Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba iyi günler.
    özürlü kadroda çalıştığım şirket devrettti özürlü alımı düşünmüyorum dedi. Beni almadılar. Ama 37 işçi var hala özürsüz. Buna ceza yok mu.
    Ben şuan işsizim. Nasıl şikayet edicem.

Saygılarımla..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

İşveren tazminatınızı vs. ödeyip işinize son verebilir yasal olarak.

Ve sakat statüsünde personel çalıştırma yükümlülüğü sadece 50 ve üzerinde personel çalıştıran işyerleri için zorunludur. 37 personeli varsa, burada da şikayete konu edilebilecek yasaya aykırı bir durum yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

teşekkür edrim....

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşyerinin devri veya başkasına intikali halinde iş akdiniz aynen devam eder. 37 kişi yerine "ben bundan böyle 30 kişiyle derse" o zaman sizin bütün haklarınızı vererek çıkartabilir. Özürlü çalışması ve oranlar şimdilik göstermelik. Çünkü öyle olmasaydı sgk "sayın işveren sen şu kadar kişi istihdam ediyorsun şu tanede özürlü istihdam edeceksin, bu yasal zorunluluk"derdi. Yani dostlar mezuatta görsün hesabı.

Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

haklısın makri

Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ben şuan işşizim. 4113 gün bağkurum var. 430 gün ssk ile şuan ssklıyım. şu an boşum. vergi indirimim var.
    97 de temmuz 15 inde bağkura başlangıcım var. Ama kpss 2008 de 60 aldım. memuru bekliyorum ama olmuyor.
    özürlü kpss 1 puan yazıyor. nasıl oluyor bu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Memet bey son mesajınızdaki soruyu anlamadım?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bülent bey.ben %52 işitme engelliyim.iş için iş bulamıyorum.ben 2008 de 12 basamaktan bağkuru terk ettim.sonrs sskya geçtim 1 ay önce şirket devretti beni çıkardı ve şuan iş arıyorum yoksa emeklyimi bekleyelim.kpss ye girdim hala cevap yok.yani haber veriyim dedim.saygılarımla....

Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bülent bey şu anda prim yeterli görünse özürlü maaş alınırmı yani 2022 yi özürlü maaşı.kesinlikle olmaz değilmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bağkur'dan emekli olabilmek için sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda işgücü kaybı oranı alacağınız önemli:
    % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün,
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    primle emekli edilirler.

SSK statüsünde emekli olabilmek için ise 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün prim gerekli.
    Bu şartlar oluşmadan emekli olmanız mümkün değil maalesef.

Not: Son 2520 gün primin fazlası hangi kuruma ytmış ise oradan emekli oluunur.

2022 aylığı ise apayrı bir şeydir. Hiç bir gelir ve sosyal güvencesi olmayıp %40 ve üzeri raporu bulunan kişilere bağlanır. Bu şartlar varsa yaşadığınız yerdeki kaymakamlığa başvuru yapmanız gerek. Buı konuyla ilgili sorular için: 2022 forumu

Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

peki bülent bey 12 basamktan bağkuru terkettim.450 gün ssk agari ücretten ödeniyorum.şuan ssk 16000 tl toplam.hangisi maaş yüksek olur yani bağkurmu.ama %52 özürlüyüm en erken bağkur emekli yapıyor.yoksa ssk mı daha çok maaş verir.aktarırsam yani 1260 ssk gün doldurusam iyi olurmu sence?saygılarımla bülent bey..

Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

iyi akşamlar bülent bey.ben bugun özür oranı yukseltirdim.özür oranı %62 oldu.bağkur 15 sene emekli yapıyor.ssk 16 yıl 4 ay yapıyor.sence bağkur emekli avantajmı?peki bağkur maaşı düşük olurmu?saygılarımla bülent bey....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Sanırım ben olsam SSK'dan emekli olmayı tercih ederdim... Tabii defterdarlıktan vergi indirim hakkı elde etme şartı da var o zaman: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Üye
    memet solak Avatarı

Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    peki teşekkür ederim bülent abi...

Başlığın Etiketleri