Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben beş senedir taşeron bir firma elemanı olarak bir devlet hastanesinde çalışıyorum ve engelli memur sınavını kazandım Allah'a şükür
    . Benim firmaya en geç ne zaman haber vermem gerekir çıkacağımı ?

Atamalar kesinleşmediği için söylemedim. Aslında biz daha çok hastane yönetimiyle (idari kısım) yüz göz oluyoruz , memur şefim de biliyor çıkacağımı ama neticede firmaya bağlıyım. Habersiz çıkarsam başım derde girer mi? En geç ne zaman şirketle ilişiğimi kestirmem gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

İş akdinin tek taraflı feshinde iş ilişkisi sürelerine göre belirlenmiş farklı ihbar süreleri vardır.
    Sizin o işyerinde çalışma süreniz 3 yıldan fazla olduğundan dolayı ihbar süreniz de 8 haftadır.
    Muhatabınız hastane yönetimi olmayıp taşeron firmadır.
    Haber vermeden çıkma durumunda yaptırım uygulama ise tamamen firmanın insiyatifindedir.
    Birçok firma bu yaptırımı uygulamayabilmektedir.Habersiz çıkma değil de işvereninizle konuşarak anlaşma yolunu tercih ediniz bence ki zaten sorun çıkaracaklarını sanmam.
    Nihayetinde iş akdini tek taraflı olarak siz feshedeceğinize göre 5 yıllık tazminatınızdan feragat etmiş olacaksnız,bu da işverenin işine gelecektir.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilgi için sağol ufuk. İnşallah sorun çıkmadan hallolur. Pazartesi konuşurum bir hafta sonra da çıkarım eğer atamalar belli olursa.