Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Leandros Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar! Ya size bir sorum olacak!
    Sorum şu:
    Asgari ücrete zam yapıldığında bu geçerli olduğu ilan edilen tarihte(mesela 1 ocak ve 1 temmuz arasında genelde) geçerli olmaz mı? Bunu ücrete yansıtmayan işyeri ile ilgili birşey yapılabilir mi? Bana henüz yansıtılmadı yani iki aydır asgari ücretin altında bir maaşa çalışıyorum .
    Bu konuda yapılacak birşey varsa bir yol gösterirseniz sevinirim.
    İyi akşamlar.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Asgari ücrete zam yapıldığında örneğin temmuz ayında ki ücretini ağustos ayının 1'i itibariyle zamlı olarak almış olman gerekmektedir.İşveren bu ücreti yansıtmayıp hala eski ücretten ödeme yapıyorsa yapılacak tek iş bordorlara imza atmayarak çalışma bakanlığına bir dilekçe ile şikayet edilmesi gerekmektedir.Fakat takdir edersiniz ki işvereni şikayet olayları işçinin işten atılması şeklinde sonuçlanmaktadır.

Üye
    ibsgmz Avatarı

Son Giriş
    10.08-2011
    Saat
    02:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynı şey benimde başıma gelmişti işimi bırakmştım içeride kalan param normalden az verilmişti bende bölge çalışma müdürlüğüne şikayette bulundum eve gelmeden iş yerinden telefon etmişler eve; gelsin görüşelim diye böylece hakkım olan miktarı aldım...