Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nadir__ Avatarı

Gerçek Adı
    nadir
    Son Giriş
    21.03-2011
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler ben kaza geçirdiğim şirkette hala çalışmaktayım,daha öncede bahsettiğim gibi %15 iş küçü kaybından dolayı aylığım var.
    Şimdi ben işden atıldığımda işsizlik maaşı alamıyacağımı öğrendim acaba alabirmiyim.2004 yılında itibaren sigortalı çalışıyorum.İş yerinden aldığım maaşımdanda her ay işsizlik sikortasına para kesiliyor.Şİmdiden yardımlarınız için teşekkürler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşsizlik aylığı alırsınız.

Hizmet akdinin feshinden önceki 120 günü sürekli olmak üzere, son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile prim ödemiş olup da kendi istek ve kusurları dışında işsiz kalan kişiler işsizlik ödeneğinden yararlanır.
    İşveren bir çalışanın işine son verdiğinde üç nüsha halinde İşten Ayrılma Bildirgesi hazırlamak, birini İş-Kur'a göndermek, birini işine son verilen kişiye vermek ve birini de kendi arşivinde saklamakla yükümlüdür. İşine son verilen kişi 30 gün içinde işsizlik ödeneği almak için bu belgeyle birlikte İş-Kur'a başvurmalıdır.

Son 3 yıl içerisinde; 600 gün prim ödemiş olanlara 180 gün, 900 gün prim ödemiş olanlara 240 gün, 1080 gün ve daha fazla prim ödemiş olanlara 300 gün işsizlik aylığı ödenir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...