Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar çalışan emekli olarak son 3 aydır maaş bodrosunda toplamda 20günü bulan ücretsiz izin gösterilmiş oysaki tam ay çalışmama ragmen bunu yapmışlar haziran tummuz agustos ayları tabi bodroyu geç gönderdikleri için bazı yasal süreleri idda etme şansımızı kaybediyoruz bunun için nasıl bi yol izlemem lazım sgk na bildirsem inceleme yaparlarmı çünkü benim yerime birisi izin pusulasına imza atarak günleri eksik göstermiş ola blirmi bunu yapan tabiki muhasebeden biridir elbet

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bağlı olduğunuz sigorta merkezine şikayette bulunabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürler bülent bey

evt dün itibariyle geregini yaptım memurun kayıtlara bakıp dorudur eksik gösterilmiş dedi ve incelenmesi için dosya açtı

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar acil olarak bir yol gösterin şimdi çalıştıgım şirkette her ay tam çalışmama ve tam gün çalışmama ragmen her ay 3- 2 gün ücretsiz izinli oalrak gösteriyorlar birde geçen yıl temmuz ve haziran aylarında toplamda 15 gün ücretsiz izinli göstermişler temmuz 9 gün haziran 6 gün ücretsiz izinli gösterilmişim sgk çankaya şube müdürlügüne giderek araştırmaları yönünde dilekçe verdim müfettişler gidip dosyayı incelemişler gelen cavap mektubunda söz konusu aylarda ücretsiz izin pusulasında imzanız var oldugu tespit edilmiş dir diyor bu durumda yapılacak bir şeyin olmadıgını söylüyorlar şimdi bu konuyu iş mahkemesine götürsem ne gibi bir durumla karşılaşırım benim yerime imza atanı bulmak ve benim imzam olup olmadıgını nasıl bir süreç olur cevaplarınız için şimdiden teş

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Dava açarsanız tek savunmanız imzanın size ait olmadığı yönünde olacak.
    Dava nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın,tazminatınızı verip işten çıkaracaklar kaçınılmaz sonuç bu gibi görünüyor.
    Uzatmak isterseniz işe iade davası,işveren başlatmayacak,siz karşı atağa geçeceksiniz vs. vs. öyle uzayıp gidecek.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Zaten emekli olduğunuz için emeklilik açısından bir zararınız yok. Eksin gösterilmesinin size zararı ne? (bilmediğimden, öğrenmek için soruyorum)

Mahkeme süreçleri çok uzun olur. Mahkemeye taşımadan çözmenin bir yolu varsa, çözemek en iyisi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent;
    ücretsiz izin diyor arkadaş ve bordroda ücretsiz izin görünen günlerin ücreti ödenmez.
    Arkadaşın derdinin prim günü olduğunu sanmıyorum,ücreti eksik verildi diye düşünüyorum.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evt ücret düşüklügü ve birde kullanmadıgım halde 9 gün ve 6 gün arkaarakya iki ay içerisinde ücretsiz izin li gösterip sgk müfettişine izin pusulasında imzası var demeleri zoruma gitti ben daha bugüne kadar ne izin pusulaı gördüm nede imza attım yapma dıgım bir şeyle yapmış gibi göstermeleri akıl almaz bişi vede hesabını sormakta en tabi hakkım olsa gerek gine bugün mesela hiç avans almadıgım halde 40tl gibi avans almış gibi göstermişler maaş bodromda ya buna ne demeli

not bu arada sgdp tahsilatında devletin de kaybı var eger devlet bunun yanlış beyanlarla pirimlerde eksiklik hissederse zaten ben bişi yapmadan devlet şirkete ne yapar orasını bilemem

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Sen birşey yapmadan devlet şirkete birşey yapmaz,yapamaz.
    Çünkü herşeyi mkılıfına uydurmuşlar.
    Evet,bu aynı zamanda devletten prim kaçırmak anlamına da gelir,vergi kaçırmak anlamına da gelir,senin cebinden hırsızlık yapmak anlamına da gelebilir.
    İşe giriş çıkış kontrolü ne şekilde oluyor orada?
    Yani kimi işyerinde kart basılır,kiminde imza atılır vs.
    Ücretsiz izinli gösterildiğin günlere ait,giriş çıkış kontrolleri delil olabilir.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evt bir şifreyle giriyorum puantaj makinasına başlama saati ve çıkış saati belli ancak her üç ayda bir şube degiştiriyorlar benim herşeyleri yarım yamalak elden para veriyorlar onuda git eski şubenden al diyorlar yani anlıyacan sürüm sürüm süründürüyorlar 15 ayda 5 şube oldu daha 15gün önce gine degişdi şube ufukalp ben market sektöründe çalışıyorum ve ankarada 120ye yakın şubesi var