Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla arkadaşım birazcık senin alttan almandan dolayı olmuş bunlar bide müdürün tavrı önemli benim kurumumda müdürüm öğretmeni değil her daim memurunu hizmetlisini korur işini gören onlardır çünkü öğretmen ise idareyle işi olmaz fazla gelir dersini anlatır varsa nöbetini tutar çeker gider ama bir okulda müdür memurla arası iyi olmazsa o okulda işler her daim aksar ama baktınki müdürün tam tersi işler yapıyorsa durumunu anlatan bir dilekçeyi müdüre verdin baktın ses yok ise 15 gün sonra mem e ver baktın ordanda iş yoksa bizzat kendin valinin yanına kadar git görüş o zaman gör bakalım o öğretmenleri senin peşinden koşarlar

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Silsileyi atlamadan tüm resmi işlemleri yap derim ama mecalim yok diyosun. Yaşadıklarını okuyunca birden oraya tayin isteyesim geldi elmi yaman beymi yaman kozlarımızı paylaşırdık o müdürcüğümle.

Mecalim var savaşmak istiyorum dersen vereceğin dilekçene kadar elimden geldiğince yardımcı olurum, hiç çekinme sanırım 7 yıldır görevdesin ama 1 yıldır filan bu okuldasın, diğer başlığınıda okumuştum şu düzenleme istediğinle ilgili dilekçe veripte üzerine azar işitip olumsuz yanıt aldığın konu. O konuda da aslında bir üst kuruma kadar gidebilirdin, kurumun yapması gerekenler kanunla sabit ve kanun hükmetmiş bu düzenlemeyi yapmak kurumun görevidir diye. Ne demek olmaz mümkün değil, bu isteğin mümkün olmadığına ellerine aldıkları dilekçeyi göz ucuyla 2 dakka da okuyup oturduğu koltuktan kalkmadan hemen olmaz mümkün değil diye karar verenlerden oldu bitti haz etmedim.

İyi niyetli, olması gereken bu düşüncenle her insanı aynı kategoriye koyman ve herkese aynı iyi niyetle yaklaşmandan dolayı farketmeden verdiğin tavizler sende hüsrana neden olmuş, ya o deveyi (yada ordaki develeri) güdeceksin yada o diyardan gideceksin başka çıkar yolu kalmamış gibi sanki, bundan sonra orda kaldığın tüm süre seni yıpratmaktan başka bişeye yaramaz görünüyo.

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:57
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Valla bende okulda memurum ama mesela çhehov kardeşimizin yaptığını yapıyorum hatta sohbet makara eşliğinde oluyor yada diyorum ki evet beyler bayanlar önce imzalar diyorum bazıları gülüyor bazıları mırın kırın ediyor ama hiçbir zaman ters tepkiyle karşılaşmadım! hatta iyi insanlar diyebilirim ve 1-2 öğretmen hariç ama hepsiyle kanka olmadım sana ol diyemem zaten. Bence bu işler biraz da şans meselesi; ben amirlerim ve öğretmen arkadaşlarının iyi olduğu bir ortama düştüm. Allah öyle ortamlara düşürsün sizleri; çünkü merhameti olmayan insan, İNSAN değildir!

Üye
    H.P Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    17.05-2014
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bu kadar ruhsuz insan nasıl bir araya toplanmış, şaşılacak şey. İnssanın iyiliğe inancı kırılıyor

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

BaY_Cin kardeşim sen uğraşmadığımı mı sanıyorsun adama fiziki düzenleme için dilekçe yazıp verdim. Ne dedi biliyor musun? Ben bunları kaale bile almam sana da ihtiyacım yok işte kapı beğenmiyorsan beğendiğin yere git ve beni de dilediğin yere şikayet et senin gibilerini çok gördüm dedi. Bunun arkasından çok üzülüp rahatsızlandım nereye gideyim ben burada sizin gibi kadroluyum dedim uzatma gözüm görmesin seni seninle uğraşamam dedi zaten bundan sonra yalnız kaldım ve çaresiz kaldığımdan iyice sindim adeta dilsiz oldum ne derlerse yapıyorum artık inanın kişiliğimi kaybettim önceki memur yanımda yaka silktiğinde abartıyor demiştim az bile söylemiş.

