Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, kamuda ve engelli kadrosunda olup da lojmana çıkan personel için, Lojman ücreti ve yakacak harçlarında herhangi bir indirim söz konusu mudur.

Bu konuda tecrübesi olan var mı?
    Kamu personeli memur ve kamu personeli işçiler için durum aynı mı?
    Bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

Lojman talebinde bulundum ve tayinlerle Haziran ayı içerisinde yerleşmeyi düşünüyorum fakat norml kiradan hiçbir farkı yok ücretlerin. Elektrik, su telefon gibi Lojmanda da yasal bir hakkımız var mı acaba, Teşekkürler...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Engelli kadrosnda bulunan kişilere lojman kira bedelinde veya lojman verilmesinde Kamu Konutları Yönetmeliği dahilinde hiç bir ayrıcalık mevcut değildir.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler...

Üye
    ardakant Avatarı

Son Giriş
    27.05-2010
    Saat
    15:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlar;

Biliyorum, bir çok arkadaşımızın daha ciddi ve öncelikli sorunları varken, böyle bir başlıkla karşınıza çıkıyor olmam ya da olmamız, hoş karşılanmayabilir. Ancak "herkesin derdi kendi için önceliklidir." fikriyle ilintili olarak, Kamuda çalışan kişilere lojman tahsisinde ve süresinde "pozitif ayrım" talebimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bilen bilir; kamu lojmanlarında 3 ayrı tahsis söz konusu: 1- Görev tahsisli 2- Makam Tahsisli ve son olarak da 3- Sıra Tahsisli.

Görev ve makam tahsisli olanlar, süresiz ve özel koşullara tabi. Ve ben 20 yıldır aynı lojmanda oturan Şube Müdürleri tanıyorum. Sıra tahsisli olanlarsa, bir takım şartların karşılığı olan puanlama esasına göre seçilmiş ve 5 yıllık süreyle sınırlı.

Kamu Lojmanları genel olarak; ya iş yerlerine yakın mesafede ya da, lojman ve iş yeri arasında servis imkânı fazla olan bölgelerdedir.

Malumunuz olduğu üzere 2003 yılında yayınlanmış Kamuda Çalışan Özürlüler ile ilgili Başbakanlık Genelgesinde; "kamuda çalışan engellilerin iş ve işlerini yapmada, her türlü öncelik ve ayrımcılık idarece sağlanır." hükmü gereği, lojmanların, engelli çalışanlara tahsisi ve süresinde bazı kolaylıklar sağlanabilir.

Şahsi olarak, geçen yıl çeşitli memur sendikalarına, Hükümetle yapılan toplu görüşmeler öncesinde, bu hususun da gündeme getirilmesi yönündeki talebim, olumlu karşılanmış olmasına karşın, herhangi bir gelişme olmamıştır.

Şimdi bu platformda, kamuda çalışan arkadaşlarla birlikte, bu talebi daha yüksek sesle dile getirebilirsek, yol alabileceğimiz kanaatindeyim.

Talep şöyle olabilir:Kamuda çalışan engelli personele, kamu lojmanlarının tahsisi konusunda öncelik sağlanması (en azından giriş veya birinci katların tahsisi) ve kamu lojmanlarından yararlanma sürelerinin engelliler lehine artırılması (örneğin 5 yıl + 5 yıl gibi) konularını şahsınızın vereceği destekle ülke gündemine ve toplu görüşme konularına dahil edilmesini talep ediyorum.

şeklindeki taleplerimizi özellikle memur sendikaları ve çalışma hayatı konularında yazı yazan gazetecilere aktarır isek, sonuç alabiliriz gibime geliyor.

Ne dersiniz arkadaşlar? Var mısınız?

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili ardakant,
    bir kamu çalışanı olarak her türlü eyleminizde yanınızda aktif olarak yer almak isterim. Biz engellilerin yüzlerce sorunlarından sadece birtanesidir bu.

Benim lojman alma ve süresinde bir problemim yok ama yakacak ve kira bedelleri normal bir daire kirasını geçtiği için, bizlere sağlanan herhangi bir kolaylığın olup olmadığını öğrenmek istedim...

Üye
    ardakant Avatarı

Son Giriş
    27.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anırım İstanbuldasınız.
    Kira ile Lojman ödentisi arasında ciddi fark olduğunu sanıyorum. Yakıt ve diğer giderler konusu ise devletten bağımsız sanırım.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer binanın yönetimi varsa bağımsız oluyor evet, ama yönetim yoksa bu işler çalıştığımız kuruma kalıyor. BEnim çıkmak istediğim lojmanın kendi yönetimi mevcut. Ayrıca iş yerime yürüyerek 15 dakika, benim yürümemle yarım saat uzakta bulunuyor lojmanlar. İstanbul dışındayım fakat her haftasonu İstanbuldayım.
    İlginize teşekkürler...

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erkan lojmanda öncelik istem yaparken rapor fotokopini ekle dilekçende bildir öncelik yanlızca bu konuda var diğer şartlar aynı arkadaşım

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım teşekkürler. Haziranda kesin çıkacağım zaten, öyle bir sorunum yok. Sadece Kira ve yakıt bedelleri çok yüksek ve hiçbir farkı yok diğer kira dairelerden. Lojman deyince biraz uygun sanır insan değil mi. Ayrıca yakıt da 12 ay ne zormuş geçinmek

Üye
    ardakant Avatarı

Son Giriş
    27.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi bu platformda, kamuda çalışan arkadaşlarla birlikte, bu talebi daha yüksek sesle dile getirebilirsek, yol alabileceğimiz kanaatindeyim. Taleplerimizi özellikle memur sendikaları ve çalışma hayatı konularında yazı yazan gazetecilere aktarır isek, sonuç alabiliriz gibime geliyor.

Ne dersiniz arkadaşlar? Var mısınız?

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yeni anayasa da zaten bu tarz iyileştirmeler var kabul edilirse tabiki

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ticet77; ne gibi biraz bahseder misin, yada alıntı yapar mısın ?

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçenlerde bir sitede okudum linki hatırlamıyorum engelliler ve yaşlılara ayrıcalık tanınacak ve buda eşitlik ilkkesine aykırı sayılmayacak engellilerrin her türlü sosyal ve ekonomik eşitliğe sahip olması için öncelik tanınacak diye hatırladığım

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Yok böyle birşey, destek için halkı kandırıyor oyları toplayıp sonra da elindeki haklarını da alıyorlar. Bugün hastaneye gittiğimde şok olduğum gibi.... Raporlar artık ücretli olmuş....

Üye
    ardakant Avatarı

Son Giriş
    27.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bildiğim kadarıyla, engelliliğin için alacağın raporlar ücretsiz... Ama özel bir şey için rapor alacaksan ücretini ödüyorsun. Mesela silah ruhsatı gibi..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon