Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım inan ki fiziki düzenlemelerle ilgili problemleri anlatana kadar iyiydik hatta öğretmenlere diğer idarecilere böyle memur bulduk şanslıyız diyormuş ama bir gün fiziki düzenlemelerden bahsedince hiç haketmediğim bir tepkiyle karşılaştım beni odasından kovdu sadece bir dilekçe ve altına fiziki düzenlemelerle ilgili Genelge koymuştum sen bunları kasten yapıyorsun ama cezasını da çekeceksin yok istersen suit oda yaptırayım havuzlu mavuzlu dediğinde şoke oldum herhalde yanlış bir şey istedim diye kafamdan sıcak su döküldü sinirlerim bozuldu. Engelli tuvaleti olmadan ortopedik engel gurubu bastonlu adam çalıştırıl mı kardeşim? Okul üç katlı üst katlara çıkamıyorum. İki kez merdivenlerden düştüm hele birinde öyle fena düştüm ki Allah korudu. Aynen söylediğin gibi İlçedekiler arkadaşı diye hele birisi sınıf arkadaşıymış ondan yüz buluyor. İlçeye gidersen haberim olsun beraber gidelim diyor arkadaşım çünki %100 haksız bir gün bile mesaime geç kalmadım viziteye çıktığım gün bile işim bitince okula geliyorum Allah bana yaşattıklarının fazlasını kendisine yaşatır mutlaka. Sorunları olmayan insan olur mu? Sorunları olduğunda personeline yardımcı olmuyorsan neden idarecilik yapıyorsun? Bırak başka insanlar bu görevi yapsın işine geldiğinde bize yol göstermeyi biliyorsun sen sudan çıkmış ak kaşıksın. Arkadaşım beni ayakta tutan tek en güçlü şey Allah'a inancım hiçbir haksızlık ortada kalmaz. Kimse engelli olmak istemez ama diğer taraftan herkes engelli adayıdır ve Allah mazlumun yanındadır. O gün bana utanmadan sen gidersen buranın muhasebe işleri ne olacak diyor gelen yapar dedim. Ben muhasebe bölümü önlisans mezunuyum. Ticaret Meslek Lisesi çıkışlıyım ve iktisat fakültesi mezunuyum sadece evime çok yakın diye burayı istedim nasibimde burada olmak varmış ama dediğiniz gibi buradan ben çok dersler çıkardım gittiğim yerde önce dişlerimi göstereceğim sonra sadece yapmam gereken işleri yapacağım eğer iyi insanlarsa diğer işlere de o zaman yardım edeceğim. Baştan idareyle konuşup ayak işlerine gitmeyeceğim hasta olduğumu ve 3 ayda bir kontrollere gideceğimi söyleyeceğim çün ki burada bırakın raporu ameliyat olduğum dönem hariç senelik iznimi bile kullanamadım. Aslında arkadaşım sorun ne biliyor musun? Müdürüm önlisans mezunu benim çift diplomam var ve kısa sürede tüm işlere vakıf oldum okulu tek başıma çevirebiliyorum bunların istedikleri ortaokul-lise mezunu başlarına vurup ekmeklerini alacakları memurlar. Benim muhasebe ve bilgisayar seviyem üst düzeyde. Onlar tablo bile oluşturmaktan yoksunken ben program yapıyorum istedikleri işler saniyede ellerinde şaşıp kalıyorlar. Bu yüzden bana nasıl davranacaklarını bilmiyorlar memurluktan öte görüyorlar ama kadro memur. Senin durumuna da üzüldüm inşallah yeni yerinde mutlu olursun. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Üye
    Yera Avatarı

Gerçek Adı
    Rabia
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence dediğin gibi sen onlara fazla kalifiye gelmişsin.Ben de senin gibi düşünüyorum.İlk önce tavrını açık ve net ortaya koy mırınkırın edecek olursa baştan öyle konuştuk diyebilirsin.Gideceğin yerin fiziki durumunu da araştır önceden.Baştan sana uygun olması daha iyi çünkü sonradan düzenleme yapmak çoğu idarecinin işine gelmiyor.
    Amin arkadaşım allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

arkdaşım ben sana akıl vermedim,tavsiyede bulundum.okadar insanın arasında tersleyecek benimi buldun.bunu öğretmen olduğum içinmi yaptın bilinmez.okadar şey yaşamışsın,öğretmenlere antipati geliştirmişsin sanırım.ben sana iyiliğine dedim tutmuş ters ters şeyler yazmışsın.

