Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

ben özel bir şirkette çalışmaktayım. Geçen sene %40 özürlü raporu çıkarmıştım ama maliye %36 olarak raporumu geri göndermişti. Bende yeniden rapor almak için defterdarlıktan sevk aldım. Ama işverenim hastane olaylarının uzun süreceği için izin vermiyor. Bu konuda çok tartıştık, benim işimi aksatamazsın sana izin veremem diyor. Çok sinirlenip istifamı bile verdim ama kabul edilmedi. Açıkcası ne yapacağımı şaşırdım.

Birde şu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim. Ben özürlü kadrosunda çalışmıyorum. İşyerinde 9 eleman çalışıyor. Benim özürlü raporu çıkarmamda işverene bir artısı varmı.
    Şimdiden teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Var...
    Engelli kontenjanından çalışmaya başlarsanız,sigorta primi işveren payının %50 si hazine tarafından karşılanabilir.

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün rapor için hastaneye gittim polikliniklerde muayenemi oldum yarın heyete gireceğim inşallah iyi bir sonuç alırım.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Hayırlısı olsun yabangülü, daha önceki raporu cıkardığın polikiliniklere gittiysen sonuç aynı olur, en azından psikolojiyide ekle 3-4 puan puandır.Bu arada hangi hastaneye gittiniz ?

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün Okmeydanı araştırma hastanesinde heyete girdim. Girmiş olduğum poliklinikler ortapedi, nöroloji ve psikiatriydi. Nöroloji hiç ilgilenmedi % 0 verdi. Ortapedi ve psikiatri değerlendirmesi yapıldı. Rapor oranımı malesef öğrenemedim, çok rica ettim 1 ay sonra defterdarlıktan öğrenirsin dediler. Biraz inatçı davrandım bu rapor sonucu benim için çok önemli %40 ı geçebildimmi diye sordum, sadece dedikleri bu sonuç senin işine yarar dedi. % oranını söylemedi. Çok emin değilim ama %30 ortapedi %30 psikiatri diye okudum. Hesaplama nasıl oluyor ben anlamıyorum.

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba yabangülü,bu ne hız şaştım doğrusu...nasıl bu kadar süre içinde hem rapor aldın hem poliklinikleri gezdin bunun bir formülü varmı merak ettim...neden soruyorum diyeceksin bende dün defterdarlıktan hasekiye sevkimi aldım(kardiyoloji orda var diye)bana 3ay sonraya yani 2011 ocak ayına randevu verdiler...poliklinikleri gezip dolaşıp rapor peşine koşmaya başlamak için tam 3 ay..anlıyormusun...acaba diyorum keşke okmeydanınamı alsaydım sevki..dahamı çabuk olurdu işim..ne diyorsunuz..tabiii artık alamam zaten başta vakıftı gittik kardioloji yokmuş hasekiye değiştirdik..artık geçti ama valla çok merak ettim.siz cevap yazmasanızda ben yarın okmeydanını arayıp sırf merakımı gidermek için sorucam.gerçi aramıştım yanılmıyorsam onlarda uzun bir tarihe randevu veriyordu ama hayret sizinki nasıl böyle olmuş...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 saat içinde defterdarlığa evraklarımı teslim ettim ve hangi hastane diye sordular, bende okmeydanı hastanesini tercih ettim, tercih etmemim sebebi geçen yılda oradan rapor çıkarmıştım ama sevkli olarak değildi. Hastaneyi telefonla aradım ve sağlık kurulu için randevu almam gerekiyormu diye sordum. Onlarda defterdarlık sevki olduğu için hayır almana gerek yok sabah erkenden gelmen gerek dediler, birde istersen çarşamba günü gel işlemlerin öğlene kadar biterse aynı gün heyete girebilirsin dediler. Ben o riski göze almayarak salı günü gittim. Salı günü 3 poliklinik gezdim ve bugünde heyete girdim. Ama şunu söyleyebilirim 2 günlük koşuşturmadan sonra heryerim ağrıyor.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Bende ilk raporumu okmeydanından almıştım işlemler cabuk yürüyor fakat tahlil falan yaptıkları yok, muayenede göz ucuyla, rapor %27 cıkmıştı 3 senedir o hastanenin kapısından bile gecmedim sinirimden

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiatri konusunda bende açıkcası pek güvenmiyorum, çünkü altına ilaçla tedavi diye not düşüldü. Psikiatri sonuç olarak depresyon %30 yazdılar. Ama şuda bir gerçek rapor alabilmek için numara filan yapmışta değilim, gerçekler neyse onu söyledim.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadasım sen vergı ındırımınden yararlanmak ıstıyorum deyıp ısyerınden yazı almıyormusun? yada ısyerın sana muhtacmıkı sen ıstıfa verıyorsun kabul etmıyor ? kac kısı calısıyor bu ısyerınde?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Bana psikolojiden 550 soruluk test cözdürmüşlerdi bende ilaça cevap vermeyen deprasyon cıktı.Numarayla alakası yok cünkü 550 sorunun içinde aynı sorulardan 5-6 tane cıkıyor ve hepsine aynı şekilde cevap yazmak zorundasınız.Her türlü sorular var.. dikkat edin

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Benımde ıhtıyacım var sanıyorum sakat comaatı ıcınde bulundukca

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

edipbalkan;
    İşyerinde muhasebe bölünde tek elemanım, toplam 9 kişi çalışıyor. İşyerinde dilekçeyide yazan benim zaten imzayı atacak olan patron. Evet istifamı kabul etmiyor çünkü 3 kuruşa çalışacak ihracat gümrük işlemleri ve muhasebe bilen elaman bulamıyor

faruk34;
    Senin önceki yazınıda okumuştum bende karşıma sorular çıkacak diye düşünüyordum ama hiç o şekilde bir test çözdürülmedi, durumumu anlattım oda bazı sorular sordu o kadar. Daha önce tedavi olup olmadığı sordu , ben 4 sene önce gitmiştim ama tedaviyi yarım bırakmıştım. Bana antidepresan ilaç yazdı ve ilaçlarını muhakkak kullan ve 1 ay sonra kontrole gel dedi.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Kardes kabul ıyı calısıyorsun kabul ıyı ıs bılıyorsun
    1 ısyerınde vergı ındırımı ıhtıyacı yok cunku elemman yada calısan sayısı 50 den asagı
    2 patronun ısıne gelmıyor cunku engellı calıstırmak zorunda degıl
    3 sana bır abı tavsıyesı sansını zorlama ızın gunune yada yıllık ıznıne denk getır patronun sabrını zorlama cunku oyle bır yasa yok ıscıne ızın vereceksın rapor alacak dıye
    4 yapacagın yol su ısyerınde calıstıgını ve sıogortanın yatırıldıgını belgelıyen yazı ıle yıllık ıznını bekle % 40 rapor ve 3. derece vergı ındırımını almanı belırten bır yazıyı ısyerıne yollatır kı yollayacaklar
    ha yok dıyorlarsada olmuyorsa yenıye yakın bır raporunla emekı olacagın tarıhte ben emeklıyım zaten kardesım deyı rahat rahat delıkanlı gıbı gıt raporunu al ve emeklı ol emın ol ozel yerlerde 3. derece raporla cok bır para kazanamıyorsun ısınden olmaya degmez

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim özel sektörde dayanacak gücüm kalmadı zaten, tek istediğim vergi indirimi alıp hemen emekli olmak . Vergi indirimi alabilirsem ilk yapacağım iş emeklilik işlemlerini halletmek.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon