Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli arkadaşlar,

engelli memur olarak çalışıyorum.KPSS ile tercihte bulunup memleketime gitmek istiyorum.Prosedür nedir?(muvafakat alacağımı düşünüyorum).
    1- Eğer ÖSYM yerleştirme yaparsa tekrar evrak hazırlamam gerekirmi?Eski sağlık kurulu raporumu sunmam yeterlimi?(Yoksa memur olabilir sağlık raporu isterlermi? bu durumda ne yapmam lazım?
    2-Eğer muvafakat alamazsam nasıl bir hukuki yol izlemeliyim?

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

Herkese şimdiden teşekkürler...

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar günlerdir cevap bekliyorum.KPSS ile atanırsam tekrar rapor isterlermi benden yoksa çalıştığım kurumdaki belgelerim yeterli olurmu?Zira sağlam raporu (doğal olarak) almam imkansız .ne yapmam lazım?Şu anda zaten memurum ama memleketime gitmeye çalışıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

KPSS'ye, daha önce memur olarak atanmayan kişiler girebilir diye biliyorum. Kitapçıkta gerekli açıklama olmalı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çalıştığım kurum muvafakat vermeliymişki kurum vereceğini söyledi.Ama sorun şu ki memur olabilir raporu gerekirmi.zira zaten şu andada memurum.Ama özürlü memurum .yani özürlü memur memur olabilir raporu almalımı? öyleyse prosedür nasıl işler?yeni atanacağım kuruma tekrar evrak teslim etmelimiyim.sorunum burda.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Siz memursunuz.Yükselme veya kadro değişikliği istemediğiniz sürece KPSS'ye girmeniz gerekmez.Muvakata gelince iki kurumun anlaşması gerekmektedir.Yani sizin kurumunuz gidişinize onay verecek,geçeceğiniz kurumda, gelmenize onay verecektir.

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sizin yüzünüzden biz boşta kalıyoruz bulmuşsun bir yer çalış işte öp başına koy biz onuda bulamıyoruz siz bulmuş bunuyorsunz

Üye
    tusem4268 Avatarı

Gerçek Adı
    MESUT KOCAK
    Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru diyorsun zaten biz millet olarak hiçbir zaman azla yetinmeyen bir toplumuz

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşlar,

benim kpss ile atanmam kimsenin hakkını öldürmüyor.Benim yerime 3 yılı bitirmediğim için bir kaç ay içinde sınava beraber girdiğmiz ve sıradaki bir arkadaşımız daha atanabiliyor.Önce bunu belirtmek isterim.

2.icisi bana yüklenmeyin devlete yüklenin çünkü engelli meurların kadroların çoğu boş,ve almıyorlar.en az 30 bin kadro boş.

3.cüsü mesleğimle ilgili bir iş yapmak istiyorum.benim yükselmem diğer engelli arkadaşların faydasına.zararına değil.

herşeye rağmen sizlerinde çok iyi niyetli olduğunuzu ve iyiliğimi düşündüğünüzüde biliyorum.ama inanın geçinemiyorum.evlenemiyorum.ve tek yaşamak oldukça zor.Bu nedenle memleketime gitmem lazım.nişanlımda gelemiyor.başka çarem yok yani.

Nakil yoluyla geçmeye çalıştım.ama dayım yok kadro bulamıyorum.tek seçeneğim kaldı.

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkdaşım sen geçinmekten bahsetmişsin nişanlından bahsetmişsin bende bir kaç madde sıralayayım cep telefonu ve pc satışı ve tamiri yapıyorum aylık 2000 lira kira ödüyrosum artık odeyemiyrum kredi kartlarım tavan yapmış udrumda çeklerim geri dönüyor sen nişanlısın ben bekarım yaşım 33 evliliği aklımın ucundan bile geçirecek durumda değilim universite mezunuyum şırnak ağrı van taşralara bile giderim yeterki iş olsun şükret bence