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

BaY-Cin arkadaşım adam da zerre kadar merhamet yok birgün rahatsızlandım ve eve gönderdi arkasından eve telefon etti mutlaka vizite kağıdı getir diye. Acayip kıl birisi hastanede 2 ay yattım ameliyat oldum bir gün aramadı bile. İnsanlığını kaybetmiş birisi. Kendi ailesinden birisi rahatsız olsa o gün ne yapacağını şaşırır işini bırakıp evine koşa koşa gider. Benden önceki memurda pes demiş kavga etmişler öyle ayrılmış. Hizmetliler de yaka silkiyor. İşe giderken merdivenlerden kötü şekilde düştüm ta çevredeki esnaflar koşup geldiler pansuman yaptılar adam odasından bile çıkmadı. Normal bir insan değil duygularını aldırmış. Öğretmenlerle çok samimi oluyor onlar güçlü kendine dokunurlar diye.O gün de hizmetliye nereye istiyorsan git diye bağırmış. Çok keyfi davranıyor ve asla engelli personel istemiyor onun sorunlarıyla uğraşırım diye sorun derken fiziki düzenleme yapacağım yok hastaneye gidince onunla uğraşacağım kısmına feci şekilde takıyor kafayı o yüzden ben laf işiteceğim diye kontrollere bile gitmedim inan ki akşama kadar nefes bile almadan çalışıyorum yemin ediyorum zerre kadar çalışmak zoruma gitmiyor çalışmayı seviyorum ama adamın tavırları beni öldürüyor. Kim güçlüyse onun arkasında kimden zarar görecekse onu pohpohluyor velilere yalakalık yapıyor kendisiyle çalışan herkes yaka silkiyor. O gün hizmetli arkadaşın 10 günlük çocuğu var adam çocuk hastalandı hastaneye götürmek için izin istedi iyi ki çocuğun oldu da kurtuldun doğar bir izin hastalanır bir izin diye fırçalamış. Aynı gün öğretmenlerden birisi seminere gelmedi ona çıt yok.

Üye
    Yera Avatarı

Gerçek Adı
    Rabia
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla pes ya.Yazıklar olsun böylesine.Okudukça sinir krizlerine giriyorum valla.Gidip kavga edesim geldi adamla(hoş adam da denmez öylesine ama neyse)

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yera arkadaşım ne yapalım herkesin kaderi farklı. Bay Cin arkadaşın tespitleri tamamen doğru ben herkese eşit ve iyi niyetli yaklaşıyorum bunlarda benim ödülüm sesimi çıkarmıyorum diye ödüllerim çifter çifter geliyor. Özürlü Tuvaleti yaptırmaya bile başka isteğiniz var mı isterseniz suit odada hazırlayalım diyen kişiye sözünüz ne olur acaba?...

Üye
    Yera Avatarı

Gerçek Adı
    Rabia
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir yolu varsa yerini değişttir.Madem dediği gibi memura ihtiyacı yokmuş kendi işini kendi yapsın o zaman.Birçok yerde memura ihtiyaç var aslında.Mutlaka bir yer bulunur bence.Kendini boşuna üzüp harap etme.Hiç biri bunu haketmiyor.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

meb şeflerinin ek ders ücretleri kaldırıldı.bunun yerine diğer şefler gibi,%66 ya tekabül eden 405 tl.ek ödeme verilecek.

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşım konuyla ilgisini anlamadım şeflerin ek ödemesinin.

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sevgili Yera arkadaşım, inanırmısın idarenin işinin %80'i benim üzerimde. Tüm muhasebe işleri, öğretmenlerin ve tüm personelin özlük işlemleri , maaşları, demirbaş işlemleri, birimlerin bilgi işlem işlemleri,kayıt işlemleri,nakiller, tüm yazışmaları ben yapıyorum. Yani idareciler olmadan da tek başıma yürütüyorum okulu. Cuma günü gideceğimi söyledim. Müdürün etekleri tutuştu dünya bir olsa seni göndermem diyor. Ben memurun değil idarenin yapması gereken işleri de yapıyorum. Gidemeyeceğimi bildiği için tayin zor ve muvafakat vermem diye üzerime yükleniyor gitmeden pasifletiriz tüm işleri yapar diye ama kardeşim bir bilsen neler yaşadığımı inanırmısın yazarken bile dayanamıyorum. Hep umudum 1 yıldır şeflik sınavlarındaydı o yüzden sabrettim ama dayanacak gücüm kalmadı. Hem fakülte mezunuyum hem de bilgisayar programcılığı sertifikam var. 1 yıl önce geçtim bu kuruma sınavlarda yapılmayacakmış en iyi yol gitmek.

Arkadaşlar bu arada dayanağım Cuma Günü sürekli tedavi olduğum hastaneden heyet raporu için başvurdum durumumu açık açık anlatan engel gruplarım yazılı bir rapor. Zaten ortopedik engelim bile bazı şeylere izin vermiyor bastonla yürüyorum. Normal tuvalet üst katta merdivenlerden de çıkamıyorum artı engelli tuvaleti olmadan oturamıyorum çün ki omurilikte de ciddi problem var. Ben normalde de çömelemiyorum hele merdiven asla çıkamıyorum. Yani yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. Bu şekilde hiçbir engelli bu kurumda çalışamaz. Ben akşama kadar tuvalete çıkmadan bekliyorum ürolojik sakatlığım da olduğu için gittikçe durumum kötüye gidiyor. Dayanaklarım bunlar daha ne olsun ki.

Arkadaşlar lütfen kızmayın ama ben MEB'e geçeli siteyi de takip ediyorum tanıdığım birkaç arkadaş da bu konuda sıkıntılı ben de şu düşünce oluştu. Genellemeler den nefret ederim ama MEB'in tüm birimlerin de ki idareciler ya böyleyse diye.Yanlış olduğunu inanın biliyorum ama sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş ya. Ben de yine karşıma böyle insanlar çıkarsa birde onlarla mı bu sıkıntıları yaşayacağım diye ürküyorum.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

olmaz mı(

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım, cidden zor bir durum. Ama pasif kalmamanı hakkını aramanı tavsiye ederim. Yaz dilekçeni, okuldaki aksaklıkları belirt. Paçalarının tutuştuğunu görürsün. Şansınız kötüymüş. Ben de öğretmenim. Ortamımız o kadar güzel ki. Saygı sevgi idareden tutun da hizmetli personele kadar aynı seviyede. Kimse öğretmen olduğu için imtiyazlı değil, kimse hizmetli olduğu için mağdur değil. Geçen yıl iki bina arasında mekik dokumam gerekti. Ders arasında diğer binaya gitmek , öğrencilerin aşırı hareketlilikleri yüzünden bana zor anlar yaşattı. Müdürüme bir gün durumdan bahsettim ve "bunu neden biz düşünmedik ki? Sizi hemen girişteki sınıfa alıyorum" dedi ve mesele çözüldü... Halden anlayanlar arasına düşememişsiniz. Bu sizin şansızlığını gerçekten... Öte yandan biz imza için nöbetçi öğrenci dolaştırıyoruz. Tenefüste nöbetçi öğrenci öğretmenler odasına gidiyor ve imza kağıdını tek tek dolaştırıyor. Bunun için idarenin yerinde bir yöntem kullandığını düşünüyorum. Malesef "zorlaştıran" ların yanındasınız.

Üye
    Yera Avatarı

Gerçek Adı
    Rabia
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili güzgülleri arkadaşım yer değişikliği yaptığında her şey güzel olacak diyemem ama inşallah sana çalışma ortamında ihtiyacın olan uyumu ve huzuru verebilecek bir yer olur.

Eski okulumda ben de müdürümle birtakım sıkıntılar yaşadım.2. ağızdan Milli Eğitim müdürüne "hoca hanım öğretmenlik yapamaz.Bir yolunu bulup onu gönderelim." dediğini bile duydum.Normalde her duyduğuma inanmazdım ama işimi zorlaştırması bana karşı hali tavrı hep bu söyleneni destekler nitelikte oldu.İlk zamanlar çok sessizdim içime atıyordum ama daha sonra bazı kötü tecrübelerden anladım ki daha fazla sessiz kalırsam beni ciddi ciddi yerimden edecek.Ben de direk Milli Eğitim müdürüne çıktım.İsim vermedim ama o anladı zaten kimden bahsettiğimi.Dedim ki;Hocam ben buraya torpille gelmedim bileğimin hakkıyla burdayım.Beni birtakım ayak oyunlarıyla mesleğimden etmeye çalışan üçbeş çapulcuya pabuç bırakmam.Gerekiyorsa Milli eğitim Bakanlığını bile karşıma alırım" dedim. İki gün sonra durum düzeltildi.
    Eski görev yerim acılı oldu ama bana birçok şeyi de orası öğretti.Gerçekten kendi ayaklarım üzerinde durmayı orada öğrendim.
    5,5 sene eski görev yerimde kaldım ve şimdi memleketime döndüm.
    Daha dün ordan bir öğretmen arkadaşıma telefonda konuştuk.
    Toplantıda Rabia hocam da tam gidecek zamanı buldu. Bu sene de kalsa çok iyi olacaktı demiş.
    Ben de arkadaşıma dedim ki benim değerimi anlayabilmeleri için aslında tam da zamanında gittim.
    Takma kafana.Allah büyük.İnşallah gönlüne göre bir yere geçiş yaparsın da burdan hayırlı haberlerini alırız.Hep beraber mutlu oluruz.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon