Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @soner kurumu iyi biliyorum ama duygusallığa gerek yok engelliye mantık lazım çünkü engellileri engelleyen insan müspetteleri zaten yeteri kadr "duygusal"
    konuyu açan arkadaşın durumunu anlıyorum gerçekten zor bir durum engeli bir yana koyun birde insanı demolarize eden birde psikolojik engelli hale getiren bir durum peki niye sormuyoruz "sayın devlet sen bu engellileri atadın kimini dağa kimini bayıra, peki niye bu adamlara fiziki olanaklar sunmuyor top benden çıktı diyorsun tüm işi atadığın kurumun, birimin zaten kırk kanaat idare edilen kurumuna aktarıyorsun" bu resmen şu demek "ben atadım kardeşim, bak ben engelli aldım benim işim bitti" demektir alt yapı yok doğru dürüst yasası mevzuatı yok kurum ne yapacak?

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Kurum ne yapsın alkış çalıp otursun. Neden bahsediyorsunuz siz duygusalmışım anlıyor muşsunuz? Sizden ricam lütfen siz anlamayın. Ben ne diyorum ürolojik 5 kez ameliyat oldum omurilik felçliyim ortopedik engelliyim baston kullanıyorum neyi abartıyorum acaba? Tüm bu koşullara rağmen 08-17.00 arası tuvalete giremiyorum daha ne olsun ki 6 ay önce 12 saat süren ameliyat geçirdim destekleriniz için sağolun ancak ben çözüme ulaştım merak etmeyin bu koşullarda herhalde olumsuz düşünmek yerine zil çalıp oynardınız siz olsaydınız. Arkadaşlar doğru dürüst yorum yapacaksanız yapın yoksa birde siz asap bozmayın. Soner kardeşim Allah razı olsun senden. Code herhalde sen sorun yaşamadın bol keseden attığına göre ben bu kuruma çok yüksek puan alarak geçtim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Code,
    Burada bir genelleme söz konusu değil o kişileri kast etmiştim. Eğitimci arkadaşımız yazmış bende ona cevap verdim.Ama eksik bir yazı olmuş sadece öğretmenler değil müdüründen tut hizmetlisine kadar yanlış tutum içerisinde olan herkes bu işlemin içerisinde olmalı..
    Yine diyorum kurum içerisinde engellilere Yapılan/Yapılacaklar yukarıdan talimat gelmedikçe devam edecektir.Sizde güzel tespitler de bulunmuşsunuz kurum sadece ben engelli aldım demeye getiriyor ama engellilerin hakları yok ortada....

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşım zaten yanlış herkes için yanlıştır. Odacısı, müdürü, memuru olmaz. Kıt kanaat geçinen kurum ne yapsın diyorsunuz? Ben de bunun farkındayım bu yüzden tuvalet yaptırın parasını ben vereyim işçi tutarsanız parasını vereyim merdivenlere rampa yaptırın çünki tekerlekli sandalyeli 3 öğrenci var onun da parasını ben peşin vereyim dedim oralı bile olmadılar ama okula büyük tutarlı tadilat yaptırdılar hem geçen yıl hem bu yıl. Bir tuvalet yaptırmak bu kadar mı pahalı? Bu neyi gösteriyor biliyor musun? Engelliye verdikleri değer işte bu kadar. Bu gün yemin ettim sınavlara girip yükseleceğim.

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

güzgülleri durumunu anlıyorum dememe rağmen sen öfkeyle yazıyorsun ben diyorum ki bu iş kurumla müdürle vs. bitmez bu işe daha kapsamlı yapılmalı devlet engelli memurları için reelde uygulanan politikaları olmalı misal sizin kurumunuza gelip fiziksel sıkıntıları tespit edip bunun için yapılması gerekeni o kurumla birlikte yapmalı yoksa memurlar nette felan okuyoruz adam belinden sakat hizmetli olarak sıra taşıtıyorlar, 7 gün 24 saat temizlik yapıyorlar bu mudur engelli atamak bu mudur standart burada balık baştan kokuyor benim anlatmaya çalıştığım bu yazdıklarımı kişiselleştirmeyin.

