Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    545454orhan Avatarı

Son Giriş
    15.02-2011
    Saat
    20:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben kurumsal bir büyük firmada 23 yıldır işçi olarak çalışıyorum. bir gün doktor beni çağırıp senin hastalıkların var özürlü sağlık kurulu raporu alabilirsin avantajların olur vergi indirimi alabilirsin ayda 3 dereceden 160 tl.
    tabi bu rakam bana iyi geldi raporu aldım iş yeri hekimime verdim raporumda ağır işler yapamaz ibaresi var
    bir de sürekli işyeri hekimi hemen benim çalıştığım yeri değiştittirdi beni daha pasif ve rahat işe verdiler
    eski çalıştğım işimde sürekli mesai olanağı vardı şimdi ise yeni yerimde amirim bana mesai vermiyor ve sana mesai verilmesini etik ve doğru bulmadığını bana ifade etti.
    bu mağduriyetim için ne yapabilirim.

yardım larınız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşım bu sitede mesai konusundaki şikayetlerin %99 u tam tersi doğrultuda inan ki.
    Herkes raporlu olduğu halde zorla mesai yazıldığından şikayetçi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Mesai yapmak sağlığınızı bozmayacaksa, bu konuda amirinizi ikna etmeyi deneyin. Israrcı olursa, mesainin sağlığınız açısından bir sakınca yaratmayacağına dair bir heyet raporu alın ve işyerinize sunun.

Üye
    545454orhan Avatarı

Son Giriş
    15.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa sizi ilgi ile takip ediyorum tüm arkadaşlara elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştığınızı büyük bir memnuniyetle izliyorum.

benim sorunuma gelince yukarıdada yazdığım gibi ikna edebilmiş değilim benimle aynı raporu aynı anda aldığım arkadaşlar var onlar bir sıkıntı yaşamadılar. raporlarımız birebir aynı onlar mesai yapıyor o arkadaşımın amiri farklı kişi yalnızca benimki farklı, bu durum bana yapılan ayırımcılık olmuyor mu

cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Eğer vergi indirimi almanıza temel oluşturan raporda "şu şu koşullarda çalışamaz" diye bir şey yoksa, eğer sakatlığınız/hastalığınız X işi yapmaya veya mesaiye kalmaya mani değilse, bu konuda amirinizi ikna etmenin yolunu arayın bence. "Nerede yazıyor mesaiye kalamayacağım" deyin, ve ekleyin:
    Ayrımcılık yasağı
    MADDE 17 – (1) İşe alınmada; iş seçiminden, başvuru formları, seçim süreci, teknik değerlendirme, önerilen çalışma süreleri ve şartlarına kadar olan aşamaların hiçbirinde özürlüler ve eski hükümlüler aleyhine ayrımcı uygulamalarda bulunulamaz.
    (2) Çalışan özürlü ve eski hükümlülerin aleyhine sonuç doğuracak şekilde, diğer kişilerden farklı muamelede bulunulamaz.
    (3) Ayrımcılık veya farklı muamele gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile işverenler için 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 122 nci maddesi hükümleri uygulanır.

Üye
    545454orhan Avatarı

Son Giriş
    15.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa cevabınız için tşk.ederim.raporumda ağır işlerde çalışamaz ibaresi var hastalığım ise lipid metobolizma bozukluğu kroner arter hastalığı ve hipertansiyon hastalıklarım var. iş alanımı değiştirdiklerini yukarıda belirtmiştim, daha pasif ve göreve getirdiler ama yeni yerimde arkadaşlara işlerinde yardımcı olmak üzere destek veriyorum. onlar 3 vardiya olmak üzere çalışıyorlar hafta sonu ise mesai yapıyorlar bende yapayım dedim amirimi hiçbir şekilde ikna edemedim. birde beni haftanın 6 günü çalıştırıyor dedimki 08.00-16.00 arası beni 08.00-17.30 arası çalıştır çünkü ben vardiya teslim edip vardiya teslim almıyorum böyle bir olanak var. sizde çok iyi biliyorsunuz ki yönetmelikte uygun koşulların varlığı halinde çalışma sürelerinin başlangıç ve bitiş saatleri, özürlünün durumuna göre belirlenebilir diyor bunada ikna edemedim işkura gittim onlarda bizim görev alanımızda değil birşey yapamayız dedi. özürlünün çalışma saatlerini hangi kurum denetler nereye başvurmalıyım şimdiden cevabınız için teşkler bütün arkadaşlara selamlar.

Üye
    Duslerinprensi Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Çetin GÜNAÇAR
    Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    03:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

zamanında benim çalıştığım bir iş yerinde mesaiyede kalır iyi para alırdım belkide özür durumunuza göre size ayırımcılık yapılıyor yani mesaiye uygun görülmüyorsundur eğer işini iyi yapıyorsan zaten kalıp kalmaman o kadar önemli değildir... vardır bir düşünceleri.. ki ben mesaiye kalma sorunu hiç yaşamadım özür oranımda yüksek... Allah yardımcın olsun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yukarıda aktardığım Ayrımcılık maddesinin yer aldığı yönetmelik İş-Kur tarafından uygulanır. Size "bizi ilgilendirmez" diye İşkur yetkilisine bu yönetmeliği ve maddeyi anımsatın...