Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmetin Avatarı

Son Giriş
    18.12-2009
    Saat
    19:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben akdeniz anemisi bir öğretmenim. van ilinde görev yapmaktayım. yalniz van ilinde tedavim tam olarak yapılamamaktadır.
    benim doğuştan tedavi olduğum izmir iline özür durumundan tayin istedim.. fakat tayinimin yapılamayacağı kanusunda cevap geldi
    ne yapmam gerekiyor

yardım ederseniz sevinirim?

Üye
    -Gravity- Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    10

Arkadaşım Allah yardımcın olsun. Benimde merak ettiğim bir konu.
    Bende siverek te öğretmenim.
    Verilen cevapları takip edeceğim.

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporunuzu ibraz ettiniz mi? izmir'de tedavinizin olması gerektiği konusunda bilgi ve belge sundunuz mu? aslında kanun bunu emrediyor. memur sağlık özrü nedeniyle tedavisini sürdürdüğü yere belgelerini ibraz etmesi şartıyla atanır şeklinde bir madde var. bence üzerinde durun. kesinlikle olması gerek.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ahmetin;

Öncelikle çok geçmiş olsun Allah şifa versin.

Şuan görev yaptığın il sınırları içerisinde eğer senin hastalığını rahatsızlığını tedavi edecek herhangi bir sağlık kuruluşu varsa Sağlık Özründen tayin istemen olumsuz sonuçlanır. Sana verilecek cevap ;
    Şuan bulunduğun il sınırları içerisinde senin bu rahatsızlığının tedavisi mümkündür olacaktır.

Ama Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini inceleyin ve yapılan açıklamalar doğrultusunda istenen belgeleri temin edebilirseniz belki tayin isteğiniz olumlu sonuçlanabilir.

MEVZUAT
    Memurun İsteği Üzerine Yapılabilecek Yer Değiştirmeler
    Madde 12 - Aşağıda belirtilen özürlerin belgelendirilmesi halinde, bölgelerdeki ve/veya hizmet alanlarındaki zorunlu çalışma süreleri tamamlanmadan memurun isteği üzerine yer değiştirme suretiyle atama yapılabilir:
    A Özür Grubu: Sağlık Durumu,
    B Özür Grubu: Eş Durumu,
    Bu özür gruplarında, yukarıda belirtilen öncelik sırası esas alınır.

Sağlık Durumunun Belgelendirilmesi
    Madde 13 - A) Özür grubuna dayanarak memurun yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için; kendisinin veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu kimselerden birinin bulunduğu yerde kalmasının sağlık durumunu tehlikeye koyacağı, "Devlet Memurlarının Tedavi Yardımı ve Cenaze Giderleri Yönetmeliği"ne göre tam teşekküllü Devlet Hastahanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi gerekir. Bu özür grubuna dayanarak yerleri değiştirilenler her yıl (4) Ocak ayında alacakları aynı nitelikteki sağlık kurulu raporu ile durumun devam ettiğini belgelendirirler. Gerekli sağlık şartlarını kazandıkları resmi sağlık kurullarınca tesbit edilenler, ayrıldıkları hizmet bölgesindeki eksik hizmetlerini tamamlamak zorundadırlar.

Üye
    ahmetin Avatarı

Son Giriş
    18.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

izmirde tedavi olduğuma dairde raporum var şimdi ne yapmam gerekiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Mealen şu şekilde bir sağlık kurulu raporu çıkarttırmanız gerek tam teşekküllü bir devlet hastanesinden:
    ... kişinin Van ilinde kalmasının sağlık durumunu tehlikeye koyacağı, tedavisinin sürdürülebilmesi için sürekli (..... Hastanesi'nde) tedavi gördüğü İzmir ilinde yaşamasının gerektiğine oy birliğiyle karar verilmitir.
    Buna ek olarak İzmir'de sürekli tedavi gördüğünüz hastaneden de bu tedaviye dair bilgi ve belgelerin eklenmesi gerek raporla birlikte kuruma vereceğiniz dilekçeye.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmetin Avatarı

Son Giriş
    18.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

van ilinden rapor aldım tedavi olamıyor diye fakat raporda izmir ege ünv diye bir ibare geçmiyo vandaki doktorlar hastane ve il adı yazmamız yasaktır diye söylüyolar.hastalık için gerekli işlemlerin yapıılabildiği bir merkez şeklinde yazıyo.birde benim 1 senemin dolması gerekmekteymiş bu doğrumudur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

O halde bir de izmir'den rapor alın bence. İzmir'de sürekli tedavi olduğunuz hastane de, "bu kişinin tedavisi hastanemizde yapılmaktadır" gibi bir rapor verebilir diye düşünüyorum.

1 senenin dolmasına dair detayı bilmiyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmetin Avatarı

Son Giriş
    18.12-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben özürlü olarak meb de memur kadrosunda işe başladım.daha sonra pamukkale üniversi sosyal bilgiler öğretmenliğinden mezun oldum.kurum içi başvuru yaparak öğretmenliğe başvurdum.benden öğretmenlik yapabilir raporu istediler bende denizli devlet hast.hastalığımın yazdığı fakat heryerde öğretmenlik yapabilir diye rapor aldım.daha sonra van iline öğretmen olarak atandım.van ilinde tedavim yapılamadığı için sağlık özründen ağustosta tayin istedim fakat sen sağlıklısın diye tayin olamazsın dediler.benim 2010 şubat ayında sağlık özründen tayinimin yapılması için ne yapmam gerekmektedir.
    talasemi majör(akdeniz anemisi)hastasıyım.21 günde 2 ünite kan almak zorundayım.vanda kan bulamıyorum ve gerekli tahlillerimde yapılamıyor.yardım ederseniz sevinirim

van ilinde tedavi olamadığıma dair raporları aldım.
    van ilinde göreve başlama tarihim 14.01.2009

bana yardımcı olursanız sevinirim ben zaten özürlü kadrosuyla memurluğa girmiştim.yardım