Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    gokhanşaffak Avatarı

    Üyelik Tarihi
    29.12-2008
    Son Giriş
    26.01-2017
    Saat
    00:19
    Mesaj
    57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merabalar,özürlü kadrosunda çalışıyorum ve bi ameliyat olucam 1 2 ay rapor almam söz konusu
    korkum işten çıkarılma...
    'Raporluyken işten atılır mıyım? haklarım neler?
    beni aydınlatabilir misiniz?

    teşekkürler

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.873
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Hayır, raporlu olduğunuz süreye istinaden işinize son verilemez. Verilirse, hakkınızı ararsınız...
    4857 sayılı iş kanununda 17-25 arasındaki maddeler bu konuyu düzenler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  3. #3
    Üye
    gokhanşaffak Avatarı

    Üyelik Tarihi
    29.12-2008
    Son Giriş
    26.01-2017
    Saat
    00:19
    Mesaj
    57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    teşekkür ederim aydınlattığınız için çok saolun...

  4. #4
    Üye
    Levent54 Avatarı

    Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Üyelik Tarihi
    19.03-2008
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    487
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    İş kanunu açısından özürlü özürsüz farkı yani farklı uygulama yoktur. Yani rapor alma işten çıkarma sebebi özürlüde olsan özürsüzde olsan fark etmez. Teki raporun süreklilik arz etmezze. Ederse kurum sağlık kuruluna sevk eder ve rapor sebebin çalışmana engelse gereken işlemi yapar. Yani tazminatını öder işten çikartabilir. Buda aylar süren raporlar için geçerlidir.

  5. #5
    Üye
    hakandogualp Avatarı

    Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Üyelik Tarihi
    25.11-2005
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Mesaj
    550
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    peki 25.maddenin 1-a alt bendinde bildirim süresi+6 hafta sonra işveren fesh edebilir diyor yanlışmıdır?

    İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı
    MADDE 25. - Süresi belirli olsun veya olmasın işveren, aşağıda yazılı hallerde iş sözleşmesini sürenin bitiminden önce veya bildirim süresini beklemeksizin feshedebilir:
    I- Sağlık sebepleri:
    a) İşçinin kendi kastından veya derli toplu olmayan yaşayışından yahut içkiye düşkünlüğünden doğacak bir hastalığa veya sakatlığa uğraması halinde, bu sebeple doğacak devamsızlığın ardı ardına üç iş günü veya bir ayda beş iş gününden fazla sürmesi.
    b) İşçinin tutulduğu hastalığın tedavi edilemeyecek nitelikte olduğu ve işyerinde çalışmasında sakınca bulunduğunun Sağlık Kurulunca saptanması durumunda.
    (a) alt bendinde sayılan sebepler dışında işçinin hastalık, kaza, doğum ve gebelik gibi hallerde işveren için iş sözleşmesini bildirimsiz fesih hakkı; belirtilen hallerin işçinin işyerindeki çalışma süresine göre 17 nci maddedeki bildirim sürelerini altı hafta aşmasından sonra doğar. Doğum ve gebelik hallerinde bu süre 74 üncü maddedeki sürenin bitiminde başlar. Ancak işçinin iş sözleşmesinin askıda kalması nedeniyle işine gidemediği süreler için ücret işlemez.

  6. #6
    Üye
    EFSANE_52 Avatarı

    Gerçek Adı
    Yusuf
    Üyelik Tarihi
    29.07-2009
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    315
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşım.
    Maaşını alamazsın.
    Sigıortadan alırsın ancak paranı.
    Tabi bodro tam işliyorsa.

  7. #7
    Üye
    Levent54 Avatarı

    Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Üyelik Tarihi
    19.03-2008
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    487
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yukarıda belirttiğim gibi uzun süreli raporlar için bu durum geçerli senin sorun 1-2 aylık raporlar için
    Tazminat ödemesi konusu birazda vicdanlara kalmış görünüyor ama siz 1-2 ay rapor için bir sıkıntı yaşamassınız.

  8. #8
    Üye
    gokhanşaffak Avatarı

    Üyelik Tarihi
    29.12-2008
    Son Giriş
    26.01-2017
    Saat
    00:19
    Mesaj
    57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    teşekkürler aydınlattığınız için=)

    teşekkürler..

  9. #9
    Üye
    kunta Avatarı

    Üyelik Tarihi
    01.05-2008
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Mesaj
    1.236
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    10 yyılını doldurmayan memurlarda aynı hastalıktan 6 ay farklı hastalıklardan 2 sene ye kadar heyet raporu alabilme süresi vardır