Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özürlü memur alım sınavlarıyla işe giren engelli insanlar,sınav şartlarını sınava girdikleri anda taşıyorlarsa sorun olmaz,çünkü ortada gerçek dışı bir beyan yoktur.

sizin durumunuz ise,sınava girdiğinizde ve göreve başladığınızda engeliniz mevcut ama sonradan yapılan bir tedaviyle sağlığınıza kavuşmuşsunuz.

Kısacası görevinize devam edersiniz,siz talep etmezseniz bu durumunuz devam edecektir ancak kalben müsterih değilim diyorsanız size yapılacak tek şey normal kadroda devam etmek.

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok emin olmak lazım sıkıntı doğurur.
    insana sorarla özürlü kadrosuna özürlü raporu olanlar girer sende sağlam olduğunu ispat etmeye çalışıyorsun sahtecilik yapıp sınava girdin diye tutturursalar
    kazanılmış hak diye bir şey olmaz kapı dışarı koyarlar.
    bunun yaşanmış örnekleri var boş ver işindende olabilirsin, vatandaş beyın kanaması geçırdı doktorlar düzelmez dedi emekli edildi normaldede düzelmezdi ama allahın hikmeti üç sene sonra hasta düzeldı yınede rahatsizliği var ama kendini taşıyabiliyor emekli maaşı az gelince ben işe dönmek istiyorum dedi müracat etti bu sefer sen sağlamsın emekli olmasaydın günün dolunca emekli maaşı alabilirsin işçi olduğu içinde işede dönemedi şimdi emekliliğini beklıyor.maaşda gitti.

Üye
    malkocoglu22 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2011
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bunu suanda yapamıyoruz tabbı asaret tasdık olduktan sonra oluyor saglam memur sakat olunca ozurluye gectıgı gıbı ozurlude saglama gecıyor aday memurluk kalkınca cunku vergı ındırımını vergı daıresı kabul etmıytor faydası yok ıse gırdıgımde sakattım ama o ortadan kalktı ısten cıkma dıye bırsey yok ben teynım kolay cıkar dıye yapıyorum bay cin o belgelerı beklıyorum

Üye
    malkocoglu22 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2011
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ardaslar asaret tastık olunca yapacagım ıse zarar gekmıyornus bay cın o belgelerı beklıyorum

----------

arkadaslar benım kurumum beledıye ısten cıkarmazlar ben duz kadroya gecıp benım yerıme ozurlu kadrosu baskasına verılecek kadro bosaldıgı ıcın sınav olmadan yedek kazanana verılecek

Üye
    Fatih Aslan Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:37
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

hayırlısı hakkında

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benzer bir konuyu ben de düşünüyordum, aslında çoğu lisans mezunu engelli düşünüyor. Özürlü kadrosundan işe girdim ancak düz memur olarak çalışmak istemiyordum, kpss a ya gireyim dedim, çok düşündüm araştırdım, evet engelliler de kpss a ya girebiliyorlar ancak sıkıntı şurada sen devletin açtığı engelli kadrosundan işe girdin, tekrar normal bir kadroyu kazanır ve atanırsan, adama demezler mi sen madem normal kadroyu kazanıp atanabiliyordun, engelli kadrosunu neden işgal ettin diye. Bu husus derin bir husus ve sadece engelli kpss yi kazanır ve atanır ile alakalı olduğunu düşünmüyorum hatta hiç bir engelliye engelli kadrosu dışında bir kadrodan memuriyete girmeyi de önermiyorum. Nokta (.)

Üye
    ekonomist79 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ekonomist79;

Yanlışım varmış, engelli olarak memuriyete başlayan kişi sonradan kpss ile yeniden atansa dahi engelli sayılıyor yani engelli hakları sabit kalıyor, fakat engelli olarak işe başlamamak sakıncalı, sonradan normal kadrodan engelli kadrosuna geçiliyor mu bilmiyorum.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

valla kardeş hiç kıpırdama derim ben çünkü hem iş yükün artar hem vergin fazla kesilir vergi indirimi alamazsın hem de emeklilikte sıkıntı yaşarsın

Üye
    ucrun Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar, konu açılalı bayağı olmuş ama benim de kafamı bu konu kurcalıyor. çünkü benim süreli rapor dolduktan sonra ya yenileyemezsem diyorum.

657'de memurun işine son verilmesinde; Devlet memurluğuna alınma şartlarından biri olmadığı anlaşılan veya daha sonra kaybedenlerin memuriyetine son verilir" diye bir hüküm bulunmakta.
    Dolayısı ile engelli bir memurun işe alınma şartlarından biri de % 40 veya üzerinde bir engelinin bulunması. Sonuçta iyileşen ve raporunu yenileyemeyen birine bu madde işine son verilme yolunu açar mı? Yoksa sen iyileşmişsin deyip sağlam kadroya mı yerleştirirler?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Onemli olan memuriyete girmek girdikten sonra zaten engelli memur degil sadece memursun.O bi yafta degil bence sacma.Gecmis olsun.

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    16

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ne farkecek ki. memur olarak başladıktan sonra kim engelli kim değil soran yok. işini yaparsan heryer paris.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12