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Tabii ki hayır o kadar da ön yargılı değilim beni de öğretmenler okutup bu hale getirdi tüm öğretmenlerimin ve hak eden tüm öğretmenlerin yaşları küçük de olsa ellerinden öperim, sevgili arkadaşım ancak sen yazılarımı okumadan yorum yapmışsın şöyle yap böyle yap diye canım arkadaşım, ben diyorum ki evet öğretmenler odasına imza dosyası koydum her sabah erkenden imzalanacak evrakları dosyaya takıyorum sonrası kontrole gittiğimde kimsenin imzalamadığını ve daha da kötüsü evraklar kayboluyor sonrasında da fırçayı yiyorum. Hem senin böyle şirin resmine kızar mıyım ancak kardeşim benim söylediğim yer biraz fazla laçkalaşmış anlatabildim mi?.. Yoksa hastalığını yanlış teşhis ettiği için tüm doktorlara canımızı sıkan her meslek gurubuna kızabilir miyiz? Sadece sana yazımı yüzeysel okuduğun için bozuldum ancak iyi niyetli olduğunu biliyorum. Ayrıca bu olaylara benden daha fazla tepki gösteren henüz okulumuzdaki bir aylık öğretmen ve sitede bu konuda öğretmen olarak birçok kişi yorum yaptı iyi veya kötü yorumlar ama beni rahatlattılar Allah razı olsun. İyi akşamlar sevgili arkadaşım...

Sevgili arkadaşlarım pazar tatilinizde vaktinizi aldığım ve sizi üzdüğüm için hepinizden özür dilerim. Destekleriniz için ve beni rahatlattığınız için sonsuz teşekkürler Allah yüreklerinizden güzellikleri eksik etmesin. İnşallah yakında güzel şeylerden de bahsederim. Hepinize iyi akşamlar...

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: egitimci06 Mesajı Gör
    memurun imza için kapı kapı gezdiğini ilk defa duydum.öğretmenler odasındaki masaya koy gitsin.bir dosya yap.her gelen yazıyı dosyanın içine tak.imza sirküsü dosyası deriz biz buna.eğer zaruri bir durum olurda imzalamazsa biri nöbetçi öğrenciyle sınıfına yollat.nöbetçi öğfrencileri değerlendir.ok.sıkma canını
    EVET AYNI BU ARKADASIMIZIN DEDIGIGIBI YAP
    masusdan büyük yazdimki sinirlendigim anlasilsin diye,sunlara bak hele böyle egitimciler birde ögrencilerine örnek oluyorlar , bakin biz engelileri bööyle ayagimiza kadar getiriris diye örnek oluyorlar,ve o ögrencileri de ögretmenlik meslegini sectiginde ögretmenlerinden gördüklerini yapmak isterler,bu ögretmenler tam acimasiz demeki, insan utanir yaaa ,birde görüyorlar senin ayakdan engeli oldugunu,arkadasim ben hademe deyilim, bende sizgibi belkide sizden fazla okumus memurum desene onlara ,sinirlendim yaaaa ,yok böle bisey yaaa,
    tabiii her ögretmen de öyle degildir ,cook iyi niyetli ögretmenlerimizde var ,sen tam artis t lerine düsmusun

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Kardeşim zaten tahsilli olduğuma sinir oluyorlar ya hademeyi odalarına dahi yaklaştırmıyorlar yasakmış onlar orada iken o odaya girmeleri var mı böyle bir şey insan insan olsun arkadaşım hademe de engelli olsa onun da ayak işlerinde dolaşması hoş değil hem ayrım yapmak ne kadar etik. Sen duyarlı olmazsan nasıl engelliler haftasında öğrencilerine bu konuyu hatırlatırsın. Yapmadığın şeyleri nasıl yaptırmaya kalkarsın. Onlara göre bunlar çok doğal daha perşembe günü birisine söyledim bak evraklar dosyada imzalamamışsın bu seferlik yanına getirdim çok acil olduğu için ben rahatsızım bir daha kesinlikle getirmem dedim Cuma günü koyduğum evrakları yine imzalamamış Pazartesi son kez bir daha götüreceğim beni kendilerinin özel memuru sanıyorlar birisinden gördüğünü diğeri de yapıyor. Sonra da engelliler haftasında panoları dolduruyorlar.

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu durumlara kader gözüyle bakmayalım...

güzgülleri; okul idaresine sıkıntı anlatan dilekçeyi yaz ve gelen evraK defterine kayıt et. bikaç hafta bekle sonra milli eğitim müdürlüğüne bir dilekçe yaz ve engelinle ilgli sorunlarını okulun fiziki durumunu birde idareyle ilgili başından geçen olayları anlat. okula verdin dilekçeyide ekle....

ondan sonra mem müdürünün odassına çık ve sorununu birebir kendi ağzından bide ona anlat!

