DÜŞERSE O ZAMAN UĞRAŞIR DURURSUN İŞTE EN GÜZELİ FAZLA DİKLEŞMEMEK işten çıkarılmayı göze alıyor haklı olarak görüyorsan kendini gerekli işlemli yap ama olumsuz tarafından bakmak gerek bide...

Üye
    sedatmir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

orası ayrı bir konu tabi devletin yetkili kıldığı hastaneden rapor alıyoruz ama kabul etmiyor çünkü mümkün oldugunca taraflı davranıyor vergi geliri düşsün her engellinin erken emekli olup emekli maaşı almasını istemiyor. işte böyle karadüzen devam ediyor kimine vergi indirimi veriyor kimine vermiyor benimki en güzel örnek iste %40 raporumu %39 yaptılar resmen küfür eder gibi pozitif ayrımcılık nerde kaldı 39 özürü 40 yapmasını beklerken 40 ı 39 yapıyor sırf faydalanma diye.Ben açılan konu için konuştum bu arkadaş vergi indirimi için başvurmak zorunda değil engelli olarak işegirmiş mevcut raporu ile.Ve engelli bir çalışan olarak böyle idari tatillerde hakkı var vergi indirimi almış arkadaşlar gibi izinli sayılmaya .Kimse sen maliyeden vergi indirimi almamışsın engelli değilsinki demeye hakkı yok o bambaşka bir durum.Ben engelli raporumla işkur aracılıgıyla 7 yıl özel sektörde 3 farklı şirtkette çalıştım.son bir yıldırda kamuda memurum engelli sınavıyla girdim bende ama vergi muafiyeti alamadım.almak zorunda da değiliz zaten keyfi bir durum vergi mufiyeti vergin az kesilir erken emekli olursun.Ama bu değilki vergi indirimi almıyorsun sen engelli değilsin bunu demeye kimsenin hakkı yok demek istiyorum bende.yani konuyu açan arkadaşımız madur edilmiş yersiz yere. 2-3 şubatta kar tatili vardı bende gitmedim işe sorunda çıkmadı.Şunuda dikkate almalıyızki hiç bir engelli haklarında vergi indirimi alıyormusunuz denmiyor elimizdeki hastaneden almış oldugumuz mevcut raporlar yada engelli kimliğimiz yetiyor.Kurumun vergi indirimiyle ilgilenmesi doğru değil yani vergi indirimi eşin özürlüysede çoçugun özürlüysede alınıyor ozaman vergi indirimi alan memur ogün işe gelmesin mi kendisi sağlıklı ))

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim konu bambaşka bi tarafa kayıyor bak şimdi engelli kadrosu nedir? kurumun vergi indirimiyle ilgilenmesi doğru değil diyorsun ama dikkat edersen engelli kadrosundasın ve vergi indirimin yok artık kim ne düşünürse düşünsün herkezin kendi bileceği iş tabi ben olumsuz taraflarınıda yazıyımda gerisi kişiye kalsın...

Üye
    sedatmir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kurumun arkadaşa vermiş oldugu cevabı eleştiriyorum xxxman yanlış anlama seni değil.Sen eldeki bulgurdanda olma demek istiyorsun anlıyorum.Ama korkmamıza gerek yok bu raporlarımızı zaten sınavı kazanıp başvuru yaptıgımızda bakanlık yada müdürlükler değerlendirdi kabul etti.Bir kaç arkadaş hatırlıyorum mesela meb sınavını kazanıp raporu kabul görmediği için göreve başlayamayan mahkemeye giden forumlarda gördüm burda.Kurumlarımızda özlük dosyalarımızda rapor kopyalarımızda saklanıyor bunu yok sayamaz kurum elinde özürlü raporlarımız var zaten.Ben senden şüphelendim git yeni rapor alda diyemez korkutmayalım arkadaşları nacizane benim fikrimde bu yönde.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim kim diyor raporundan şüphelendim yada engelli olduğun kanısında değilim diyip bir hastaneye gönderemeyeceğini ? kardeşim ben bu kurumda çalışanlara inan akıl erdiremiyorum bu ne rahatlık yasaları araştır bakalım böyle bir hakkı varmı yok mu?HADİ BU İNSAN bişey yapamazlar deyip işe gitmese amiri buna kafayı taksa ve engelli olup vergi indirimi alamamış bu engelli değil değil diye uğraşsa bu insanın vebalini alcakmısın ? normal kadroda olsa sorun yok ama engelli kadrosunda engelliye verilen indirimi alamıyorsa insanlar öküz altından buzağı arar...

Üye
    sedatmir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yönetmelik diyor 2002 sonrası yetkili hastanelerin sağlık kurulundan alınan %40 üstü sürekli özürlü raporları geçerlidir.Kimse keyfi olarak git bir daha rapor al ben inanmıyorum diyemez vebalinide alırım.Sen bana vergi indirimi alamayan raporlar iptal edilir özürlülük hakları elinden alınır diye bir madde göstersene.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon