Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    runtimey Avatarı

Son Giriş
    01.06-2011
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1996 yılından bu yana özel sektörde çalışmaktayım ancak 1 yıl önce MS hastası olduğumu öğrendim.İş yerimde çalıştığım bölüm oldukça sitresli ve dikkat gerektiren bir bölüm olduğu için zaman zaman yöneticilerim ve ekip arkadaşlarımla rahatsızlığımdan kaynaklı yetersiz kaldığım anlarda onlara ve kendime problemler yaşatmaktayım.

rahatsızlığımdan kaynaklı unutkanlığım hat safhada olduğu için yöneticilerimden sürekli uyarı alıyorum.Bu nedenden dolayı işyerimde stresin daha az olduğu bir bölüme geçme isteğimi belirttiğimde,yöneticilerim rahatsızlığımın tescillendiğinde ( özürlülük raporu aldığımda ) yardımcı olacaklarını ilettiler.Bu durumumu doktorumla paylaştığımda doktorum çalıştığımı bildiği halde vergi dairesinden ( yeni işe başlıyorum-özürlülük kadrosundan faydalanmak istiyorum ) şeklinde belge götürmemi istedi.Bu perşembe heyete gireceğimi ve durumum ağır olduğu için raporu almam konusunda yardımcı olacağını iletti.

Arkadaşlar bu belgeyi almam bana nasıl getiri sağlar,emekliliğimin durumu neolur.Şu an 4700 çalışma iş günüm var.Ayrıca doktorumun vergi dairesine gidip yeni işe başlıyormuş gibi özürlü kadrosundan faydalanmak istiyorum şeklinde talepte bulunmamı istemesinin sebebi ne olabilir.

Şu an zaten çalışmaktayım niçin yeni işe başlıyormuş gibi talepte bulunmamı istemiştir.Yardımlarınızı rica ederim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Defterdarlığa sakatlık indiriminden yararlanmak için başvuru yaptığınızda* sizi hastaneye sevk edeceker. Oradan alacağınız rapor sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzerinde olursa, sakatlık indiriminden yararlanacak ve erken emeklilik hakkını da elde edeceksiniz (Emekliliğe dair sorularınız için: Emeklilik)

* http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Yalnız, bu hakkı elde etmeniz ayrı bir konudur aslında. Sadece çalışma koşullarınıza dair düzenleme için bu konuya özel bir rapor alabilirsiniz... Hastaneye gidip, "çalıştırılamayacağım işlerin belirtildiği bir rapor istiyorum" diyebilirsiniz mesela... Ama, yukarıdaki yöntem çok daha avantajlıdır sizin için...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...