çünkü ikinci amirin o birincisi sorununu çözmüyorsa ikinciye gideceksin. oda çözmüyorsa valiye oda çözmüyorsa bakana kadar gider bunun yolu.....

memde karektersiz idareci çok arkadaşlar bu insan kişiliğiyle alakalı, adam olamayıp idareci olan çok çünkü bunlar sınavla seçiliyor...

alttan alma sen in sorununu ya çözerler yada başka okullara (asansörlü veya düz olan )tayin ederler

ayrıca bir sendikayada üye ol ve onlarada durmunu anlat özellikle şube başkanına...

merdivenlerden falan düşmüssün bununla ilgili işgöremezlik raporu almaya çalış ve idareyi mahkemeye ver!

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşım zaten sorunu anlatınca dilekçe yazınca sorunlar başladı. Okul eve yürüme mesafesi üç bina var aramızda tek yakın okul bu diğer okullara gitmek için dolmuşa binmek gerekecek. Bugün tayin dilekçesi yazdım raporumu da ekleyerek ufak bir gelişme oldu yeni öğretim yılında yapılması gerekenlerle ilgili toplantı düzenlendi. Kararları yazarken şuna dikkat ettim. Öğretmenlerin verilen evrakları mutlaka imzalaması gerektiği de yazılmış. Müdür Bey sen gitme bazı şeyleri düzeltmeye çalışacağım zamanla dedi ben de 1 yıldır en ufak bir ilerleme olmadı neyi düzelteceksiniz dedim. Bugün evraklara baktım %70'i imzalamıştı. Öğretmenler odasında ben de söyledim artık odanıza imzaya evrak gelmeyecek diye. Odamda gereksiz bir sürü lüzumsuz eşyalar vardı fuzuli kalabalık yapıp odayı iyice daraltıyordu sürekli söylememe rağmen kaldırmıyorlardı ben bugün eve gelince onları kaldırıp odayı temizletmişler öğretmen arkadaş söyledi.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

herşey idarecide biter.istese müdür bu durumu disipline sokabilir.ben şuan öyle bir okuldayımki,okulum imternetlere konu oldu.katı ve despot müdürlü okul diye.öğretmenlere kök söktürüyo.okulmuzda memur yok ama hizmetlilerle arkadaş gibiyiz.doğuda böyle okul çok.hatta eski okulumda hizmetliler öğretmenler odasında oturuyordu.aile gibiydik.yeni okulumda idarecimiz çok fena.herkesi tek tek azardan geçirmiştir.bukadar katı olmakta normal değil.
    ama şu var hangi engelli öğretmen veya memurla konuştuysam meb kurumundan şikayetçi.bende okul idarecilerimle ve mem ile papaz olmuştum.dilekçe verip hak aramam sanki çok büyük ahlaksızlıkmış gibi karşılanmıştı.memde öyle bir azar yedimki,karşılarında engelli bayan var ama engelliye saygı yok.bu kurum neden böyle anlayamıyorum.şuan ücretli öğretmen gelmemiş ve 2 sınıfıda ben idare ediyorum şu halimle.var mı böyle bişey.öğretmen gelene kadar sabahçı sınıf gelmesin dememişler.anasınıfımda 30dan fazla çocuk var.kayıt 52 zaten.kutu gibi sınıf.tuvalet üst katta.erkekler ve kızlar wc ayrı yerlerde.yardımcım yok.ben tuvalete götürüyorum bukadar çocuğu.ve bu durum idarenin umrunda değil.çünkü halden anlamıyorlar.ama eden buluyo.geçen yıl müdürüm üzdüğünde mubarek kandil günü ah ettim ne yalan söyleyim.önce çocuğunun bacağı kırıldı,sonrada kendi düştü.oturup kalkamıyo.Allahın sopası yok.yinede anlamıyolar işte.

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Kardeşim "kalbinde zerre kadar buğz (kibir) olan Allah'ın cennetine giremezmiş". Hepimizi yaratan Yüce Rabbim insanların kalbine merhameti de ekti bundan yoksun olanlar ise kalbinde Allah korkusu yoksa herşeyi yaparlar. Bende inan ki bırak memurun idarenin yaptığı işlerin tamamına yakınını yapıyorum bunların bir çoğu benim işlerim değil ama insiyatif sıfır. Bunlar nasıl idareciler ben anlayamıyorum bastonla beni dolaştırıp duruyorlar ama bende hakkımı helal etmiyorum gittiğim de de helalleşmeyeceğim insanların biraz da nefsini terbiye edip mütevazi olması gerekiyor hepimiz aynı yere gideceğiz o kadar kendini kaf dağının arkasında görüyorlar ki, bu kadar burnu dik olanlar dediğin gibi birgün buzdağına çarpacaklar ama bilmiyorlar ki zulme uğrayanlarla Allah'ın arasında perde yok ve Allah katında onların duaları makbul. Ayrıca kardeşim yaşadıklarımdan dolayı sinirlerim artık laçkalaştı seni istemeden kırdım dünden beri senin yanıtını bekliyordum kusura bakma.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

önemli değil.olur öyle şeyler.senin dediğin tarzda öğretmenleri bilirim ben.sırf engelli diye öğretmen arkadaşlarını bile dışlar onlar.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

egitimci06;

İşte böyleleri eğitimci oluyor acırım ben onların okuttuğu çocuğa. MEB son günlerde güzel şeyler yapıyor inşAllah öğretmenlere yeterlilik sınavı gelir de adam olmayan öğretmenlerin g.... tekmeyi basar bu kurum ....

Güzgülleri,
    Kardeşim sende biraz sert ol be hep alttan da alınmaz ki ? Çık ilçe amirinin karşısına anlat durumu

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim yazdıklarına çok üzüldüm ancak bizlerde bunlara yakın şeyler yaşıyoruz MEB nasıl bir yer anlamış değilim gün yok ki bir kişi şikayet etmesin.

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey sanırım sizde o noktalayarak yazdığınız yeri açıkca yazarsak yani "öğretmenlerin götüne tekmeyi vurular" ibaresi bağlamında aynı o insanlarla katogorize olursunuz, bu da demkki "ilkerde sağlam adam olsa, birilerinin kıçına tekme vurma" meraklısı olur dedirtir. zaten bu ülkenin sağlam insanı bir anormal bazen en hassas olacak olan engellisi daha bir anormol oluyor. birde şunu anlamıyorum nedir yani tamam herkes engelli adayıda hakkınızı hukuğunuz arayında birisi size anlayışsızlıkla yaklaştığında "tamam o görür eninde sonunda o da engelli olacak" ruh hali nedir, buna inanmak birinin başına bişey gelince "hııı bak ben demiştim demek" nedir? konuyu açan arkadaşı anlıyorum kendisi yalnız değil, kendisi gibi çok zor durumda kalan meb ataması sözde şanslı mağdurları çok fazla ama çoğunun nete girecek imkanı dahi yok, ama bunların tamamı bu atamanın alt yapısının fiziki ve yasal zemini yapılmadığı içindir. kısacası evet cumhuriyet tarihinin belki en büyük engelli alımı yapıldı takdir etmek gerekir ancak bunlar günübirlik siyasetin meyvesi dolayısı ile alt yapı olmadan, plan olmadan, yasası düzenlenmeden yapıldı bu da tabiki sıkıntılar doğuruyor. ayrıca meb zaten en problemli kurumlardan biri çoğu kişi mebdekileri yatıyo sansada en çok brokrasinin olduğu, en katı ast üst mekanizmasının olduğu en çok formal ve informal yöntemlerle test edildiği kurum mebdir.

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım dediklerinde bir nebze haklı tarafın var ama o da kötülüğe kötülükle karşılık verilmeyeceği hususunda. Engelli insanı mağdur etmek insana yakışıyor mu peki? Zaten bu insanlar sağlık problemleriyle uğraşıyorlar bir de amirle mi uğraşsınlar? Arkadaşımızın ortopedik ve ürolojik sorunları varmış ve okulda engelli tuvaleti yokmuş bunları istediğinde odadan kovmak ne kadar insani? Başka ülkelerde engellilere ne haklar veriliyor hak hukuk demişsin ama sen zannederim bu kurumun içinde değilsin ne yapsın bastonla dolaşıyorum sağlık durumum kötü diyor tayin istese yakın yer yokmuş otobüsle gidecek o da zaten bu yüzden her söze katlanıp sabretmiş şimdi giderken hayır duaları mı etsin peki? İnsanların biraz da karşısındakini anlaması gerekiyor. İlker arkadaşımız da bu insanları kastederek bu sözleri yazmış burada genelleme yok haksız olana gül uzatmakta adil bir davranış tarzı değil. Bizler bu konuda oldukça duyarlıyız ve bize bir adım gelene 10 adım gideriz ancak bizden 10 adım uzaklaşana 100 adım da biz uzaklaşırız. Burada birimizin sorunu hepimizin sorunudur biri sorun yaşadığında biz yaşamış gibi üzülürüz çün ki benzer sorunları bizler de yaşarız sizi temin ederim ki, bu konuda en hassas, en normal ve en duyarlı insanlar biziz, kızdığımız zaman eser gürleriz ama hiç kimseye zarar vermeyiz... Selamlar...

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon