Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yılmazyılmaz Avatarı

Son Giriş
    25.09-2011
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben bir özel sektörde özürlü kadrosunda işe 01/06/2007 tarihinde girdim yüzde 45 raporum var işim oturaraktı sakatlığım ayağımdan olduğu için ve beni ayakta çalıştırmaya başlatdılar defalarca söylememe rağmen idare et dediler enson bende ağır iş yapabilirmi diye rapor istediler doktor ağır işlerden muafdır diye rapor verdi bende insan kaynaklarına defalarca söylememe rağmen yerimi değiştirmediler ve ben dayanamıyorum artık ya bana rapora göre uygun bir iş verin yada çıkarın dedin ve onlarda izinlerim bitdikten sonra 24. madeden işten çıkaracaklarını söylediler benim haklarım nelerdir kıdem ihbar başka haklarım varmı izin bitiş tarihi 19/09/2011 mahkeme hakkım varmı bilgileriniz için şimdiden teşekürler..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    535
    Verilen Beğeniler
    149
    Blog Mesajları
    1

24. madde haklı fesih sebebidir ama istifa dilekçesi vermediyseniz sizin tazminat almanıza engel değildir.

Hem ihbar, hem kıdem tazminatı alabilirsiniz. İhbar tazminatınız yanılmıyorsam 6 haftalık ücretinizdir.

Kıdem tazminatınız ise çalıştığınız her tam yıl için 1 maaş tutarındadır. Eksik kalan yıl orantılanarak hesaplanır. Yani 4 tam + 1/4 maaş kadar bir tazminatınız olmalı.

Kıdem ve İhbar Tazminatı Hesaplaması bu linke maaş rakamlarınızı ve tarihleri girerek kendiniz de hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca işten çıkartıldığınız için İşsizlik sigortasından maaş alma hakkınız da olacaktır.

Üye
    yılmazyılmaz Avatarı

Son Giriş
    25.09-2011
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilgileriniz için teşekür ederim herşey gönlünüzce olsun..