Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Çalışabilir. Zaten muhasebeciler de ne yapılacağını bilir... İki detay var:

1- Prim gün sayısı açısından bir katkısı olmaz. Yani, 3 işyerinde 30 gün sigortalı olunca 90 gün sigorta primi olarak kabul edilmez, yine 30 gün olarak işlem görür
    2- Yatırılan prim miktarları (TL olarak) toplanır ve emeklilik hesabında bu toplam dikkate alınır. Fakat orada da sgk'nın belirleiği üst sınırı aşan bir miktar olamaz. Olursa, ödenen fazla prim dikkate alınmaz, talep edildiğinde geri iade edilir.

* "5- Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamındaki sigortalının birden fazla işveren yanında çalışması halinde bu çalışmalarının tamamı dikkate alınacaktır.
    Ancak, hizmetin değerlendirilmesinde ay 30 günü, prime esas kazançlar ise 5510 sayılı Kanunun 80 inci maddesine göre belirlenen azami kazancı geçemeyecektir.
    Kaynak Genelge "
    ödenen fazla prim dikkate alınmaz talep edilirse geri iade edilir demişsin bülent bey.
    bunu sigorta ettirenmi talep eder, yoksa sigortalımı.bu talep konusu nasıl olacak , kime müracat edilecek.

Üye
    muratdakmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat DAKMAZ
    Son Giriş
    16.09-2015
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş yerlerindeki statünüz nedir

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

işçi
    çalışan

Üye
    Esra_Mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Bülent Abi Benim Sorum Şu Ben A Şirketinde Sigortalı OLarak Çalışıyorum Ama Faal Değilim B Şirketinde İş Buldum Her İki İşyeri İçin Benim 2 Yerde Sigortalı Çalışmam Sorun Teşkil Etmiyor Ama B Şirketinin Senin Açından Sorun Çıkabilir Diye Bir Söylemi Var Aynen Şu Şekilde Söylüyor. "Benim Şirketimde Tam Zamanlı 8 Saat Çalışıyor Olacaksın Faal Bir Şekilde Diğer Şirkette İse Faal Çalışan Değilsin Ama 8 Saat Çalışıyor OLarak Görünüyorsun Sosyal Sigortalar Kurumundan Denetlemeye Geldiklerinde Bu Adam 16 Saat Çalışıyor Birşey Yiyip İçmiyormu Uyumuyormu Diye Sormazlarmı Dedi Denetleme Esnasında Sorun Çıkma İhtimali Olabilir Dedi Abi Benim Ne Yapmam Lazım Bunun Cevabını Verebilirmisin Denetlemede Sorun Çıkmazsa Eğer Gidip Çalışmayı İstiyorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12