Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    romantic Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    04:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 senedir çalışıyor gözüktüğüm şirketten düzenli olarak asgari maaşımı alıyorum.biliyorsunuz asgari ücrete her 6 ayda zam gelmekte şirket her yıl başında zam yapıyor yalnız yılbaşından bir sonraki 6ay geçtiğinde yani temmuz aylarında zam yapılmıyor yada unutuluyor şimdiye kadar her sene temmuz aylarındaki zamları ben hatırlattım şirkete unutulmuştur bir daha olmaz diyerek düzelttiler sağolsunlar...

Ama bu kez şöyle bir durum var.şirketten baya bi çalışanı çıkardılar bunların içinde tecrübeli müdürlerde var çalışan sayısı 50 nin altına düşmüş, çıkarılan müdürlerden biriyle samimiydim ben 2 aydır zamsız alıyorum abi dedim sakın arayıp zam talep etme tavsiye etmem çünkü çalışan sayısı 50 nin altına düştü seni işten çıkartabilirler dedi korktum, sizce arayıp hakkımı aramalımıyım beni işten çıkartma hakları varmı şirketin eğer her sene zam talep etmezsem birkaç sene sonra fark büyüyecek ve bu benim emeklilik ücretimi etkileyecek diye düşünüyorum...lütfen sizin deneyimlerinize ihtiyacım var arkadaslar...

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zamda sanki 100 lira degilki ürküttüğün kurbagaya degmez ortama göre hareket et bence

Üye
    CALL OF DUTY Avatarı

Gerçek Adı
    The person you have
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlattığından anladığım,bir işte çalışıyorsun,ssk yatıyor ,artı maaş ,ama işe gitmiyorsun.

kardeş bence hiç kurcalama,aynen devam et,bu zamanda böyle bir iş bulmak çok zor , personel sayısı 50 nin altına düşerse çıkartma hakkı doğuyor,inş böyle birşeyle karşılaşmazsın...

Üye
    romantic Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    04:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şirket te çalışan kişi sayısı 50 nin altına düşünce işten çıkartıldım. yaklaşık 3 senedir bu şirketteyim asgari ücrette işe gitmeden maaş alıyordum.iş gücüm olmadıgı için raporum %60 tazminatım ne kadar olur arkadaslar sizce ihbarda alabilirmiyim işsizlik maaşı vs. gibi ilk defa başıma geliyor yol gösterirseniz sevinirim.
    En önemlisi buna benzer iş bulabilirmiyim işe gitmeden maaş alma gibi iş bulma kurumuna gitsem bulabilirmiyim ..

not: iş gücüm iyi olmadıgı için böyle yazdım tekerlekli sandelyedeyim

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ihbar ve kıdem tazminatı normalde verilir bu ince hesap şöyle diyeyim hizmet süreni kendin çıkarman lazım mesela kıdem tazminatı her yıl için 1 asgari ücret ihbar da da hafta üzernden yapılır dediğim gibi hizmet sürene bakar herşey