Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arif_87 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    14:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, sormak istediğim birkaç sorum var. İzmirde ikamet ediyorum ve özürlülere belediyenin ücretsiz ulaşım imkanı tanıdığı özürlü kartına sahibim. Ve bu kartı %40 özürlülük raporu ile aldım. Haklarım nelerdir pek bilgim yok.

Meslek yüksek okulu Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünden gecen yıl mezun oldum. 1 yıldır özel şirkette teknik servis normal çalışan olarak çalışmaktayım. Özürlü statüsünde çalışmamın bana faydaları zararları nelerdir. Başka bir işe girmek istiyorum rapor alarak mı başvurularda bulunmalıyım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Defterdarlıktan sakatlık indirimi alırsan maaşında 25 TL artış olur: Sakatlık - Vergi İndirimi
    %40 ve üzeri sakatlığı olanlar erken emekli olur: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ali-tezel.html
    Ayrıca %40 ve üzeri raporu olanlar kamu ve özel sektörde sakat statüsünde kadrolara başvuru yapabilir

Üye
    arif_87 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    14:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar iş başı yapmak için tarih bekliyorum. İş yerime engelli statüsünde girdim. Raporum %40. İş yerime raporumu verdim bu durumda maaşımda herhangi bir değişiklik yaparmı yoksa vergi dairelerine mi başvurmam gerekiyor. İş başı tarihinden öncemi başvurmalıyım yoksa işe başlayınca mı? İzlemem gereken yol nedir? Yardimci olurmusunuz. Teşekkürler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İş yerinize rapor vermek size hiç bir katkıda bulunmaz yapmanız gereken iş başladıktan sonra iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak maliyeye vergi ind.için müracaat etmeniz gerekli..
    Bu hakkı kazandıktan sonra maaşınıza 25.50 tl yansır..