Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    sessiz harf Avatarı

    Üyelik Tarihi
    09.08-2005
    Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Mesaj
    157
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    10 mayısta başlayan engelliler haftasının ilk günü salıya denk geliyor. 2002 yılına ait genelgede 3 aralık ve 10 mayıs tarihlerinde engellilere idari izin verileceği belirtiliyor. engelli kamu personeli olan arkadaşlarımıza 10 mayısla ilgili bilgi verildi mi? idari izin haklarından yararlandırılacaklar mı?

  2. #2
    Üye
    lado Avatarı

    Üyelik Tarihi
    26.04-2005
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Mesaj
    106
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    BAŞBAKANLIĞIN 2002/58 SAYILI ÖZÜRLÜLER İLE İLGİLİ GENELGESİ Sayı :B.02.0.PPG.0.12-320-20515 3 Aralık 2002 BAŞBAKANLIK Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 03/12/2002 tarih ve 20515 sayılı 2002/58 nolu genelgesinin 3.maddesindeki “Ulusal düzeyde kabul edilen 10–16 Mayıs sakatlar haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren konfederasyon, bağlı federasyon ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaklardır.” hükümler gereğince 10 Mayıs sakatlar haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren konfederasyon, bağlı federasyon ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinlidir.

  3. #3
    Üye
    iskocyalim Avatarı

    Üyelik Tarihi
    29.05-2010
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    497
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Şimdi bu yazıyı müdüre göstersek kesin kalayı yiyip geri döneriz. Bende böyle yazı yok falan der başından atar.
    Hiç bir kanun genelge adam gibi işlemiyor ki.

  4. #4
    Üye
    svedrif Avatarı

    Üyelik Tarihi
    06.07-2010
    Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    960
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ben sizin yerinizde olsam gitmem..çünkü kanun size bunu vermiş..ha işe giderseniz çıkamazsınız sölemedi demeyin
    ben daha engelliler günü demeden müdürüm kafa sallar çünkü hakkımıza değer veren bir kurum...

    kanunen sizin hakkınızdır..kimse hakkınızı elinizden alamaz..evet 10 MAYIS idari izindir..

  5. #5
    Üye
    ecallar76 Avatarı

    Gerçek Adı
    ecallar76
    Üyelik Tarihi
    06.05-2010
    Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    07:20
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Mesaj
    72
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Engelliler çalışan göre Kamu kurum ve kuruluşları İdari izinli sayılır. Bazı idari izinli veriyorlar, bazı idari izin var ama işten yoğun dolasyıyla ihityacı çalışmak için söyleyebilirler. Mesala benim müdürü hep izin veriyor hemde birşey demiyor ama iş göre bağlı tarih geciklememek için teslim etmek gereken var.

    Özel Sektöründe göre Firmalar ve Büro olanlar idari izinli sayılanlar var olmayanlar var.

    3 Aralık kesinlikle tüm idari izinli şarttır..

  6. #6
    Üye
    bensalih1131 Avatarı

    Gerçek Adı
    Ahmet
    Üyelik Tarihi
    26.05-2009
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Mesaj
    295
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Benim mdürün kesinlikle karşı çıkmaz hakkım varsa kullandırır.İş te gel görki ben yinede işe gelirim.Evde yatıp sıkılacağıma okulda iş güç takip ederim.Çocukların arasında olmak güzel.

  7. #7
    Üye
    honor Avatarı

    Üyelik Tarihi
    26.11-2007
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Mesaj
    41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Kimse bir şey diyemez O günler izinliyiz. Ayrıca yönetimin size söylemesini kimse beklemesin çünkü çoğunun haberi bile yok. Yazının bi örneğini çıkarın durumu söylerken gösterirsiniz.

  8. #8
    Üye
    hakanaca Avatarı

    Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Üyelik Tarihi
    27.08-2008
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Mesaj
    655
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    devlet de tamamda özel sektörde varmı onunda yasada yeri olsun ben bişe görmedim

  9. #9
    Üye
    sessiz harf Avatarı

    Üyelik Tarihi
    09.08-2005
    Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Mesaj
    157
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ben milli eğitimde görevliyim. genelgede açıkça belirtilmekle beraber kurumlara kesinlikle bilgilendirici yazı gelmiyor. her gün valilikten, il milli eğitimden bir çok konuda yazı geliyor fakat 3 aralık ve 10 mayısla ilgili idari izin yazısı gelmiyor. bu yüzden sordum idari izinden yararlandırılacak arkadaşlarımız var mı diye. bir çok müdür yazıyla talimat almadan sırf böyle bir genelge var diye idari izin kullandırmaz.

