Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kafkasyali Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende özel bir sağlık kuruluşunda temizlik elemanı olarak çalışıyorum diyabet,sara %52 özürlü nöbet olmassa gerek nöbet tuturdular zora 1-2-3te rahatsızlandım burnum kırıldı nöbet kaldırıldı rahat edeyim diye sözde daha ii konuma aldılar sözde daha eziyorlar haftanın 6 günü çalışıyorum pazar mesaisine çağırdılar mazeretimi bildirdim geleceksin dediler gidemedim tuttanak tutular savunma verdim işten çıkarma şansları varmı varsa benim dava hakkım varmı şansım ne

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah belalarını versin insaf yokmu onlarda neyse teknik konular için birisi yazacaktır elbet ben çok anlamam Allah yardımcın olsun....

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Olağanın dışında özel bir çalışma takviminiz yoksa zaten pazar günü için fazla mesai mecburi değildir, ve savunma alma uygulamaları gözdağı vermekten öte hiçbir işe yaramaz rahat olun.

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

pazar günü işe gelip gelmemek sizin insiyatifinizde gitmediğiniz takdirde hiç bir yaptırım yada cezai işlem uygulanamaz işyerimde sorumlu olduğum 28 adamım var ekibimde ve aynı mazeretlerle pazar mesaisine gelmedikleri oluyor ama şirket olarak buna yaptırım uygulanamaz en fazla arkadaşında dediği gibi gözdağı verirler o da sanırım senin haklarını tam olarak bilmediğini onlarda biliyor yoksa kanunen pazar günü tatildir ve çalışma zorunluluğun yok

Üye
    dostadoğru Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

sözlü yapılan talimatı sallama bişey olmaz üstelik pazar günü.

Üye
    kafkasyali Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar özürlü çalışıyorum radan dolayı işe giderken nöbet geçirdim bileğimi incittim kurum d.r u iş göremez 5 gün isrirahat verdi ve istirahat sonu işten çıkarılacam ne yapmalıyım müd. söledi 1 yıl öncede zorla gece nöbetine zorlamışlardı ve sara nöbei geçirdim burnum kırıldı 2 amaliyat geçirdim çıkarılırsam bunuda kullanabilirmiyim neden o gün değil demeyin hatır olayları vardı ne dersiniz tşk ler

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Kafkasyalı,
    İşyeriniz özel bir şirketmiş.
    Şirket yetkilileri sana kafayı takmışlarsa yapabileceğin bir şey yok. Burası onların işyeri, herhangi bir şekilde seni sıkıntıya sokup zorlayabilirler ve sonuçta onlar işten çıkarmasada sen çıkmak zorunda kalabilirsin.
    Allah onları bildiği gibi yapsın sanada sabırlar versin. Fırsat varken çaktırmadan başka iş arasan iyi olur.
    Bu benim tavsiyem.
    Selamlar

Üye
    kafkasyali Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm sara hastasıyım düştüm bileğimi incittim çalıştığım iş yerinin dr u5 gün iş göremez raporu verdi rapor bitimi işten çıkarılacağım özürlü olarak çalışıyorum ne yapabilirim haklarım ne bundan 1yıl öncede zorla başkasının nöbetini tutturdular ozamanda rahatsızlandım burnum kırıldı neler yapabilirim özürlüye gece nöbeti varmıdır.kırılmadan önce%40tı şimdi %52 raporumbilgisi olan yardımcı olsun çok usulsüzlükler var hastanede

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşten çıkartmalarının gerekçesi neymiş? Haklı bir gerekçeyi yazılı olarak sunmaları lazım size. O gerekçeye göre avukata danışmanızı öneriririm. Ya da tazminatınızı alıp başka bir iş bakın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...