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Güzgülleri malasef bende mebde bir ilköğretimde memurum ve inan senin yazdıklarının bir çoğunu ilk atandığımda yaşıyordum, memur olduğuma bile üzüldüğüm günler oldu, düşünüyorumda özel sektörde dahi bu kadar ezilip hırpalanmadım, hadi stajerim, hadi yeniyim, daha asaletim tastiklenmedi falan die bir süre ses çıkarmadım okul çok kalabalık 70 öğretmen 1800 öğrenci ve 5 idareci var, malsef benim okulumdaki bir çok öğretmende kendilerini kaf dağında gören cinsten ve bir çoğu okul memurunun kendilerine hizmetçilik yapması ve ayak işlerine koşturması için onlara köle olarak atandığını sanan bir zihniyete sahip, Hayatta bir memura slm vermeyen, kapısını bir tıkırdatmak yerine pat küt odaya dalıp emirler yağdıran vs.vs.vs. tipler... Benimde çevremde çok kıymetli öğretmen dostlarım olmasına rağmen nefret ettim bu meslekten... küçükken öğretmen olmayı çok istiyordum ama şu an iyi ki olmamışım diyorum... Dediğim gibi önceleri çok takıyordum davranışlarına üzülüyordum kendimi çok üzüyordum...

Sonra ilçe mem de bi şef abi ile konuştum dedi bana çık konuş müdürünle, müdürler bilirler ki memurları gidince baya bi süre memursuz kalacaklar ve memurun işini yapmak istemedikleri için çek restini dedi...
    Bende çıktım bi gün müdüre çektim restimi, dedim ben buraya ayak işlerinizi yapmaya, görevim olmadığ halde bitip tükenmek bilmeyen fotokopilerinizi çekmeye, öğretmenlerin peşinde akşama kadar evrak dolaştırmak için atanmadım, benim görevim bunlar değil dedim, YHS nin görevilerini yapıyorum sürekli dedim, köreldim burada, ayak işlerinden kendimi geliştiremiyorum dedim ve ben artık yapmıyorum dedim... Rahatsızlığımı ve Özürlü kadrosundan atandığımı hatırlattım...
    önce yapmalısın YHS ler yaşlı, işte bilmem ne falana dedi ben dedim o zaman dilekçemi yazıyorum sizde imzalayacaksınız ilçe veya il memle görüştüm oraya gidicem dedim, anında dönüşe geçti ve müdür bana ya tamam gitme bir yere fotokopiyi çekme artık, kimsenin peşinede koşma ben toplantıda öğrt. söylicem işlerini takip etsinler bir yere gitme fikrinide çıkar aklından falan...

Şimdi kafam rahat keşke diyorum ilk geldiğimde çekeydim resti) Tımmıyorum artık hiç bir şeyi, ne fotokopi umrumda nede başka bi şey... Öğrtmenlerde hadlerini accık bilsinler şimdi gelen rica minnet iş yaptırmaya başladı... Bence biz memurlar öğretmenlere saygı duyup kutsal bir iş yaptıkları için onları yüceltince kendilerini bi şe sanıyorlar... Umursamaycaksın... Çekeceksin Restini... Bakacaksın Keyfine...

Allah Seninde Yar ve Yardımcın olsun... Dularım seninle...

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Teşekkürler Asmina Kardeşim güzel temennilerin için. Code kardeşim senin herhalde engelsiz okullar projesinden haberin yok. Belediyeler, Meb ve bu konuyla ilgili kurumlar birleşerek okulları engelsiz hale getiriyorlar kurumlarda bu düzenlemeler yapılmazsa tazminat bile ödeyebiliyorlar bize ve yasal süre tanındı konuyla ilgili süre dolmak üzere yani arkadaşım Kanun sağlam ancak dediğin gibi uygulama zayıf.

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

güzgülleri kardeşim artık konuya yazmak istemiyorum zor bir dönemden geçiyorsun zaten yazdıklarımda çok yapıcı olmadı sanırım kendini daha fazla hırpalamdan bu dönemi atlatmanı umuyorum umarım senin için en iyisi olur her ne kadar engelli olarak birbirimiz anladığımızı söylesekte her birimizin engeli farklı. durumunu ilgili mevkilere ilet ve altta kalma rakadşım. kolay gelsin.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Bütün yazılanları okumaya çalışdım tam okurkende bizim odaya istanbulda bir ilköğ okulnda çalışan memur arkadaş geldi misavr oda arkadaşımn yanına tam denk geldi yani adamın ağzından anlattklarını ve şahit oldğum konuşmasını söylüyorum adam müdürüyle senli benli konuşyo afyondayım işim var bitmedi diyo telefonu kapadıktan sonra da arkasından küfür ediyo sen böyle konşrsan ben de böyle konşrum bilmem ne dedi aynen..))) adam 4 bin öğrencili bi yerdeymiş tek memur fotokobi işlerini falan dedim ne yapıosun ne fotokobisi dedi babam çeken çeksn fotokobisini ben fotokobicimyim öğretmenler kendi çekiyo dedi sınavlarını falan... imza işlerini sordumm tel açıyom imzalayan imzalar imzalamayanı müdür bilir ben mi dolaşacam peşinde diyo yaklaşk 20 yılık memur... yani işin özür eğitimci06 ve asmina kardeşimn dedği gibi dişini gösterp restini çekceksin sıkma kendini kasma onlar kassın asminayı tanıdğım için nasıl bir yıl dayandı hayret ediyorum müdürn ağzını burnunu kırar diye bekliyodum...))))

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

20 yıllık memurun tarzı doğru mu ki?? güzgülleri evrakları öğr odasına bıraktığında kaybolduğunu ve bundan dolayı azar işittiğini söylüyor, siz halen odaya bırakın diye öneri sunuyorsunuz

Güzgülleri hem eğitiminizle hem de kişisel yetkinliklerinizle çok iyi işler çıkardığınıza ve bu sorunun üstesinden de geleceğinize eminim. Tek şanssızlığınız kötü bir ortamda olmanız...Gün olur, devran döner

sevgiler.

Üye
    burak_1986 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ben napayım bende konuyu açan arakadaşla hemen hemen aynı durumdayım ama müdürüm öğretmenlerin peşinde koşup imzalatmamı istiyo?

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

-Benimkini dinleseniz oooo 5 tane idari amirim var +sı da yatılı okul
    -Şunu söylemek istiyorum zor gerçekten de memur olmak zormuş, kolay gelsin

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni bir işe girildiğinde, kıdemli işcilerin ya da amirin ukalalıklarıyla başetmek kadar zor birşey yok.. Hele hele 657'ye tabiysen hepten yandın.. Allah yardımcınız olsun, Allah islah etsin vicdansızları,insanları ezmeye çalışanları.. İş ortamında huzursuzluktan kötüsü yok.. Halbuki herkes aynı kefede bence, herkes ekmeğinin peşinde kanla irin etmeye, huzursuzluk yaratmaya ne gerek var. Valla nefret ediyorum o tür insanlardan..

Üye
    dört mevsim Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş kendini asla ezdirme.içinde ne geliyorsa yüzlerin söyle.bende 1 senedir lisede memurum.imza işini nöbetçi öğrencilerle hallediyorum.fotokopi işide bende.birkaç kez beni ezmeye çalışan öğretmenlere ağızlarının payını kendi üslupları ile öyle güzel verdim ki.şimdi süt dökmüş kuzu gibiler...tabi herşeyin başı eğitim değil maalesef.çok iyi eğitimcilerimizde var maalesef böyle kendini birşey sanıp insanları küçümseyen ...... inan ne diyeceğimi bulamadım kişilerde.

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Canım arkadaşlarım şimdilik konuyu burada kapatacağım ben dilekçemi verdim dönüşü olmayacak benim için. Yalnız bugün ben çıkarken Müdür Bey yarın bu hususta görüşeceğim dedi. Ben de bu konuyu kapatmam tuvalet yoksa ben de burada çalışmam dedim yarın görüşelim dedi. Arkadaşlar inşallah buna inanıyorum artık herşey çözülecek. Bu konuda sıkıntılı arkadaşlar gördükçe onlar adına da üzülüyorum. Yakından temennim güzel haberler vermek. Hepinize teşekkür ederim.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon