Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    17:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba

konuyu kısaca özetleyeyım... ben bedensel engellı tekerleklı sandalyedeyım. 2007 yılında özel bır firm atarafından işe alındım. fakat iş verenle yaptıgımız görüşmede benım işe gelmeden sigorta ve asgari ücretten maaşımın ödeneceğini söylediler. ben de bunun üzerine şirketın mimari yapısının tekerleklı sandalye kullanımına cok uygun oldugunu ve benım de evde oturmak yerıne faydalı bır bırey olmayı ıstedıgımı ve bunun ıcın şirkete gelip çalışmak istediğimi söyledim
    şirket açık oldugu takdırde benı şirkete alackalarını söylediler ve bende 1 yıl sure ile benı alacakları zamanı bekledım ve bu bır yıl sure ıcerısınde defalarca sırkete gelmek ıstedıgımı kendılerıne bıldırdım fakat bır turlu benı sırkete almadılar
    bunun üzerıne şirket tarafından bana verılen asgari ücret yetmedıgı ıcın 2008 yılında ikinci bir işe başladım.
    bu iş nıteliği ise evden gunde 4-5 saat bilgisayar basında oturarak telefonlara bakmak yanı çağrı merkezi işi. ancak part time bır iş ve ben baska bır yerde calısıyor gorunurken part tıme da baska bı yerde calısabılırım, buna engel bır durum yok ortada. nıce ınsanlar var gunduz baska gece baska bır ıste calısan...
    neyse konuyu uzatmayayım ben bu ıkıncı ısıme 2 yıl devam ettım ve 2010 yılının nısan ayında saglık sorunlarımdan dolayı ayrıldım. fakat mayıs ayında 2007 yılında işe gırdıgım fırma benı aradı ve bana sen uzun suredır bızle calısyor gozukurken baska bır yerde daha calısıyormussun, bız burda ıhtıyac sahıplerını calıstırıyoruz, bu yapmıs oldugun son derece yanlıs, bundan dolayı ısıne son verıyoruz, dıyerek son derece sacma bır nedenden dolayı ısıme son verıldı

bu durumda benım ne yapmam lazım?
    ben butun yasal haklarımı ıstıyorum tamam işe gıtmedım hıc ama gitmek ıstedım. almayan onlardı ve bu sekılde cıkarılmayı da hak etmedım ben. sonucta maddı acıdan ıhtıyacım var kı bu halde ıkıncı bı yerde daha calısıyorum.
    bana bu konuyla ılgılı yardımcı olursanız cok sevınrım
    kıdem ve ıhbar tazmınatımı nasıl alabılırım

Not: Pazartesı gunu ısten cıkarıldım bugun noter onaylı butun haklarımı ıstedıgıme daır yazı yolladım şirkete.

Yardımlarınızı ve detskelrınızı beklıyorum

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ,

işyerinin 2.işte çalışmayı yasaklayan bir yönetmeliği varmıydı?

Üye
    jawsman Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    17:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanıyorsam yoktu ama tam hatırlamıyorum buyuk olasılıkla yoktu bunu nasıl öğrenebilirim ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Resmi olarak hangi gerekçeyle işten çıkartıldın?
    Ve, eğer işveren iki gün işe gelmediğine dair tutanak tutmuşsa, sırf bu sebeple bile işten çıkartabilir... Yani, bir tazminat alman bence mümkün değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...