Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HALİLCE Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul/pendik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tüm arkadaşlara slm

ben 1/1/1996 yılında özel sektörde işe başladım
    23/10/2009 da beni kiriz nedeniyle işten çıkardılar. 1750 net maaş alıyordum

şimdi benim ne kadar tazminat almam gerekiyor ve daha başka haklarım nedir ?

bilen arkadaşlar yardımcı olursa minnettar kalırım. bu benim ilk işimdi ve ilk atılışım hiç tecrübem yok bu konuda

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

brüt maaş üzerinde kıdem tazminat hakkınız var..

çalıştığınız yıl x en son ayki brüt maaş

ayrıca işten çıkartılacağınız size yazılı olarak daha önceden bildirilmediyse ihbar tazminatı alma hakkınızda var..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Ayrıca işsizlik ödeneği için işkur'a başvurabilirsiniz:
    NE KADAR SÜRE İLE İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ÖDENECEKTİR?
    İşsizlik ödeneği alabilmek için dört temel koşul öngörülmüştür.
    1) Hizmet akdinin sona erdiği tarihten önceki son 3 yıl içinde en az 600 gün sigortalı olarak prim ödenmiş olması,
    2) İş akdinin feshedildiği tarihten geriye doğru sürekli 120 gün prim ödenmiş olması,
    3) Hizmet akdinin, İşsizlik Sigortası Kanununun 51’inci maddesinde sayılan hallerden birisine dayalı olarak sona ermiş olması,
    4) Sigortalı işsizin, İşten Ayrılma Bildirgesini işten ayrıldığı tarihten itibaren 30 gün içinde İŞKUR’un ilgili birimine doğrudan veya elektronik ortamda başvurması,

Yukarıda öngörülen şartları taşıyanlardan;
    ü 600 gün prim ödemiş olanlara 180 gün,
    ü 900 gün prim ödemiş olanlara 240 gün,
    ü 1080 gün ve daha fazla prim ödemiş olanlara 300 gün,
    süre ile işsizlik ödeneği ödenecektir.

Sigortalı işsizler, işsizlik ödeneğinden yararlanma süresini doldurmadan tekrar işe girer ve işsizlik ödeneğinden yararlanmak için Kanunun öngördüğü şartları yerine getiremeden yeniden işsiz kalırlarsa, daha önce hak ettikleri sürelerini dolduruncaya kadar bu haktan yararlanmaya devam edeceklerdir.
    İşsizlik ödeneğinden yararlanmak için Kanunun öngördüğü şartları yerine getirmek suretiyle yeniden işsiz kalırlarsa, sadece bu yeni hak sahipliğinden doğan süre kadar işsizlik ödeneği alacaklardır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    HALİLCE Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/pendik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bana rakamsal degerler verirseniz daha yaralı olur diye düşünüyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

96'dan beri aynı işyerinde çalışıyorsan: 13 yıl oldu desek: 13 x bugünkü brüt maaşın. Yaklaşık 27 bin tl olur.
    En az 2 ay önceden işten çıkartılacağın bildirilmemişse, yaklaşık 4 bin tl de ihbar tazminatı
    Toplamda 30 bin tl kılçıksız cebine kalır. Buradan site kullanımı için bana aktaracağın 5 bini düşersek, sana kalır 25 bin. Sen 25 bin ben 5 bin, adil olmadığı için, bi on bin daha yollarsın bana. Kardeş oluruz

Kıdem ve İhbar Tazminatı Hesaplaması için buraya tıklayabilirsin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok komiksin abi yaaa.

bu arada halil abi hayrlısı ile inşallah daha iyi bir yere girersin. krizden etkilenen firmanı merak ettim. adı neydi..

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok adil bir paylaşım oldu bülent bey sizi tebrik ederim

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa abi yerlerle yattım qülmekten. hasta hasta beni qüldürdün ya nasıl bir cevaptır o ya

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ilk yol gösteren ben olmuştum..benim payıda unutma..ama ben oturanboğa kadar gaddar değilim 1.000 tl kafi bana

Üye
    yengec18 Avatarı

Son Giriş
    05.03-2012
    Saat
    16:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Halilce,

Öncelikle çok üzüldüğümü bildirmek isterim,inşallah daha güzel bir iş bulursun temenni ederim.

Net ücretini yazmışsın kıdem tazminatında brüt ücretin önemli ama brüt ücretin 2.365,16 TL yi geçiyorsa kıdem tazminatı tavanı 2.365,16 olduğu için, 2.365,16*13,9=32.875,72 TL gibi bir miktar kıdem tazminatı alırsınız.İhbar tazminatınıza gelince 3 yılı geçtiği için 8 hafta olarak ödenir.İşveren size çıkışınızı 8 hafta önce bildirdi ise hiç ihbar tazminatı alamazsınız tabi bu süre zarfında size yeni iş aramak için gerekli izinleri vermek zorunda idi.

Üye
    Hasankaraman Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan karaman
    Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana sorarsan iş mahkemesine işe iade davası aç kırizi bahane edipte işçi çıkaramazlar ve bu rakkamlara dışarda iş bulmak zor benim görüşüm firma kapanmadıysa çalışan sayısında çok büyük bir deyişim olmadıysa işe iade davası aç

Üye
    HALİLCE Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/pendik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagol çelik kardeş firma dumankaya

----------
    hasankaraman;
    tamam da hasan kardeş nerde zorla çalışabilirmisin kötülük yaparlar kırız bahane

----------
    Arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkürler bülent bey sizinde canınız sagolsun

Üye
    lütfis Avatarı

Gerçek Adı
    lütfiye
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/üçyol
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işsizlik maaşında üst sınır 551 lira malesef, bende aynı maaşla işten çıkarıldım. Bağlanan maaş 551 lira neden böle oldu diye sordum, işkurda enüst ödenen bu dediler 10 ay alırsın bu parayı dedi memur iş bulunca kesilcekmiş. Ben bu arada emekli olmaya çalışıyorum inşallah olur. Zaman geçirmeden muhasebeden evrak alıp işkura başvur 1 ay içinde başvurmazsan alamıcan işsizlik parası filan. inşallah hemen iş bulursun .Bu arada aklında olsun senin yapacağın işe senin vasfında eleman alırlarsa eğer özür raporun varsa ve iş mahkemesine dava açarsan 9 aylık brütmaaşını ayrıca iş yerin sana ödemek zorundamış muhasebeci bi arkadaş söledi bu sadece özürlü kadrosu için geçerli dedi nederece doğru bilmiyorum.Araştırmak lazım iyi geceler.

Üye
    isoduzce Avatarı

Son Giriş
    19.04-2012
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Halil kardeş bende özel bir firmada 1997 yılından beri 1995 tl net maaşla çalışıyordum.18 eylül 2009 da işveren iş akdimi fesh etti çok rapor aldığımdanmış! ben işverene dilekçe vermiştim çalıştığım yerde sağlığım daha çok bozuluyor diye onlarda sana daha müsait bir iş yok dediler (yalan) karşılıklı olarak anlaşarak kıdem,ihbar ne varsa aldım çıktım.şubatta emekli olacağım inşaallah. Daha fazla onlara mudana etmedim paşa gibi işsizlikde alıyom.sanada şunu söyliyebilirim aldığım kıdem ve ihpar 32.000 tl tuttu.kendine pay biç:d

Üye
    HALİLCE Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/pendik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın iso emekli olucam demişsin ben olmak istiyorum.verdigin bilgi için öncelikle teşekkürler 1996 dan 23/9/2009 kadar sigortam full ödendi şimdi işşsizim %60 vergi indirimim var buna göre kanuni 16 sene 4 ay çalışakmışım yani yaklaşık 2.5 sene var buna göre en kısa şekilde nasıl emekli olurum hani çalışamaz raporu alsam hemen emekli olurmuyum maaşım düşük olurmu bizlere ne gibi zararı olur.ilgili diger arkaşlarında ilgisine şimdiden teşekkürlet

----------

Sayın lütfiş sagol ilginden dolayı ben en kısa nasıl emekli olabilirim formda kısa bilgilerimi yazdım

Sayfa 1 / 2 12 SonSon