Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    horun Avatarı

Son Giriş
    27.01-2012
    Saat
    14:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tamam güzel kardeşim hep birlikte beraber olalım ama şu konu başlığının altındaki yorumlara bu bakarmısın millet parayla bozmuş kafasını kaybolan haklarına bakan yok bide nekadar destek var demi okumakla biimiyor site yönetiminden bile yorum yok pes doğrusu bu site neden var ozaman lütfen artık bu işe el atılsın

Üye
    yücel055 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    23:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar engelliler.biz sayfası olarak hep beraber yazmamı gereken kişilere e-mail yada herhangi bir şekilde iletişimle mağduriyetimizi anlatmalıyız.

Üye
    aa11 Avatarı

Son Giriş
    16.09-2015
    Saat
    19:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım burada kazanılan hakkın gasp edilmesi sonucu yaşanan mağduriyet var normal bir kişiye bu yapılır çok ağır gelir attan in eşeğe bin olur yani. amma biz diyoruzki özürlü insanlara yaparsan attan in hadi bakalım yürü olur. bacakları tutmayan insan nasıl yürür bir düşünelim. hiç itiraza gerek yok bizim durumumuz bu bunu ben yaşıyorum yarın bi başka özürlü arkadaşım daha yaşayacak derken birsürü engelli insan mağdur edilecek. işin var daha ne istiyosun işte yeter sus demek nekadar çirkin bişey biz işimiz yok demiyoruz ki zaten elimizden alınan haklarımızı geri nasıl albiliriz diye yola çıkarak birlik olmaya çalışıyoruz vesselam.
    daha iyi anlayalım diye;
    kişi işe başlıyor belli bir ücret alıyor ve hayatını ona göre ayarlıyor tam kılı kılına bi hayat yaşıyor sosyal hakları olarak güvence altında iş şartları bir engelli için düşünelim yapabileceği düzeyde ve bu işe girerken meşru yollarla girmiş kpss den 92 puan almış alnının teri anasının sütü gibi helal bu çerçevede yaşayıp gidiyor.
    derken devlet kendi politikaları sonucu özelleştirme yapıyor işte diyorki bu kurumlar zarar kapısı satalım gitsin üstümüzde yük. ve satıyor...
    memura aynı haklarla atama hakkı tanınıyor aynı işi yapan ama adını gene devletin verdiği adla işçiye nakil hakkı vermiyor. sonra işin içine 4c giriyor ona geçmekte kolay değil şirket müsade edecekki geçebilesin. devamla engelli bir insanın emin olun şirkette kalma şansı yok bana kimse burda kal demedi. mecburen geçilen bir 4c
    sonuç olarak ilk saydığım şartlar yarıyarıya düşüyor her şey belirsizleşiyor ne olduğunu kim olduğunu sorgulamaya başlıyorsun çünkü sana bu şekilde davranılıyor.
    olayı sadece maaşa indirgememek gerekiyor psikolojik yöndende düşünmek gerek allah bu tür sıkıntıları vermesin kimsenin başına çok zor ve ağır bir süreç
    mesla şehit yakınlarına işçide olsa nakil hakkı veriliyor hemde gene işçi olarak onlara pozitif ayrımcılık yapılıyor anayasa gereği. bizim dediğimizde bizde şehit yakınları ile birlikte sayılıyoruz anayasada bizede pozitif ayrımcılık yapın.
    hiç işi olmayan engelli kardeşlerime cenabı hak en hayırlısını versin en güzelini versin ve inşallah rabbim hepsinide helalinden rızıklandırsın bu benim duam
    işi olmayanlarda var diye biz hakkımızı aramaktan feragat edemeyizki

Üye
    yücel055 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Destek görelim derken çoğu umursamaz tavırlarıyla işçi düşmanı gibi bu kadarıda pes... sendika hükümet adına çalışıyor ki mağdur olan çalışanlar oluyor... neden memurlara nakil ve aynı haklarla başka kuruma geçebiliyorlar ise işçilerin hiçbiri yok? bizi işçi olarak görmeyin kamu personel olarak görün ki o zaman bizleri anlayabilecektiniz. biz illa işçi olmak istemiyoruz ki bizede memur statü versinler mağdur olmayalım burda maaşla alakası yok geleceği kaygılandırıyor bilmem anlatabildim mi??? biz sadece memurlara verilen hak aynı hakları istiyoruz. çok şey mi istiyoruz????

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende kamuda işçi olarak çalışmakta olan bir işçiyim 4/c denilen statü gözlemledigim kadarı ile çok zor bi durum hele ki 2006 yılında yanımızdaki kamu kurumda calısan bi arkadas ayda 500 tl ye calısıyordu allahtan tekel çalışanı eylem yaptıda tekrar düzenlediler o arkadas daha sonra dayanamayıp işten çıkmıştı aslında tekel işçiler bize sunu gösterdi bu ülkede sesini çıkarırsan birlik dayanısma icinde olursan bazı seyler kökten degismesede düzelebilir yoksa 4/c statüsü eskiye göre çok çok vahim durumda devam edebilirdi burda engelliler için çok ayrı çok daha dramatik durum var zaten engelliler binbir zorlukla rahat edebilecekleri bir işe giriyorlar ve adı üstünde engelli bence devlet bu duruma el atmalı 4/c kavramını ya memuriyete gecirme ile önlemeli ya da daimi kadro vermeli sonucta ülkemizde bircok sey degisebiliyor .

Üye
    aa11 Avatarı

Son Giriş
    16.09-2015
    Saat
    19:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slimer anlayışın için teşekkür ederim. avcıkomanda durumumuzu anlamaya çalıştığın için sanada teşekkür ederim.

ayrıca şunu belirteyim devlet boş olan engelli kadrolarını ivedilikle doldurmalı ve avcı komando gibi özelde çalışıp iş güvencesi olmayan kardeşlerimizin hakkını teslim etmeli
    avcı komando bizde sana desteğiz bu konuda. yeterki hakkın olan hakka ulaşabilesin.

Üye
    yücel055 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese teşekkür ediyorum. ister kamuda ister özelde çalışalım mağdur olmamak için hep beraber elimizden geldiğince birlik ve beraberlik içinde destek olalım.
    TEŞŞEKÜRLER...

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu arada bu 4/c konusunda bimer'e yazı yazdım ama saolsun işveren müdürü beni cagırdı ve uyardı hakkını arasan hemen göz'e batıp ikaz alıyorsun bende simdilik susuyorum .

Üye
    murat akkuş Avatarı

Gerçek Adı
    murat akkuş
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bizim kurum özelleşti 4/c belirli sayıda kişi gidecek deniliyor bende gıtmek ıstıyorum yasal haklarım varmı bılgı verirseniz sevınırım...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12