  10. #10
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek Derya
    Üyelik Tarihi
    06.06-2004
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Mesaj
    1.451
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ben de Milli Eğitimde görevliyim,yazı olmasa da kurumum bana izin veriyor..

  11. #11
    Üye
    sgurkan Avatarı

    Gerçek Adı
    Sultan
    Üyelik Tarihi
    16.02-2010
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    12.200
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    valla kamu kurumların da olabilir belki ama özel sektörde böyle bir izin hiç duymadım,olsa da izin vermezler.
    amannnn izin konusun da pek sıkıntım yok zaten ben istesem şimdik izin alır çıkar giderim.

  12. #12
    Üye
    also Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.07-2010
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    64
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaslar ilgili genelgenin tam metni için lnk aşağıdakı gibi. ben milli eğitimde müdürü yardımcısıyım. üstlerimle konuştum. genelge bizi bağlıyor dediler. sorun yok kamuda çalışan engelli arkadaslar için.
    T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı

  13. #13
    Üye
    xeon Avatarı

    Gerçek Adı
    soner
    Üyelik Tarihi
    19.01-2010
    Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Mesaj
    90
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Özel sektörde çalışıyorum.4 yıldır bankacıyım.Engelli olduğunu göz göre,bile bile normal kadroda çalışıyormuşsun gibi davranıyorlar.Yöneticime sıkıntımı anlattım.Aşırı yorulduğumu ve bünyemin bazen kaldırmadığını söyledim.Oralı bile olmadı,Gün içerisinde neredeyse tüm müşterilerle ben ilgileniyorum.Psikolojim artık kaldırmıyor.Doktora gitmek için izin istedim.Yöneticimin cevabı şu oldu:"acil mi?Ertele....ve bisürü lafff" özel sektörde olmama rağmen haklarımıza saygısızlık yapılıyor.Hiç bişi adil değil...

  14. #14
    Üye
    vilanjik Avatarı

    Gerçek Adı
    Hasan
    Üyelik Tarihi
    02.08-2009
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Mesaj
    11.709
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Valilikten kamu kurumlarına gönderilen bu genelgede bu konuda zorluk çıkarmamaları özellikle belirtilmiştir.

  15. #15
    Üye
    sgurkan Avatarı

    Gerçek Adı
    Sultan
    Üyelik Tarihi
    16.02-2010
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    12.200
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Soner bey,sizin durumunuza üzüldüm açıkçası Ben de özel sektör de çalışıyorum bu tamamen düzgün karekterli yöneticilere denk gelmemekle alakalı ,özel sektör de çalışıp çalışmamakla alakalı birşey değildir.benim bölümümde de 2 kişi aynı işi yapıyorduk çok yoğun değiliz diye sonra bize 1 kişinin işini daha yükledirler,neyse sabrettik bir sene sürdü böyle yoğun çalışma.ama nasıldım bir bilseniz işim gereği sürekli pc başındayım (muhasebe)ve beynim bitiyordu sanki, eve gittiğim de hemen uykum geliyordu.Sonra işler yetişmemeye başladı sürekli mesaiye kalıyorduk ama işler yine yetişmiyordu;yöneticim sorduğu zaman bizde diyorduk okadar yetiştirebiliyoruz ancak.baktılar olmuyor bizde sürekli mesaiye kalıyoruz diye yakınıyorduk, bir kişi daha aldılar yanımıza,okadar rahatladım ki dedim ben nasıl çalışmısım bu şekilde.yani anlatmak istediğim öyle yoğun birşekilde de çalıştırabilirlerdi bi sene boyunca yaptınız demekki yetişiyordu bundan sonra da devem edin diyebilirlerdi.hatta o sene maaşıma da iyileştirme yaptırdı.Allah razı olsun yöneticilerimden...




Sayfa 1 / 3 123 SonSon