Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozlu.serdar Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Özlü
    Son Giriş
    15.10-2014
    Saat
    01:04
    Yaşadığı Yer
    Ayaş/ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Akademik kariyer yapan engellilerin isimlerini yazar mısınız?

Engelli yakınları veya tanıdıklarının mesajlarını bekliyoruzzz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Kolsuz Agop lakaplı Prof. Dr. Agop Kotoğyan var ilk aklıma gelen. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde hocaydı uzun yıllar.
    Aklıma geldikçe yazacağım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ozlu.serdar Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Özlü
    Son Giriş
    15.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ayaş/ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Büyüksün Bülent Abi......

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bilindiği gibi kamuda engelli çalıştırma zorunluluğu var .ve %4 civarında da bir oranı varbilindiği gibi üniversitelerde kamuya giriyor ve ben üniversitelerin personel alımlarında sadece akademik personel dışında memur vs aldığını görüyorum ve kendim de bir engelli yüksek lisans öğrencisi olarak bu oran neden akademik personel alımlarında uygulanmadığını merak ediyorum.ve bunun bizim yasal hakkımız olduğunu düşünmekteyim.
    Yine aynı şekilde engelliler bilim yapmaya teşvik için yüksek lisans ve doktora öğrencisi alınırkende böyle bir oran olması gerekir diye düşünüyorum .ben şanslıydım hadi girdim yüksek lisansa ama burada da böyle bir kontenjkan verilmeli.
    Sonuçta yüksek lisans ve doktorada amaç aynı %90 akademisyen olmak orada ise bizim istihdam oranımız uygulanmıyor
    bunlara göre bu durumun düzeltilmesi için hangi yol ve yöntemleri izleyebilirim nerelere başvurmalıtyım aydınlatırsanız seviinrim benimle aynı yolda yürümek isteyen var mı varsa birlikten kuvvet doğar bilesiniz ))

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evt arkadaşlar bir üstteki msj için düşüncelerinz nelrdir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Başvuracaksınız, sakatlık öne sürülerek reddedilirse dava açacaksınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ozlu.serdar Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Özlü
    Son Giriş
    15.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ayaş/ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara Üniversitesi personel işleri daire başkanlığıyla ilgili rektör yardımcısıyla bir görüşmemde, engelli olmanın akademik kariyerde engeli olmaz. diyerek cevap verdi.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Engelli olmak,akedemik kariyer yapmaya elbette mani değil ama engel mani.Çünkü üniversitelerin mimari yapısı bizler için elverişsiz.

Bir ara iyiden iyiye düşündüm y.lisan,dr.,.... ama üniversitelerin mimari yapısı hep gözümü korkuttu.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

akademik kariyer icin engelli kontenjani istegi bana biraz acaip geliyor kusura bakmayiniz
    yapanlar cok
    beyninin bileginin hakkiyle girenlere kimse git seni almam diyemez
    ayrica akademisyenlik iyi sorumluluk ister bilgi birikimi tahsil ister
    meydan hakedenin

Üye
    pexas Avatarı

Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ultraslan arkadaşıma katılıyorum. madem üniversite sınavlarında engelli kontenjanı var. yükseklisans,doktora sınavlarında olmamasının sebebi ne?
    yök tarafından açılan akademik kadrolarında engelli kontenjanı yok. ultraslan bunun için yapabileceğim bir şey varsa size her zaman estek verebilirim.

Üye
    selenang Avatarı

Gerçek Adı
    sevda
    Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    bursa -manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olanlar neden akedemik kariyer yapamasın ki? ben engelli değilim ve daha fakülteyi bitirmedim ama elimden geldiğince sizi destekliyorum

Üye
    matematik Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önce eşitlik istiyoruz.Sonra yetmiyor ayrıcalık istiyoruz.
    Yok öyle bir dünya.
    Her konuda olması gerektiği gibi eğitim alanında da eşitlik olmalı.Öyle haricen kontenjan vs olması saçma olur.
    Hani şey gibi " ben yürüyemiyorum.O yüzden de salağım.Bana kontenjan ver"
    Sadece eşit davransınlar.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Dünyaca ünlü Bilim Adamı ve Fizik Profesörü Stephen Hawking motor nöron hastasıdır. "Zamanın Kısa Tarihi" adlı kitabını okurken çok keyif almıştım, herkese tavsiye ederim.

225px Stephen Hawking.StarChild - Akademik kariyer yapan engelliler var mı?

Hawking hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meydan hakedenin olsa engellilere eşit davranılsa biz de bişey demezdik
    hkdebn kazanır eşitlik lafları türkiyede geçerli değik arkadaşlar bunu bilmiyormuş gibi yazmayın bir insanın akademik hayatına bakılmıyor bu ülkede örnek vericem hem de kendimden neye bakılıyor biliyormusunuz ya bi dayı amcan var mı ya da ameleliği iyi yapıyormusun ve hocaya gerekli yalakalığı yapabiliyormusun çantasını laptopunu nasıl iyi taşıyosun onun yerine nasıl iyi ders veriyosun onun işlerini görüşmelerine nasıl gidebileceksin vs vs

ve evet örnek mi istiyosunuz ben
    bu arkadaşınız bölümünü 1,likle bitirdi ales üds vs tüm sınavlarını başarıyla verdi yüksek lisansa 1,likle girdi . arş gör sınavında en son bölümün yaptığı sınavı da fullemesine karşın bölüm başkanının danışmanlığını yaptığı kişiye yendirildi onunla aynı puan alsa bile bu kardeşiniz kazanıyordu arş gör sınavını
    neden çünkü bölüm başkanının etrafında yalakalık yapmadı onun kütüphanesini silmedi hergün laptopunu vs taşıyıp arkasında kuyruk gibi gezmedi diye aynı dönem mezun olduğu ve 3,20 ort karşı 2,50 ortalaması olan adama son anda mezun olan adama yendirildi.
    bi engelli onlartın işine yaramazdı çünkü onlar amele istiyorlardı gel buraya git öteye şunu getir şunu götür bilim neyine siz nerden bahsediyorsunuz arkadaşlar

Üye
    mavimariyaci Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar hepinizin yazdıklarını okudum kedni düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.
    Ben %90 görme engelliyim. Yasalar bize eşit fırsatlar sunacak diye düzenlendi ama yüzlerce dilekçeme rağmen üniversite kütüphanesine bir sesli kitap servisi kurduramadım. Dilekçemi yazmadığım yer kalmadı. Kitapları başkalarına parayla okutup kaydetmelerini istemekten yoruldum.

Matematik'in söylediklerine katılmıyorum. Ben ayrıcalık filan istemiyorum sadece imkanlarımı kullanma olanağı istiyorum.
    KPDS sınavı sorun sadece benim için. Yani göremeyen birisinin bir dil ögrenmesi ve başarılı olması neredeyse imkansız. Çok bilmişler bana istersen yaparsın diye saçma cümlelerden başka bir yol göstermediler .
    Ales sınavından 80 aldım mezuniyet ortalamam BB, ama lanetolası bir dil saçmalığı yüzünden akademik kariyer yapamıyorum. Şimdi bu söylediğim bir ayrıcalık istemek mi yoksa hakkını aramak mı siz karar verin.

Başlığın Etiketleri